Διαφήμιση

Galaxy Note8: δέχεται απίστευτη κριτική στην Κίνα, για τις πωλήσεις του!

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών (Παρασκευή 14/01/2022) !!! <<

Έγινε η διανομή για της νέας MIUI 13 XTRV-22.1.13 ROM για 13 συσκευές (Σε Εξέλιξη).
    Θα δώσουμε και νέες ROM μόλις έχουμε Source από το Xiaomi.eu

Ενδεχομένως να υπάρχουν BUGs τα οποία θα διορθωθούν σταδιακά στις επόμενες εκδόσεις.

Σας Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας !!!

• Galaxy Note8: δέχεται απίστευτη κριτική στην Κίνα, για τις πωλήσεις του!

Δεν είναι τυχαίο οτι το ποσοστό της Samsung στην Κινεζική αγορά μειώνεται διαρκώς χρονιά με χρονιά, ειδικά μετά το φιάσκο του Galaxy Note7.

Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !

ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Το 8% θέλει iOS και τα σκάει. Δεν κοιτάει δεξιά - αριστερά γιατί είναι μηλόκολλημένο. Τέλος!

Το υπόλοιπο 92% που θέλει Android έχει να επιλέξει ανάμεσα σε κορυφαίες Κινέζικες προτάσεις που μάλιστα κοστίζουν το μισό! Ποιός ο λόγος να πάρει Κορεάτικο μοντελάκι 2πλάσιας τιμής;

Φίλτατοι. Σας προκαλώ-προσκαλώ: Πάρτε μία φορά μία ναυαρχίδα της SamsAng...για να δείτε απο πρώτο χέρι για τί σαβούρα μιλάμε...και τότε θα καταλάβετε ότι και το 3% στην Κίνα, είναι μεγάλο ποσοστό!
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Συμφωνώ για τα περι σαβούρας της Sammy αλλά το Note έιναι ίσως η μόνη συσκευή που μπορεί να έπαιρνα από αυτούς.
      Όπως όμως σαβούρες είναι και τα κινητά διετίας/τριετίας που μηλοεταιρεία εξακολουθεί να διαθέτει και να ζητάει πεντακοεξακοσάρες. X/

Αnyway, η Sammy είναι η νέα ΝΟΚΙΑ, μόνο κατήφορος υπάρχει μπροστά...όπως και η Huawei είναι η νέα sammy. Σε 2-3 χρόνια θα είναι στην κορυφή.
      Για την μηλοεταιρεία; Τι να πώ, σίγουρα θα έχει την τύχη της Blackberry αλλά επειδή έχει πολύ ρευστό στην άκρη, έχει χρόνο ακόμα.
      Εκτός και αν κάνουν καμιά φαντασμαγορική ανοησία και το επισπεύσουν το αναπόφευκτο.. 8)

* Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *
    • Διαφήμιση
    • Η Apple πουλάει 500αρες τα 2ετιας ή 3ετιας τα οποία όμως έχουν κάτι μοναδικό που ονομάζεται iOS και παίρνουν αναβαθμίσεις ασφαλείας για 5ετια.

Όσο για την παρομοίωση της Apple με την Blackberry και για την τύχη της Apple... της Apple ή οποια κινεί τον τεχνολογικό κόσμο... ε... δεν έχω να πω κάτι εκτός από το Anyway που είπες και εσύ.

from my LG G4
    • Δεν θα σχολιάσω την άποψη σου. Δική σου είναι όπως και εγώ έχω την δική μου. Όσο για το iOS, κολοκυθόπιτα. Γενικότερα, για το όλο οικοσύστημα της Apple, δηλαδή. Αν σου αρέσει, πάσο. Εμένα μου αρέσει αυτό που μου κάνει την δουλειά μου καλύτερα, και η Apple δεν με καλύπτει. Αν μελλοντικά, βγάλει η Apple κάτι που μου είναι χρήσιμο, θα αγοράσω και εγώ. Δεν το βλέπω, όμως. Για να καταλάβεις, tablet έχω με Windows 10, ούτε android ούτε iOS. Γιατί αυτό μου κάνει την δουλειά μου. Φιλικά πάντα, Χρήστο. 8)

* Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *
    • @Alex_MLT

Εννοείται φιλικά Άλεξ! Και εννοείται ότι ο καθένας χρησιμοποιεί ότι τον βολεύει πρώτων και ότι σηκώνει η τσέπη του δεύτερον. Μερικές φορές γίνομαι απότομος είναι η αλήθεια...αλλά συφιλιάζομαι όταν ακούω ή διαβάζω πράγματα που είναι τελείως αντίθετα με την ροή των πραγμάτων.
      Και εξηγούμαι.

Το μεγαλύτερο προνόμιο σήμερα, και κάτι το οποίο όσο περνάει ο καιρός θα γίνεται σπανιότερο, είναι η ασφάλεια. Η ασφάλεια των προσωπικών δεδομένων, η ασφάλεια των συναλλαγών, η ασφάλεια της ίδια της ζωής. Η ασφάλεια τείνει να γίνει αγαθό υπό εξαφάνιση και σε λίγα χρόνια δυστυχώς θα είναι προνόμιο μόνο των ευνοημένων. Θα την θέλουν όλοι, αλλά δεν θα μπορούν να την εξασφαλίσουν εύκολα. ΑΣΦΑΛΕΙΑ λοιπόν. Το Α και το Ω της επόμενης ημέρας.

