Διαφήμιση

[XTRV-8.1.4 & ARΩMA] Έγινε η διανομή της νέας MIUI 9 XTRV & ARΩMA ROM σε όλους. (τελευτ. ενημέρωση 05/01/18 20:10)​

    • Ολοκληρώθηκε
    • ROM
    • Poll
    • Xiaomi
    • Miui Dev
    • σε kenzo, είναι η τρίτη στην σειρά arwma που βάζω και σίγουρα η καλύτερη.Πιο σβέλτη (είχα καιρό να δω διαφορά σε αυτό),μάλλον normal η μπαταρία αν και το android ψηλά στην χρήση, παρ'όλο που δοκίμασα αυτήν την φορά το supersu αντί για το Magisk.
      η camera της google κρασάρει και κλείνει αμέσως, όπως και ο σαρωτής.
      συνολικά ευχαριστημένος :)
    • @xnikosΑν σε ενδιαφερει η google cam και θελεις να την δουλεψεις
      σβησε την εφαρμογη που εχει η rom μεσα και βαλε την 2.7.010 απο την υπογραφη του @Antretng...


      Και σε μενα κρασαρει ο Σαρωτης και επισης καπου καπου κρασαρει και ο Updater
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα κι από 'μένα, μετά από τρεις μέρες λειτουργίας της 8.1.4 σε kenzo, το τηλέφωνο κολλάει πιο συχνά, δεν λειτουργεί η google camera και η κατανάλωση μπαταρίας από android είναι πιο ψηλά από πριν, πολύ αργή ανταπόκριση σχεδόν σε όλες τις εφαρμογές (ειδικά σε παιχνίδια μέσω wifi), δεν φταίει η σύνδεση διότι ο browser τρέχει κανονικά. Κολλήματα τρώει και όταν κλείσω μία εφαρμογή για να επιστρέψει στην αρχική οθόνη, δεν δουλεύει και ο σαρωτής, αυτά για την ώρα. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
    • Ο/H Obiwan έγραψε:

      Αντε με πείσατε... :D ....θα δοκιμαστεί απόψε...
      Μπηκε απροβλημάτιστα....Το παρακολουθούμε....
    • [XTRV-8.1.4 & ARΩMA] Έγινε η διανομή της νέας MIUI 9 XTRV & ARΩMA ROM σε όλους. (τελευτ. ενημέρωση 05/01/18 20:10)​

      Εχθές πέρασα την rom στο kate μου . Μέχρι στιγμής καλή διαχείριση μπαταρίας στροφαρει πολύ γρήγορα γενικά και η google κάμερα δεν δουλεύει καθόλου . Ο σαρωτής δουλεύει. Ευχαριστούμε για άλλη μια φορά!

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H Teovision έγραψε:

      Καλησπέρα.. Σε Mido εκτός από το γνωστό πρόβλημα με τις διπλες ειδοποίησεις.. Δεν λειτουργεί η λειτουργία ανάγνωσης..
      Αυτά που αναφέρεις δε τα έχω στο mido.. Το μόνο πρόβλημα μου είναι που κάποιες φορές κρασαρει η stock εφαρμογή mail αλλά το έχω καιρό αυτό το πρόβλημα και δε λύθηκε ούτε με fr..
    • Διαφήμιση
    • σε redmi note 3 pro η εφαρμογή scanner crusharei όταν πατας στην επιλογή document. και επίσης το google camera συνεχίζει αν μην δουλεύει. είχα θέμα και με το gboard. κόλλαγε απίστευτα αλλά έφτιαξε με delete data
    • Τετάρτη σήμερα λοιπόν και όλα βαίνουν καλώς. Μέχρι τώρα δεν έχω τα προβλήματα που είχα με το bluetooth και η κατανάλωση της μπαταρίας έχει βελτιωθεί. Πέρα από την Ρομ, αυτή την φορά για δοκιμή πέρασα την Ρομ χωρίς δικαιώματα Root. Πολύ φαντάζομαι ότι για όποια προβλήματα υπάρχουν στις Ρομ, πρέπει να παίζει κάποιο ρόλο και το ρουτάρισμα. Η μπαταρία μπορεί να έχει βελτιωθεί αλλά όχι λόγο της Ρομ αλλά λόγο της απουσίας Root, δεν μπορεί ακόμα να φτάσει στα επίπεδα που ήταν με την MIUI 8. Η διαχείριση την μνήμης παρουσιάζεται και αυτή βελτιωμένη αλλά και πάλι λόγο απουσίας Root. Όσο για τις εφαρμογές (scαner κ.τ.λ.) φαίνεται να δουλεύουν μια χαρά. Για τον Scaner δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά σε κάποια προηγούμενη Ρομ που δεν υπήρχε, κατέβασα το apk και το έκανα εγκατάσταση χειροκίνητα. Ίσως και γι' αυτό να δουλεύει κανονικά.
      Ένα θεματάκι που συνάντησα είναι που μου αλλάζει τυχαία θέσεις στα εικονίδια των εφαρμογών. Όχι όλα ένα ή δύο το πολύ. Τα βάζω στην θέση που τα θέλω και κάποια στιγμή αργότερα το ίδιο ή κάποιο άλλο το βρίσκω σε άλλη θέση συνήθως στο τέλος των οθονών. Μένει να δω αν θα συνεχιστεί ή το έκανε 2-3 φορές τυχαία και σταμάτησε.
      Μένει να δούμε πως θα πάει τις επόμενες μέρες έστω και με την απουσία Root.
      Xiaomi Mi 9 (Cepheus)- MiUi 11 by Xiaomi-Miui.gr 12.5.6 Stable - TWRP : 3.3.1_25/08/2019 Android 10


      :) Γίνε και εσύ VIP μέλος και βοήθα αυτούς που σε βοηθάνε. :)

      (bell)
      Μπορεί να κάνω λάθος - δες τι λένε και οι άλλοι
      Amazfit Custom WatchFaces
    • αυτό με τα εικονίδια είναι μία επιλογή. δεν θυμάμαι που ήταν αλλά νομίζω την είχα βρει
    • Διαφήμιση
    • Να σημειώσω ότι δεν το κάνει με όλα τα εικονίδια των εφαρμογών που υπάρχουν (μέχρι τώρα το έκανε με explorer της MI και τον Root explorer. Το κάνει με ένα το πολύ δύο και μάλιστα τυχαία, τουλάχιστον δεν έβγαλα κάποιο μοτίβο μέχρι τώρα.
      Xiaomi Mi 9 (Cepheus)- MiUi 11 by Xiaomi-Miui.gr 12.5.6 Stable - TWRP : 3.3.1_25/08/2019 Android 10


      :) Γίνε και εσύ VIP μέλος και βοήθα αυτούς που σε βοηθάνε. :)

      (bell)
      Μπορεί να κάνω λάθος - δες τι λένε και οι άλλοι
      Amazfit Custom WatchFaces