Διαφήμιση

ZTE Nubia m2

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καλησπέρα σε όλους, μετα απο καιρό απουσίας έφτασε στα χέρια μου το zte nubia m2 και θέλω να μοιραστώ μαζί σας τις εντυπώσεις μου.
      Καταρχάς είναι ένα πολύ όμορφο κινητό, ίσως λίγο υπερβολικές οι χρυσές λεπτομέρειες αλλα οκ, φοράει τον γνωστό πλέον snapdragon 625 με 4 Giga ram και 64 giga rom επεκτάσιμη και τρέχει απροβλημάτιστα.
      Πάρα πολύ καλή ποιότητα της οθόνης, όπως και πολύ καλή ποιότητα των καμερών με πάρα πολλές ρυθμίσεις και παραμέτρους.
      Σημαντικό οτι έχει την B20 μπάντα, πολύ καλο ηχείο και Type c θύρα φόρτισης-μεταφοράς δεδομένων.

      Τι με χάλασε: η έκδοση android Που τρέχει 6.0.1, δέν διαθέτει ράδιο, δέν διαθέτει NFC, δέν διαθέτει IR Blaster (έχω συνηθήσει απο τα xiaomi :P ), επίσης, ενώ είναι global έκδοση, το menu δέν είναι πλήρως ελληνικό.

      Στην τιμή που παίζει όμως αυτή τη στιγμή, όλα αυτα τα αρνητικά τα παραβλέπεις.

      Άν θέλει κάποιος κάτοχος ή πρώην κάτοχος να προσθέσει κάτι, πολύ ευχαρίστως.
    • Καλημέρα σε όλους.
      Επιστρέφω στο θέμα με ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω το οποίω δέν έχω καταφέρει να το λύσω, δεν μου έρχοντει οι ειδοποιήσεις απο τις εφαρμογές, όπως το viber κλπ. Έψαξα λιγο στο ιντερνετ αλλα δεν βρήκα κατι συγκεκριμένο.
      Έχει κανείς ιδέα ποως μπορεί να διορθωθεί;
    • Ο/H Predator έγραψε:

      Καλημέρα σε όλους.
      Επιστρέφω στο θέμα με ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω το οποίω δέν έχω καταφέρει να το λύσω, δεν μου έρχοντει οι ειδοποιήσεις απο τις εφαρμογές, όπως το viber κλπ. Έψαξα λιγο στο ιντερνετ αλλα δεν βρήκα κατι συγκεκριμένο.
      Έχει κανείς ιδέα ποως μπορεί να διορθωθεί;
      Προσπάθησε να κλειδώσεις την εφαρμογή απο την διαχείριση μνήμης επιλέγοντας το λουκετάκι, είναι θέμα rom αυτό με το viber.
    • Διαφήμιση
    • Τελικά πρέπει να είναι κλειδωμένη η εφαρμογή ε; Δηλαδή πρέπει να τρέχει συνέχεια στο παρασκήνιο αν κατάλαβα καλα, που σημαίνει κατανάλωση μπαταρίας.
      Το ίδιο πρέπει να γίνει απότι φαντάζομαι με όποια εφαρμογή δεν λαμβάνεις ειδοποίηση, π.χ. facebook,παιχνιδια οτι γέμισαν οι ζωες ας πουμε, ή το calls blacklist που υποτίθεται οτι πρέπει να δουλευει ωστε να μπλοκάρει τις ανεπιθύμιτες κλήσεις και έχει όλες τις απαραίτητες άδειες, ή το Caller id που και αυτο δεν δουλεύει.
      ΣΗμειωση, όλες οι εφαρμογές έχουν τις απαραίτητες άδειες λειτουργίας ότι ζητάει το σύστημα δηλαδή, επίσης στο power saving έχουν ενεργοποιηθεί οι εφαρμογές που θέλω ωστε να ξεκινάνε στο παρασκήνιο, όπως και οι ειδοποιήσεις στις εφαρμογές που με ενδιαφέρουν είναι ενεργοποιημένες.
    • Εγώ είχα το κινητό για 1,5 βδομάδα στα χέρια μου (το είχα παραγγείλει για γνωστό μου), όταν το σέταρα όλα μου επαίζαν κανονικά στις ειδοποιήσεις (gmail, facebook, instagram, κλήσεις, μηνύματα) εκτός απο το viber το οποίο ήθελε κλείδωμα στην μνήμη γιατί πάντα το έκλεινε από μόνο του. Με Power Saving on δεν δοκίμασα να σου πω την αλήθεια, αλλά θα μου είχε κάνει παράπονα ο γνωστός μου, πάντως δεν του έχει βγάλει κάποιο άλλο θέμα με ειδοποιήσεις στους 3 μήνες που το έχει.
    • Και μένα μου κάνει εντύπωση αυτο το πράγμα, ανοιχτες οι ειδοποιήσεις, ρυθμισμένα τα power saving κλπ.
      Το Mi fit δουλεύει κανονικά ας πούμε, είναι το εικονίδιο μόνιμα στη μπάρα ειδοποιήσεων, αλλα κατι εφαρμογές όπως αυτές που προείπα δεν. Βασικά ελλάχιστα ειναι αυτά που δουλεύουν και έρχονται ειδοποιήσεις.
      Youtube,gmail,messenger-fb,Mifit, μπορεί και κανα δυο ακόμα. Όλα τα άλλα σαν να μην τάχω.