Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H rasbou2000 έγραψε:

      Ναι μωρέ... Έχουμε εμπιστοσύνη. Την evolution τη περνάς και μέσω fadtboot?

      Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
      Όχι, κατευθείαν από το OrangeFox Recovery ( latest)
      - My Devices -
      Xiaomi :
      Poco F3 - HentaiOS
      ̶R̶e̶d̶m̶i̶ ̶N̶o̶t̶e̶ ̶5̶ ̶P̶r̶o̶ ̶-̶ ̶A̶r̶r̶o̶w̶ ̶O̶S̶ ̶A̶n̶d̶r̶o̶i̶d̶ ̶1̶1̶ ̶ (rip)
    • Διαφήμιση
    • RE: Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

      Ο/H Kostas_kanal έγραψε:

      Εβαλα evolutionX.Ενταξει i quit,δε περιγράφω άλλο.
      Οδηγοοοοο

      Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    • Ο/H Kostas_kanal έγραψε:

      Εβαλα evolutionX.Ενταξει i quit,δε περιγράφω άλλο.
      Χαίρομαι που συμφωνείς μαζί μου


      Ο/H rasbou2000 έγραψε:

      Ο/H Kostas_kanal έγραψε:

      Εβαλα evolutionX.Ενταξει i quit,δε περιγράφω άλλο.
      Οδηγοοοοο
      Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
      σου ετοιμάζω οδηγό επιτόπου θα το ποστάρω σε λίγα λεπτά μέχρι να τον ολοκληρώσω!
      - My Devices -
      Xiaomi :
      Poco F3 - HentaiOS
      ̶R̶e̶d̶m̶i̶ ̶N̶o̶t̶e̶ ̶5̶ ̶P̶r̶o̶ ̶-̶ ̶A̶r̶r̶o̶w̶ ̶O̶S̶ ̶A̶n̶d̶r̶o̶i̶d̶ ̶1̶1̶ ̶ (rip)
    • Ο/H rasbou2000 έγραψε:

      Ο/H Kostas_kanal έγραψε:

      Εβαλα evolutionX.Ενταξει i quit,δε περιγράφω άλλο.
      Οδηγοοοοο
      Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

      Attention Ironie
      Δεν είμαι υπευθυνος για το οτι πάθει η συσκευή σου, καμμένες μπαταρίες ή έναν θερμοπυρηνικό πόλεμο





      Έστω ότι έχεις ήδη ξεκλειδωμένο bootloader και έχεις βάλει twrp σαν recovery
      ( αν όχι ψάξε στην κοινότητα , υπάρχουν πολλοί οδηγοί για αυτό )

      • Βήμα 1ο :
        • -Κατεβάζεις την OrangeFox Recovery ( η οποία περνάει όλες τις rom ακόμα και τις xtrv κτλ οπότε δεν θα έχεις θέμα αν θες να επιστρέψεις)
      • Βήμα 2ο :
        • -Bootάρεις στο twrp και flashάρεις την orangefox
      • Βήμα 3ο :
        • -ΔΕΝ πατάς reboot αλλά πας στα settings και κάνεις reboot στο recovery ξανά.
      • Βήμα 4ο :
        • -Κατεβάζεις την τελευταία EvolutionX ROM στον υπολογιστή σου
      • Βήμα 5ο :
        • -Bootαρεις σε Recovery
      • Βήμα 6ο :
        • -Πατας wipe και τσεκάρεις τα ΠΑΝΤΑ!
      • Βήμα 7ο :
        • -Μετά πας settings -->manage partitions-->Data-->Format Data--> και γράφεις yes,μετά πατάς ok
        • (αυτό γίνεται για να μην έχει encryption το storage που οδηγεί πολλές rom σε bootloop)
      • Βήμα 8ο :
        • -Κουμπώνεις το κινητό με usb στον υπολογιστή και πετάς την rom μέσα στο κινητό
      • Βήμα 9ο :
        • -Flashαρεις την ROM ( είναι .zip αρχείο ) , περιμένεις και κάνεις restart.


      Ας ελπίσουμε πέρασες την Rom με επιτυχία!

      Πως κάνω unlock το bootloader?
      -Ξεκλείδωμα του Bootloader
      Πως περνάω το TWRP ?
      -TWRP 3.3.X.X για συσκευές XIAOMI

      OrangeFox Recovery :
      -OrangeFox Recovery [whyred]
      EvolutionX :
      -EvolutionX [whyred]


      Το thread από xda developers :
      [ROM][10.0][OFFICIAL] EVOLUTION-X 4.1.69 [WH… | Xiaomi Redmi Note 5 Pro

      - My Devices -
      Xiaomi :
      Poco F3 - HentaiOS
      ̶R̶e̶d̶m̶i̶ ̶N̶o̶t̶e̶ ̶5̶ ̶P̶r̶o̶ ̶-̶ ̶A̶r̶r̶o̶w̶ ̶O̶S̶ ̶A̶n̶d̶r̶o̶i̶d̶ ̶1̶1̶ ̶ (rip)
    • Καλημέρα.. Προς ενημέρωση στο κοινό. Είχα αναφέρει σε προηγούμενο μήνυμα μου πως δεν έβλεπα όλες τις φώτο επαφών στο VIBER. Απάντηση δεν βρήκα πουθενά και καμιά πρόταση δεν απέδωσε. ΤΕΛΙΚΑ, το πρόβλημα ήταν (όπως διαπίστωσα) το dark mode του VIBER. Έχω επανέλθει στο νορμάλ, το άσπρο, και όλες οι επαφές με τις φωτογραφίες είναι ορατές. Καλή δύναμη σε όλους!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H em56464 έγραψε:

      @thanfun αν δεν έχεις αποκλείσει κάτι θα σου έρθει και εμένα σήμερα μου ήρθε του γιού μου είχε έρθει πριν 5 ημέρες της γυναίκας μου ακόμη είναι θέμα επιλογής από την υπηρεσία μηνυμάτων της πολιτικής προστασίας μην ανησυχείς!!!!!!

