Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Mi Note 3 (Jason)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Θανάση καλημέρα, δεν υπάρχει αυτή η επιλογή σε εμένα με global stable, το θέμα είναι πως έχω καταφέρει να κάνω εισαγωγή την γραμματοσειρά όπως προείπα αλλά μου λέει πως τα θέματα από τρίτους δεν με αφήνει να τα περάσω. Ενώ έχω κάνει εγγραφή σαν designer....
    • Δοκίμασε να περάσεις και αυτήν την εφαρμογή :
      https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mixapplications.miuithemeeditor&hl=el
    • Με αυτή την εφαρμογή κατάφερα και εκανα εισαγωγή το αρχείο . mtz των font, όμως μου βγάζει error πως θέματα από τρίτους δεν αφήνει να περάσουν, αυτό μου το έχει κάνει και με θέμα που κατέβασα από το miui forum και δεν ήταν μέσα στα θέματα αλλά από κάποια σελίδα άσχετη.

      • Τι να πω, έχω από χθες που ψάχνω να δω πως αλλάζει αυτή η γραμματοσειρά και δεν έχω καταφέρει τίποτα. Κατέβασα και την εφαρμογή Mi Theme Editor αλλά πάπαλα, φτιάχνει την γραμματοσειρά που έχω κατεβάσει από το iFont, υποτίθεται την τροποποιεί για να μην φαίνεται πως είναι από τρίτο αλλά πάλι τίποτα, το μόνο που κατάφερα είναι να την κάνω εισαγωγή και να φαίνεται μέσα στα θέματα όπως έχω δει σε βίντεο. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω για πιο λόγο συνεχίζει να μου λέει πως δεν μπορεί να περάσει θέματα και fonts από τρίτους κατασκευαστές και μου βγάζει error 402 ενώ ήδη έχω κάνει log in εδώ MIUI Theme Designer Station....
    • Διαφήμιση
    • @duc
      Για δες μέσα στην εφαρμογή θέματα
      Έχεις κάτω κάτω το Τ? ;)
      You may think you can fly - but you better not try
    • Θανάση καμία σχέση αυτό το στυλ της εφαρμογής θέματος που μου δείχνεις με αυτό που έχω εγώ, όχι μόνο το Τ δεν έχω άλλα και πολλά άλλα.
      • Μπορώ να κάνω κάτι ή μόνο με αλλαγή Rom μπορώ να το φτιάξω;
    • @duc
      Μάλλον μόνο με αλλαγή :)

      Έχω την eu που βασίζετε στην china rom,όπως και η xtrv ;)
      You may think you can fly - but you better not try
    • Ο/H Thracia έγραψε:

      @duc
      Μάλλον μόνο με αλλαγή :)

      Έχω την eu που βασίζετε στην china rom,όπως και η xtrv ;)
      ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ....
      Λοιπόν μετά από πολύ διάβασμα και παρακολούθηση στο YouTube κατάφερα (αν και το έψαχνα για την συσκευή μου xiaomi mi note 3) να βρω τον τρόπο να αλλάζω τα fonts στις άλλες συσκευές που έχω στην οικογένεια, σε ένα redmi note 4 σε ένα redmi 4a και σε ένα xiaomi mi max...Όλα έχουν global rom, το 4a έχει την τελευταία Global Stable ενώ τα άλλα δύο (redmi note 4 και mi max) τελευταία global dev.
      Ο τρόπος; Πολύ απλός...... Και πέτυχε σε όλα τα παραπάνω...
      Ελληνική γλώσσα, αλλά αλλαγή τις region σε Ινδία και ως δια μαγείας η επιλογή στα θέματα για τα fonts ενεργοποιήθηκε Θανάση. Το (Τ) που μου έδειχνες πλέον υπάρχει ως επιλογή και μπορώ να κάνω αλλαγή σε ότι γραμματοσειρά θέλω.
      Δεν μπόρεσα να το κάνω στο mi note 3 λόγω του ότι δεν έχει επιλογή για region Ινδία αλλά μόνο Κίνα, οπότε δεν μου βγάζει αυτή την επιλογή στα θέματα.
      Θα περιμένω μια global που θα υποστηρίζει κι άλλα region μήπως και μπορώ να τα αλλάζω κι εκεί.
      Οπότε όλα καλά εδώ, αν και δεν έγινε στην βασική μου συσκευή.
      Σε ευχαριστώ πολύ Θανάση για την βοήθεια σου, ήταν πολύτιμο αυτό που μου υπέδειξες.

      =============== Φεβ 20th 2018, 7:06pm ===============
      Μπορούμε με το xiaomi tool να κάνουμε downgrade από την 9.1.4.0 στην 9.1.3.0;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H duc έγραψε:

      Ο/H Thracia έγραψε:

      @duc
      Μάλλον μόνο με αλλαγή :)

      Έχω την eu που βασίζετε στην china rom,όπως και η xtrv ;)
      ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ....
      Λοιπόν μετά από πολύ διάβασμα και παρακολούθηση στο YouTube κατάφερα (αν και το έψαχνα για την συσκευή μου xiaomi mi note 3) να βρω τον τρόπο να αλλάζω τα fonts στις άλλες συσκευές που έχω στην οικογένεια, σε ένα redmi note 4 σε ένα redmi 4a και σε ένα xiaomi mi max...Όλα έχουν global rom, το 4a έχει την τελευταία Global Stable ενώ τα άλλα δύο (redmi note 4 και mi max) τελευταία global dev.
      Ο τρόπος; Πολύ απλός...... Και πέτυχε σε όλα τα παραπάνω...
      Ελληνική γλώσσα, αλλά αλλαγή τις region σε Ινδία και ως δια μαγείας η επιλογή στα θέματα για τα fonts ενεργοποιήθηκε Θανάση. Το (Τ) που μου έδειχνες πλέον υπάρχει ως επιλογή και μπορώ να κάνω αλλαγή σε ότι γραμματοσειρά θέλω.
      Δεν μπόρεσα να το κάνω στο mi note 3 λόγω του ότι δεν έχει επιλογή για region Ινδία αλλά μόνο Κίνα, οπότε δεν μου βγάζει αυτή την επιλογή στα θέματα.
      Θα περιμένω μια global που θα υποστηρίζει κι άλλα region μήπως και μπορώ να τα αλλάζω κι εκεί.
      Οπότε όλα καλά εδώ, αν και δεν έγινε στην βασική μου συσκευή.
      Σε ευχαριστώ πολύ Θανάση για την βοήθεια σου, ήταν πολύτιμο αυτό που μου υπέδειξες.

      =============== Φεβ 20th 2018, 7:06pm ===============
      Μπορούμε με το xiaomi tool να κάνουμε downgrade από την 9.1.4.0 στην 9.1.3.0;
      Χαχαχα φίλε μου το έκανα και μου έκανε update στην αριθμομηχανή και εγκατάσταση στα mi apps mi account ψώνιο.

      Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Την γραμματοσειρά μπορείς να την αλλάξεις; Αυτό είναι το θέμα. Σε εμένα όλα δουλεύουν μια χαρά, τώρα παίζω με το ποια γραμματοσειρά μου αρέσει περισσότερο. Update πάντως δεν μου έκανε πουθενά.....
    • Ο/H duc έγραψε:

      Την γραμματοσειρά μπορείς να την αλλάξεις; Αυτό είναι το θέμα. Σε εμένα όλα δουλεύουν μια χαρά, τώρα παίζω με το ποια γραμματοσειρά μου αρέσει περισσότερο. Update πάντως δεν μου έκανε πουθενά.....
      Ναι κανονικά έχει επιλογές και αρκετές διαθέσιμες

      Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H insideman75 έγραψε:

      Ο/H duc έγραψε:

      Την γραμματοσειρά μπορείς να την αλλάξεις; Αυτό είναι το θέμα. Σε εμένα όλα δουλεύουν μια χαρά, τώρα παίζω με το ποια γραμματοσειρά μου αρέσει περισσότερο. Update πάντως δεν μου έκανε πουθενά.....
      Ναι κανονικά έχει επιλογές και αρκετές διαθέσιμες
      Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Τέλεια, οπότε χαίρομαι που βοήθησα έστω κι έναν.....
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα ξανά. Επιβεβαίωση για να δω αν το εχω καταλάβει καλα. Έκανα bind mi account με το vpn. .Εκανα unlock με το miflash και όλα καλα. Είμαι σε miui global 9.1.4.1 stable. Τωρα για να βαλω developer θα πρεπει να βαλω κινεζικη Ρομ σταβλε και μετα dev? ή πρεπει να βαλω fastboot rom πρωτα?