Υπάρχει λοιπόν μία εταιρία, η οποία από την αρχή της ύπαρξής της ασχολείται με την ασφάλεια των πελατών της. Οτιδήποτε είχε υποψία καινού ασφαλείας, το πέταξε έξω ή εφόσον το υιοθέτησε φρόντισε να το ασφαλίσει καλά.
      - Ξήλωσε τον FlashPlayer εν έτη 2010 Thoughts on Flash
      - Κλείδωσε το bluetooth
      - Έφτιαξε πρώτη cloud και έναν λόγος ήταν και για να ασφαλίσει τα προσωπικά δεδομένα τα οποία είναι ασφαλέστερα στους Servers της Apple παρά σε ένα PC με 5 antivirus επάνω
      - Υποστηρίζει τις συσκευές της. To iPhone 5s του 2013 πήρε iOS 11. Και δεν έχει σημασία που είναι κουτσουρεμένο ή πιο αργό ή το ένα ή το άλλο...σημασία έχει ότι είναι "ασφαλισμένο" με το τελευταίο iOS.
      - Δίνει άμεσα αναβαθμίσεις για όλο το οικοσύστημα (σε dt) για ότι καινό ασφαλείας προκύψει
      - Δημιούργησε πρώτη το 2 step verification το οποίο υιοθέτησαν και όλοι οι άλλοι (όπως κάνουν πάντα)
      - Προχωράει με το Face ID, το πλέον εξελιγμένο και ασφαλές σύστημα για αναγνώριση ταυτότητας και το οποίο είναι το παρόν και το μέλλον (για όποιον δεν το έχει καταλάβει το λέω)
      - Κόβει με το iOS11 την παρακολούθηση των χρηστών εν ώρα browsing με τον νέο Safari (αντιλαμβάνεστε τι σημαίνει αυτό;;;; Είναι ακόμα πιο βαρύ από το κόψιμο του Flash player!!!)
      - Ελέγχει απόλυτα το App Store.
      - Έχει καταφέρει με τις κινήσεις της (και τα αποτελέσματά τους) να κάνει τους πελάτες της να την εμπιστεύονται με κλειστά μάτια.
      - Η ομπρέλα της καλύπτει από ρολόι μέχρι Mac Pro.

Από εκεί και πέρα, είναι το πόσο εμπιστεύεσαι την κάθε εταιρία. Όπως το ερμηνεύσει ο καθένας. Σου θυμίζω όμως τί βγήκε πρόσφατα στην φόρα για CCLEANER και KASPERSKY. Για μένα, τί κάνει νιάου νιόυ στα κεραμίδια δηλαδή! Εάν υπάρχει κάτι πιο επικίνδυνο απο το Virus τότε αυτό λέγεται anti-Virus. Υπάρχει κόσμος λοιπόν, που δίνει τα κλειδιά του σπιτιού τους στην Apple και σε κανέναν άλλον. Ξέρει ότι η Apple έχει ακόμα και το βρακί του, αλλά κανένας άλλος δεν μπορεί να το δεί.

Όμως, σε ποιόν μπορείς να πείς "τον πόνο σου", και ποιός να σε ενστερνιστεί, όταν υπάρχει λαός που έχει συσκευές με ξεκλείδωτους bootloaders ή PC με "σπασμένες" εφαρμογές!!! ή iPhone με Jaibreak (αυτό κι άν είναι ανέκδοτο). Υπάρχει περίπτωση να δεί, κάποιο απο αυτούς, τα δρώμενα με γνώμονα την ασφάλεια; Δύσκολο.

Είμαι απο αυτούς που υποστηρίζω ότι δεν αργεί η ώρα που η Xiaomi δεν θα ξεκλειδώνει πλέον τον bootloader. Όχι επίσημα τουλάχιστον.
      Και θα σου πεί : φίλε, θές να κάνεις ότι γουστάρεις στην συσκευή σου; Μεγειά σου με χαρά σου, αλλά εγώ δεν γίνομαι σύμμαχος στο ρίσκο σου.
      Θα το κάνει. Εάν θέλει να έχει συνέχεια η εκπληκτική πορεία της.

Η Blackberry και η Microsoft (με τα Windows 8-10) προσπάθησαν να βγάλουν αδιαπέραστα λειτουργικά. Τα κατάφεραν. Στα Windows mobile 8 και 10 η ασφάλεια ήταν ύψιστη! Απέτυχαν γιατί δεν τους υποστήριξαν οι developers. Και γιατί...δεν είναι Apple...η οποίο προετοιμάζει την αγορά πριν ξεφουρνίσει κάτι...και επειδή μπορεί κάνοντας μία 3D κουράδα να μιλάει...να κάνει τον λαό της να χειροκροτάει!

