Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • RE: RE: Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

      Ο/H Kostas_kanal έγραψε:

      Ο/H lefesta έγραψε:

      Καλησπέρα φίλε, εννοώ ότι ενώ έστεισα το τηλέφωνο από την αρχή όταν έβαλα την evolution x έψαξα και έκανα τις ρυθμίσεις και διάφορα άλλα πράγματα όπως πχ εμφάνιση, status bar,... Και όταν πέρασα την derpfestv10 ενω έκανα τα 3 wipe όταν ανοίξε αυτά που είχα βάλει τα κράτησε....

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Χμμ λογικά δεν έκανες wipe data γι'αυτό.Τυχερος!Το μόνο που μου λείπει απο miui είναι το customiuizer.Αν κάποιος μελλοντικά βρει τρόπο να το κάνει flashable μέσω twrp, ίσως τότε μόνο να ξαναγυρίσω σε miui..
      Μήπως έχεις βρει πως γίνεται να εμφανίζεται η μνήμη στο κλείσιμο των εφαρμογών...

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • @lefesta Αν χρησιμοποιείς το backup της google, κρατάει αρκετές ρυθμίσεις και σίγουρα, αυτές που υπάρχουν και στις 2 rom που δοκίμασες τις επαναφέρει, εαν διαλέξεις στο πρώτο setup να επαναφέρει το backup από το cloud.
    • Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

      Καλημέρα. Έχω ένα θέμα στο κινητό μου το οποίο το εχω με global.
      Μερικές φορές κάνει διπλό κλικ μόνο του. Τι θέλω να πω. Γράφω στο πληκτρολόγιο και πατώ το α και γράφει αα. Κάνω scroll down Και μερικές φορές το πιάνει σαν κλικ και μου επιλέγει τα λινκ στο Facebook πχ. Αυτό δεν γίνεται συνέχεια αλλά κάποια δευτερόλεπτα. Σαν να τρώει κάτι σαν κόλλημα το τηλέφωνο.
      Να προσθέσω ότι γενικά έχει κολλήματα και κυρίως φριζαρισματα όταν πατάω το home button
      Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ή έχετε ακούσει κάτι;

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Kostas_kanal έγραψε:

      Ο/H lefesta έγραψε:

      Καλησπέρα σας μια και ο χρόνος σε αρκετούς είναι περισσότερος για πειράματα δοκιμάζω από την Δευτέρα την evolution x , είναι πολύ καλή μετά από 5 χρόνια σε MIUI έχει πολλά να παραμετροποιησεις,... Η ερώτηση είναι η εξής έχει κάποιος δοκιμάσει την derpfestv10
      Και αν πάω σε αυτή που επίσης είναι βασισμένη σε aosip θέλει clean install η μπορώ και με dirty flash?

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Μείνε σε αυτή.Η derpfest δεν έχει παραμετροποίηση.Η evoX είναι pixel based με aosp και πάει μπάλα.Φουλ παραμετρ., τέλειο scrolling και ακαριαία.Αν θέλεις gcam να λειτουργεί selfie, βάλε τον τελευταίο panda kernel.
      Φλασαρα και εγώ την evox μαζί με τον panda kernel και έχεις δίκιο είναι φοβερη... Έχω μόνο ένα θέμα με το messenger...δείχνει να αργεί να μου έρθει ειδοποίηση όπως αργεί λίγο να ανοίξει αλλά και γενικά κολληματακια... Στο έχει κάνει και σε εσένα αυτό;
    • Είχα βάλει HavocOS στο Mi8 & πράγματι πήγαινε σφαίρα.
      Όμως, αν έχεις συνηθίσει το MIUI, όλα τα υπόλοιπα μοιάζουν οδοντόκρεμες...
    • Ο/H Chainsawcharlie έγραψε:

      Ο/H Kostas_kanal έγραψε:

      Ο/H lefesta έγραψε:

      Καλησπέρα σας μια και ο χρόνος σε αρκετούς είναι περισσότερος για πειράματα δοκιμάζω από την Δευτέρα την evolution x , είναι πολύ καλή μετά από 5 χρόνια σε MIUI έχει πολλά να παραμετροποιησεις,... Η ερώτηση είναι η εξής έχει κάποιος δοκιμάσει την derpfestv10
      Και αν πάω σε αυτή που επίσης είναι βασισμένη σε aosip θέλει clean install η μπορώ και με dirty flash?

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Μείνε σε αυτή.Η derpfest δεν έχει παραμετροποίηση.Η evoX είναι pixel based με aosp και πάει μπάλα.Φουλ παραμετρ., τέλειο scrolling και ακαριαία.Αν θέλεις gcam να λειτουργεί selfie, βάλε τον τελευταίο panda kernel.
      Φλασαρα και εγώ την evox μαζί με τον panda kernel και έχεις δίκιο είναι φοβερη... Έχω μόνο ένα θέμα με το messenger...δείχνει να αργεί να μου έρθει ειδοποίηση όπως αργεί λίγο να ανοίξει αλλά και γενικά κολληματακια... Στο έχει κάνει και σε εσένα αυτό;
      Όχι,το ίδιο σφαίρα πηγαίνει.Σιγουρα έκανες καθαρή εγκατάσταση;
    • Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

      Καλησπέρα σας, και η derpfestv10 πάει σφαίρα με κερνελ storm breaker,
      Στο νήμα τους έχει και αναλυτικές οδηγίες για την gcam για να ειναι πλήρη λειτουργική

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

      showthread.php?p=81927715
      Λένε ότι μπορεί να μπει και σε άλλες rom whyred android 10

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H Kostas_kanal έγραψε:

      Ο/H Chainsawcharlie έγραψε:

      Ο/H Kostas_kanal έγραψε:

      Ο/H lefesta έγραψε:

      Καλησπέρα σας μια και ο χρόνος σε αρκετούς είναι περισσότερος για πειράματα δοκιμάζω από την Δευτέρα την evolution x , είναι πολύ καλή μετά από 5 χρόνια σε MIUI έχει πολλά να παραμετροποιησεις,... Η ερώτηση είναι η εξής έχει κάποιος δοκιμάσει την derpfestv10
      Και αν πάω σε αυτή που επίσης είναι βασισμένη σε aosip θέλει clean install η μπορώ και με dirty flash?

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Μείνε σε αυτή.Η derpfest δεν έχει παραμετροποίηση.Η evoX είναι pixel based με aosp και πάει μπάλα.Φουλ παραμετρ., τέλειο scrolling και ακαριαία.Αν θέλεις gcam να λειτουργεί selfie, βάλε τον τελευταίο panda kernel.
      Φλασαρα και εγώ την evox μαζί με τον panda kernel και έχεις δίκιο είναι φοβερη... Έχω μόνο ένα θέμα με το messenger...δείχνει να αργεί να μου έρθει ειδοποίηση όπως αργεί λίγο να ανοίξει αλλά και γενικά κολληματακια... Στο έχει κάνει και σε εσένα αυτό;
      Όχι,το ίδιο σφαίρα πηγαίνει.Σιγουρα έκανες καθαρή εγεγκατάσταση;
      ναι εννοείται...γενικότερα δεν κολλάει πουθενά...μόνο στο messenger
    • Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

      @Chainsawcharlie Μάλλον είναι θέμα του messenger.Εμένα τόσο καιρό μου το έκανε στο miui και τώρα με την evoX έστρωσε χαχαχ.
    • Διαφήμιση