Διαφήμιση

Προβληματισμενος με update

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Προβληματισμενος με update

      Καλημέρα σε όλους,

      Πειν 1,5 χρόνο πήρα το redmi note 3 pro snapdragon το ξεκλειδωσα, έκανα update στη rom που φαίνεται στο screenshot και απο τότε το παράτησα εντελώς το θέμα. Το πρόβλημα μου έιναι οτι τελευταία έχει αρχισει και κολλαει υπερβολικά πολύ. Τώρα μπήκα ξανα στη διαδικασία να κάνω αναβάθμιση σε κάτι τελευταίο και σκεφτόμουν κάτι σε global stable για να γίνονται μόνες τους οι αναβαθμίσεις. Όμως προβληματίστηκα γτ είδα σε μερικά threads οτι άλλοι που ρωτούσαν κάτι παρομοιο και είχαν πιο προσφατο update απο το δικό μου οτι θα υπάρξει θέμα αν γίνει κατευθείαν Update σε τελευτάια έκδοση. Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει περι του τι να κάνω, ποιον οδηγο να συμβουλευτω κλπ; Σημείωση οτι δεν είμαι πολυ ψαγμένος με updates παρα μόνο ακολουθώ πιστά τις οδηγιες... Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

      να και το screenshot

    • Αφού έχεις ξεκλείδωτο bootloader, μπορείς να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό Unbrick ή Καθαρή Εγκατάσταση FastBoot Rom με το Mi Flash (SnapDragon) για το πέρασμα της σωστής fastboot, global rom που θες.
      Εαν έχεις drivers στον υπολογιστή σου ξεκινάς από το βήμα 2.

      Θα διαγραφούν τα πάντα στο κινητό σου, γι αυτό πρέπει να κρατήσεις backup σε ότι σε ενδιαφέρει. Δες επίσης αν έχεις ενεργή άδεια ξεκλειδώματος, για την περίπτωση που κλειδώσει ο bootloader και σε ενδιαφέρει να είναι ξεκλείδωτος.

      Έχε επίσης υπόψη σου ότι και η ελληνική rom διαθέτει ΟΤΑ updates, για όσους έχουν την vip υπηρεσία. :)