Συνεπώς, στην πορεία, η ασφάλεια δεδομένων είναι αυτή που θα κρίνει τα λειτουργικά και τις εταιρίες. Και εγώ προσωπικά, βλέπω μόνο μία εταιρία να επενδύει πάνω σε αυτό.
      Όποιος θωρακίσει το λειτουργικό του, έχει μέλλον.

Καταλαβαίνεις τώρα γιατί συφιλιάζομαι με την καταστροφολογία περί Apple; Η οποία έχει μία 10ετία που καταστρέφεται και ακόμα δεν ψόφησε...ρε την άτιμη...εφτάψυχη!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H mpouxesas έγραψε:

xiaomi μέχρι να δύσει ο ήλιος...
      ΠΕΜΠΤΗ 21 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2017
      264η ημέρα του έτους
      Ανατολή Ήλιου: 07:11
      Δύση Ήλιου: 19:24
      Σελήνη 1 ημέρας

από τις 19:25 μπορείτε να κοιτάτε και για Samsung :D :D
    • Samsung Note series το τηλέφωνο των πλουσίων και της ανωτατης κοινωνικής τάξης όπως τα Apple .
      To 80% των πελατών τα αγοράζουν για αυτό το λόγο , δεν τους ενδιαφέρει ούτε οι δυνατότητες ούτε οι τεχνολογίες.
      中国的力量说 Xiaomi
    • @pavlidisc
      Χρήστο, δεν αμφισβητώ όλα αυτά που λες για την Apple. Και η xiaomi ετοιμάζει πολλές αλλαγές και με το ξεκλείδωμα αλλά και με το λογισμικό /updates. Λοιπόν, γενικότερα το πρόβλημα δεν είναι στο ποσο καλά κάνει την δουλειά της η Apple και η κάθε άλλη εταιρία, αλλά είναι το ίδιο το προϊόν.
      Ποιος ήταν ο βασιλιάς της προηγούμενης γενιάς κινητών; Η Νοκια. Όποιος έλεγε το 2007 ότι σε 5 χρόνια δεν θα υπάρχει Νοκια, θα τον κλειδώναν κάπου και θα πετάγανε το κλειδί στον υπόνομο.
      Η blackberry, έβγαζε το ίδιο πράγμα σε διάφορες παραλλαγές για μια δεκαετία. Όλοι ξέρουμε την κατάληξη.
      Λοιπόν, το προϊόν "smartphone" και όλο το οικοσύστημα που το ακολουθεί, έχει αρχίσει να δείχνει την ηλικία του με την στασιμότητα καινοτομίας. Που βάφτισαν "καινοτομία" την οθόνη χωρίς περιθώρια. Όποιος καταφέρει να παρουσιάσει το επόμενο καινοτόμο προϊόν αντίστοιχο του πρώτου iPhone, θα πάρει την αγορά.
      Τι θα είναι αυτό; Δεν ξέρω. Μπορεί να είναι wearable. Augmented reality. Διαφανές. Αναδιπλουμενο. Ή όλα αυτά μαζί. Ποιος ξέρει. Περιμένω με μεγάλη περιέργεια, τα επόμενα χρόνια να δούμε το τι θα είναι το επόμενο "big thing". Και όπως σου είπα, αν τύχει και είναι πάλι η Apple που θα το παρουσιάσει, θα πάρω και εγώ. :D

• Αυτό που κάνει η Microsoft με τα Windows και η Google με το Android είναι πολύ ποιο δύσκολο από ότι της Apple με το ios. Οι 2 πρώτες βγάζουν ένα λειτουργικό που είναι ανοιχτό στον κόσμο και μπορεί να χρησιμοποιηθεί με οποιοδήποτε hardware. Ενώ η Apple είναι ένα κλειστό οικοσύστημα που το ελέγχει απόλυτα αυτή. Δεν μπορεί κάποιος να κάνει με δικό του hardware έναν mac ενώ με windows δεν χρειάζεται να το συζητήσουμε. Τα ίδια περίπου ισχύουν και για το Android. Γι'αυτό ακριβώς είναι πίσω από Windows και Android όσον αφορά την χρήση του λειτουργικού από τους χρήστες.

Στάλθηκε από το P6000 5.0 01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Σε οτιδήποτε συνδέεται στο διαδίκτυο, σε οτιδήποτε υπάρχει στο διαδίκτυο, η ασφάλεια είναι θέμα χρόνου και διάθεσης να σπάσει, να πουληθεί, να, να, να...
      Υπάρχουν πράγματα που μπορούμε να κάνουμε να μειώσουμε τις πιθανότητες αλλά είναι ουτοπία ή αφέλεια να πιστεύουμε ότι κάτι είναι άτρωτο ή θα μας προστατέψει η καλή διάθεση ή η "σοφία" μιας εταιρίας.
      Άποψή μου φυσικά ;)

Hackers Using iCloud's Find My iPhone Feature to Remotely Lock Macs and Demand Ransom Payments - Mac Rumors
      disable-apples-find-my-device-to-stop-hackers-from-ra-1818618139