      Ο/H gkoutrou68 έγραψε:

      Και εγώ έχω την eu Ρομ και μου ήρθε το μύνημα

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

      Ο/H NasDriver έγραψε:

      Το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως έχεις πολύ παλιά κάρτα sim ή/και κομμένη με το χέρι...αν δεν ισχύει, είναι θέμα του 112 :/
      καλημερα, υγεια και κουραγιο σε ολους,
      ευχαιστω για τις απαντησεις σας
      δεν εχει ερθει ποτε ειδοποιηση απο το 112 στο κινητο μου ο,τι και να εχω κανει,ουτε καν με καθυστερηση
      δεν εχω αποκλεισει τιποτα απο τις ρυθμισεις, δεν καταλαβαινω γιατι σε αλλους με την ιδια ρομ ερχεται κανονικα, η sim καρτα μου ειναι κανονικοτατη απο cosmote και εχω 2 στο κινητο μου
      ελπιζω να ειναι απο το 112 και να διορθωθει
    • Ο/H Kostas_kanal έγραψε:

      Ναι.full wipe τα πάντα και flash τη rom.Απο τη μάνα της έχει τον extended kernel πολύ καλός.Ο καθένας ότι θέλει παιδιά..Απλα εγω βαρέθηκα αυτό το lag και να μην ανοίγει αμέσως εφαρμογές που έχουν κλείσει 1 λεπτό πριν..
      ευχαριστω, δοκιμασα και πραγματι φαινεται γρηγορη, ελπιζα να διορθωνεται πραγματικα ο ηχος στα ενσυρματα ακουστικα αλλα οχι δυστυχως, θα την εχω υποψην μου...ευτυχως πηγα σε android 10 με αυτην την δοκιμη και ξαναγυρισα σε 9 διχως προβληματα arb (ξερω οτι το εχουν φροντισει οι developers)
    • Ο/H CodeFox έγραψε:

      Ας ελπίσουμε πέρασες την Rom με επιτυχία!

      EvolutionX :-EvolutionX [whyred]

      Το thread από xda developers :
      [ROM][10.0][OFFICIAL] EVOLUTION-X 4.1.69 [WH… | Xiaomi Redmi Note 5 Pro
      απλη απορια γιατι πρεπει να την εγκαταστησω μεσα απο orange fox?
      επισης
      μπορειτε να μου πειτε αν διορθωνεται πραγματικα ο ηχος στα ενσυρματα ακουστικα (μουσικη και τηλεφωνία) ?
      ευχαριστω
    • Ο/H thanfun έγραψε:

      Ο/H CodeFox έγραψε:

      Ας ελπίσουμε πέρασες την Rom με επιτυχία!

      EvolutionX :-EvolutionX [whyred]

      Το thread από xda developers :
      [ROM][10.0][OFFICIAL] EVOLUTION-X 4.1.69 [WH… | Xiaomi Redmi Note 5 Pro
      απλη απορια γιατι πρεπει να την εγκαταστησω μεσα απο orange fox?
      επισης
      μπορειτε να μου πειτε αν διορθωνεται πραγματικα ο ηχος στα ενσυρματα ακουστικα (μουσικη και τηλεφωνία) ?
      ευχαριστω
      Δε ξέρω τι εννοούνε πιο πάνω.Μολις δοκίμασα και ομιλία και ήχο με ακουστικά bt και όλα καλά.(Έχω το 9.4.25 fw αν αυτό παίζει ρόλο)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Kostas_kanal έγραψε:

      Δε ξέρω τι εννοούνε πιο πάνω.Μολις δοκίμασα και ομιλία και ήχο με ακουστικά bt και όλα καλά.(Έχω το 9.4.25 fw αν αυτό παίζει ρόλο)
      οπα περιμενε εννοεις με bluetooth οκ εκει δεν εχουμε προβλημα, στα ενσυρματα μεσω βυσματος 3,5 mm εχουμε προβλημα και δεν εχω καλο, καθαρο και δυνατο ηχο απο τα ακουστικα οπως εχω με τα bluetooth ειδικα ειναι χαλια με τα ενσυρματα οταν μιλαω στο τηλεφωνο με αλλον (δεν ακουγεται τιποτα), αυτο δε ν το εχω ζησει ποτε με το τηλεφωνο μου οποια κολπακια κι αν δοκιμασα....
      δοκιμασε με ενσυρατα και πες μου...
      και επισης το 9.4.25 fw σε τι βοηθαει? το φλασαρω μεσω twrp? δωσε λινκ να δοκιμασω