Διαφήμιση

Επισκευή samsung s7

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Επισκευή samsung s7

      Καλημερα, εχω ένα samsung s7 μοντελο sm-g930fd το οποίο μετά από μια απόπειρα τοποθετησης custom rom εμφανίζει προβλήματα σύνδεσης με την cosmote.Μέσω odin επανεγκατέστησα την stock rom με android 6 αλλα το κινητό δεν μπορεί να συνδεθεί με cosmote και μου εμφανιζει το μηνυμα "not registered to network".
      Επίσης πρέπει να έχει γίνει μπερδεμα με το imei της συσκευής, γιατί αυτό που αναγράφεται στην πλατη της συσκευής δεν συμφωνεί μ'αυτό στις ρυθμίσεις.
      Το εχω κάνει root στην stock rom με android 6 και εκανα restore το γνησιο imei, το τηλεφωνο εξακολουθεί να βγαζει το "Μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο " μηνυμα.
      Έψαξα στο διαδίκτυο και κάποιοι αναφέρουν οτι επαναφορά του τηλεφώνου μπορεί να γίνει ΜΟΝΟ με το z3x samsung tool pro και ΜΟΝΟ σε συσκευή με android 6 ROOTED. Μπορούμε να κάνουμε κάτι, τι προτείνετε ;;;
      Γνωρίζετε κάποιον που θα μπορουσε να κάνει την εν λόγω επισκευή ;;;
      ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
    • Ρώτα στα Qubestores στη Θεσσαλονίκη. Επισκευάζουν samsung με εργοστασιακό service. ☺️
      Πες ότι εισσι μέλος του forum.
      Η MIUI είναι η Χαλκιδική των ROMs...
      ...και σαν την Χαλκιδική....ΔΕΝ ΕΧΕΙ!! ;)
    • Κατ'αρχάς οφείλω και πάλι ένα μεγάλο ευχαριστώ στον GR_Macedon για τη σύστασή του να πάω στα Qubestores.
      Οφείλω επίσης να καταθέσω εδώ την εμπειρία μου για τα Qubestores.
      Επικοινώνησα αρχικά με email μαζί τους και το ίδιο απόγευμα (Κυριακής κιόλας) μου απάντησαν.
      Να αναφέρω στο σημείο αυτό πως ήδη ειχα στειλει email σε καμμιά δεκαριά διευθύνσεις κάποιων που μιλούσαν για επισκευές συσκευών samsung.
      Απ'αυτές μου απαντησαν τρεις τεσσερις και άλλες δήλωσαν άγνοια, αλλές ειπαν θα το κοιτάξουν και το κοιτάν ακόμα.
      Τελος πάντως, την επόμενη μερα, αφου τους εξηγησα το πρόβλημα μου, έστειλα με courier το κινητό στα qubestores.
      Την επομένη μου τηλεφωνησαν και μου ειπαν πως το κινητό εχει επισκευαστεί και μου το στέλνουν.
      Το πηρα χθες τετάρτη, έτοιμο, τέλειο.
      Παιδιά δεν έχω λόγια για το εν λόγω service.
      Κατι τέτοια μαγαζιά μας βγαζουν ασπροπρόσωπους στην απελπιστική αδιαφορία και κομπογιαννητισμό πολλών αυτοαποκαλούμενων καταστημάτων τεχνικής υποστήριξης.
      Εμεινα άφωνος από τον επαγγελματισμό, τις γνώσεις, την ευγένεια και την επικοινωνία.
      Εμπιστευθείτε τους στα τυφλά, είναι άριστοι, ξέρουν πολύ καλά τη δουλειά τους και την κάνουν μ'εναν επαγγελματισμό εντυπωσιακό και πρωτόγνωρο για τα ελληνικά δεδομένα.
      Νομίζω πως τους αξίζουν απόλυτα τετοιου ειδους κριτικές σε όλα τα ανάλογα forums.
    • Διαφήμιση