Διαφήμιση

ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΕΠΑΦΩΝ REDMI NOTE 4

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΕΠΑΦΩΝ REDMI NOTE 4

    Καλησπέρα,

    Προσπαθώ να τροποποιήσω κάποιες από τις επαφές μου στο νέο Xiaomi RedMi Note 4 τις οποίες έκανα import από .vcf αρχείο μέσω της SD που έχω. Οι επαφές είναι πλέον καταχωρημένες στη συσκευή αλλά δεν δίνεται η δυνατότητα να τροποποιήσω το όνομα κάποιων επαφών.

    Συγκεκριμένα, το εικονίδιο της επεξεργασίας επαφής (κάτω δεξιά) έχει διαφορετικό χρώμα ανά επαφή (κόκκινο, μώβ, πορτοκαλί, πράσινο, μπλε). Παρατήρησα ότι μόνο στις "πράσινες" και "πορτοκαλί" αποθηκεύονται οι αλλαγές που κάνω στο όνομα επαφής. Στις υπόλοιπες, ενώ επιτρέπεται η επεξεργασία κ ολοκληρώνεται η επεξεργασία/αποθήκευση, επιστρέφοντας στην λίστα επαφών το όνομα δεν αλλάζει, αλλά έχει παραμείνει το ίδιο με πριν.

    Έχει συναντήσει κανείς το ίδιο ζήτημα ή αν έχετε να προτείνεται κάποια λύση?

    Ευχαριστώ
  • Που τις έκανες εισαγωγή ? Σε κάποιο λογαριασμό και εάν ναι, σε ποιον ?
  • Διαφήμιση
  • Και σε μένα το ίδιο ακριβώς κάνει με την μόνη διαφορά ότι δεν αποθηκεύει ούτε στις "πράσινες" και "πορτοκάλι". Redmi Note 4X

    =============== Ιαν 4th 2018, 1:10am ===============

    Ο/H stelios-giannis έγραψε:

    Καλησπέρα,

    Προσπαθώ να τροποποιήσω κάποιες από τις επαφές μου στο νέο Xiaomi RedMi Note 4 τις οποίες έκανα import από .vcf αρχείο μέσω της SD που έχω. Οι επαφές είναι πλέον καταχωρημένες στη συσκευή αλλά δεν δίνεται η δυνατότητα να τροποποιήσω το όνομα κάποιων επαφών.

    Συγκεκριμένα, το εικονίδιο της επεξεργασίας επαφής (κάτω δεξιά) έχει διαφορετικό χρώμα ανά επαφή (κόκκινο, μώβ, πορτοκαλί, πράσινο, μπλε). Παρατήρησα ότι μόνο στις "πράσινες" και "πορτοκαλί" αποθηκεύονται οι αλλαγές που κάνω στο όνομα επαφής. Στις υπόλοιπες, ενώ επιτρέπεται η επεξεργασία κ ολοκληρώνεται η επεξεργασία/αποθήκευση, επιστρέφοντας στην λίστα επαφών το όνομα δεν αλλάζει, αλλά έχει παραμείνει το ίδιο με πριν.

    Έχει συναντήσει κανείς το ίδιο ζήτημα ή αν έχετε να προτείνεται κάποια λύση?

    Ευχαριστώ
    Μπορείς να μου πεις αν λύθηκε και πώς το πρόβλημα σου;