Διαφήμιση

Σπασμένη οθόνη σε Redmi Note 4 και ακύρωση εγγύησης

    • Ολοκληρώθηκε

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Σπασμένη οθόνη σε Redmi Note 4 και ακύρωση εγγύησης

      Καλημέρα σε όλους.

      Καταρχάς ένα μικρό ιστορικό. Είχα πάρει από Γερμανό πέρυσι μία συσκευή Redmi Note 4, καθώς ήθελα να είμαι καλυμμένος από την εγγύηση. Όπως και χρειάστηκε, 2-3 μήνες μετά, το κινητό ανέβασε θερμοκρασία και η οθόνη αριστερά παρουσίασε yellow tint (κιτρινίλα στην οθόνη). Το απέστειλα μέσω Γερμανού στην Info Quest και μου το αντικατέστησαν (μετά από ένα μήνα).

      Καλοκαίρι άρχισε να εμφανίζει το ίδιο θέμα και μετά το φθινόπωρο επιδεινώθηκε. Οπότε χθες ετοιμαζόμουν να το συσκευάσω καθώς η εγγύηση είναι διετής. Δυστυχώς όμως μου έπεσε και από την απέναντι πλευρά του yellow tint ράγισε. Σημειώνω ότι έχει πέσει και η ζωή της μπαταρίας χωρίς λόγο. Υποθέτω ότι μπαταρία και yellow tint συνδέονται. Παίρνω τηλέφωνο Γερμανό και Info Quest και φυσικά μου λένε ότι ακυρώνεται η εγγύηση λόγω κακής χρήσης για όλα τα μέρη του κινητού. Ωστόσο τονίζουν ότι θα μπορούσαν να μου φτιάξουν την οθόνη με 110€ και θα δούνε αν μπορούν να καλύψουν την μπαταρία.

      Οπότε απεγνωσμένα ρωτάω αν έχει κάποιος να προτείνει κάποια λύση. Μίλησα και με το xiaomi-service.gr και μου είπαν οι άνθρωποι μία τιμή στα 50€ την οποία και βρίσκω λογική. Ωστόσο έτσι καταργώ εξολοκλήρου την εγγύηση.

      Έχει κάποιος καμιά καλύτερη ιδέα;

      Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    • Η εγγύηση έτσι κ αλλιώς έχει τελειώσει λόγο κακής χρήσης μετά το σπάσιμο οπότε... κάντο εκεί που σε συμφέρει.


    • Το κόστος αντικατάστασης της Info Quest είναι πολύ υψηλό αλλά η xiaomi-service.gr που σου είπε αυτό στην μισή τιμή ένα απλό μαγαζί επισκευής είναι δεν έχει κάποια επίσημη εξουσιοδότηση από την xiaomi για την επισκευή να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους έτσι καρντάση.
    • Διαφήμιση
    • Σπασμένη οθόνη σε Redmi Note 4 και ακύρωση εγγύησης

      Ρωτα αν το φτιάξεις στην infoquest ,θα συνεχίσει η εγγύηση?αν έμεινε καθόλου,αλλιώς κοίτα να το φτιάξεις φθηνά.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk