Διαφήμιση

XIAOMI AMAZFIT Pace

    • Απαντήθηκε

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • XIAOMI AMAZFIT Pace

      Καπλησπερα στο φορουμ ,πριν 2 μερες πήρα το amazfit ολα καλα εκτος απο την διάρκεια μπαταρίας!
      Δηλαδη την πρωτη μερα φορτισμένο χωρις background χωρις gps ,εκτος αν τραβάει για τον καιρο? συνδεση σε wifi και ειδοποιήσεις και παλμους συνεχεια ανοιχτο η μπαταρια κράτησε μια μερα με το ζορι.
      2η μερα ολα κλειστα καιρος gps κτλ ,ανοικτά μονο οι ειδοποιήσεις, εχουν περασει 21 ωρες και ειναι στο 50% καμια σχεση με αυτα που διαβαζα οτι χωρις gps και παλμους κραταει 4-5 μερες.
      Εκτος αν δεν κανω εγω κατι καλα πχ. και στις 2 περιπτωσεις ειχα ανοικτο αυτο με το δακτυλο να ανοιγει η οθονη οταν το χτυπάω 2 φορες...δεν ξερω αν εχει να κανει με την μπαταρια? Αν ξερει καποιος καμια συμβουλή δεκτή,ευχαριστω εκ των προτέρων ! ?(
    • XIAOMI AMAZFIT Pace

      Με την χρήση που περιγράφεις η διαρκείς δεν είναι 4-5 ημέρες αλλά 7.
      Θα σου πρότεινα να κάνεις 3-4 κύκλους πλήρους φόρτισης - αποφόρτισης π.χ 5% με 100% + 20 λεπτά και να δεις εάν αλλάξει κάτι.
      Εάν δεν αλλάξει τότε μάλλον έχεις πρόβλημα με τη μπαταρία.
      Κάνε και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (με μπαταρία πάνω από 80% γιατί η αναμονή σου είναι μικρή... μην σου μείνει στο χέρι).

      Από Ελλάδα το πήρες;

      from my Mi5s
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Διαφήμιση
    • XIAOMI AMAZFIT Pace

      Δεν νομίζω.
      Εγώ το έχω 18 ώρες το 24ωρο συνδεμένο με το κινητό. Παίρνει wifi από εκεί οπότε δεν το έχω απευθείας με modem.
      Κάνε τα πειράματα σου και βλέπεις. Φόρτιστο πλήρως και μην το συνδέεις πουθενά (airplane mode). 10 μέρες θα πρέπει να σε κρατήσει. Εάν και σε airplane mode δεν έχεις σοβαρή αναμονή... τότε αρχίζουν τα δύσκολα.

      from my Mi5s
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • XIAOMI AMAZFIT Pace

      Πριν κάνω το φορτισμα ήθελα να πω πως από εχθές, που ήταν στο 50% άνοιξα GPS πήγα περπάτημα άφησα όλοι νύχτα τους παλμούς και σήμερα 1:30 και είναι ακόμα στο 12%, απλά έκοψα τις πολλές εφαρμογές.

      Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • XIAOMI AMAZFIT Pace

      Καλημέρα στο φόρουμ, τελικά σε airplane mode με έβγαλε 10 μέρες.
      Είμαι οκ;;;;
      Επίσης παρατήρησα ότι τα face παίζουν ρόλο δλδ μετράνε βήματα, παλμούς, σκάλες κτλ, δλδ όσο πιο απλό είναι τόσο το καλύτερο;;; κανό λάθος;;;

      Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H Gergioz έγραψε:

      Καλημέρα στο φόρουμ, τελικά σε airplane mode με έβγαλε 10 μέρες.
      Είμαι οκ;;;;
      Επίσης παρατήρησα ότι τα face παίζουν ρόλο δλδ μετράνε βήματα, παλμούς, σκάλες κτλ, δλδ όσο πιο απλό είναι τόσο το καλύτερο;;; κανό λάθος;;;

      Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Το face δεν παίζει ρόλο (με τον τρόπο που το αναφέρεις) γιατί αυτά που λές το ρολόι τα μετράει έτσι κι αλλιώς, είτε στα δείχνει στο face είτε δεν στα δείχνει. Από την στιγμή που το φοράς, το ρολόι μετράει τα πάντα.
      Φόρτισε το πλήρως, φόρα το όλη μέρα, σύνδεσε και με ένα κινητό να σου στέλνει Push για να δούμε πώς τα πάει σε πραγματικές συνθήκες.

      Εάν το φορά 15 ώρες την ημέρα, το έχεις συνδεμένο πάντα με κινητό και ΔΕΝ κάνεις αθλητικές δραστηριότητες θα πρέπει να σε βγάλει 5 μέρες χαλαρά.
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Ο/H Gergioz έγραψε:

      Όταν λες push εννοείς τις ειδοποιήσεις;;
      Ναι...τις ειδοποιήσεις που έρχονται στο ρολόι
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Διαφήμιση