Διαφήμιση

H Xiaomi ετοιμάζεται για την νέα έκδοση MIUI 9 μέσα στον Αύγουστο με αρκετές εκπλήξεις ?

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • @kodorevi8ulis
      Θα σου απαντήσω βάση με του τι έχω καταλάβει εγώ με το φτωχό μου το μυαλό! :D

      Όταν γνωρίσαμε την Xiaomi ήταν μια απλή κινέζικη εταιρία που δεν είχε ούτε καν τα gapps στο λειτουργικό της! :o

      Φαντάζομαι καταλαβαίνεις τον λόγο που δεν τα ενσωμάτωνε ;)

      Αυτό της επέτρεπε να παραμετροποιει το miui όπως και όσο ήθελε ανεξαρτήτου έκδοσης android! :thumbsup:

      Βάση αυτών,είναι και η προηγούμενη απάντηση μου :thumbup:

      Τώρα αν μπούμε στην λογική των άλλων εταιρειών που είναι πιστοποιημένες για τα gapps, μην απορησεις αν ξαφνικά ανακοινώσει ότι καταργεί το open beta development και μείνουμε μόνο με stable όποτε και όταν :thumbdown:

      Υ.Γ ΕΙλικρινά δεν ξέρω τι είναι και τι προσφέρει το API 8-)
      You may think you can fly - but you better not try
    • Ο/H Thracia έγραψε:

      @kodorevi8ulis
      Θα σου απαντήσω βάση με του τι έχω καταλάβει εγώ με το φτωχό μου το μυαλό! :D

      Όταν γνωρίσαμε την Xiaomi ήταν μια απλή κινέζικη εταιρία που δεν είχε ούτε καν τα gapps στο λειτουργικό της! :o

      Φαντάζομαι καταλαβαίνεις τον λόγο που δεν τα ενσωμάτωνε ;)

      Αυτό της επέτρεπε να παραμετροποιει το miui όπως και όσο ήθελε ανεξαρτήτου έκδοσης android! :thumbsup:

      Βάση αυτών,είναι και η προηγούμενη απάντηση μου :thumbup:

      Τώρα αν μπούμε στην λογική των άλλων εταιρειών που είναι πιστοποιημένες για τα gapps, μην απορησεις αν ξαφνικά ανακοινώσει ότι καταργεί το open beta development και μείνουμε μόνο με stable όποτε και όταν :thumbdown:

      Υ.Γ ΕΙλικρινά δεν ξέρω τι είναι και τι προσφέρει το API
      Βασικά κάνεις λάθος :)

      Εϊχε gapps η miui, μετά βγήκαν λόγω Κίνας επειδή απαγορεύονται για αυτό και δεν υπάρχουν στις china rom ενώ υπάρχουν στις global (είτε πλήρωσε , είτε όχι)

      Τα gapps με την παραμετροποίηση δεν έχουν καμία σχέση , συλλογή προγραμμάτων και services είναι

      MIUI V54.1.x – 4.4.4
      4.12.51 March 2013[17]All Google Services were removed from Chinese Version


      με βάση όμως το υ.γ. μου απαντάς στο ότι δεν ξέρεις γιατί χρειάζεται το νεότερο λειτουργικό κι ότι απλά σε ενδιαφέρουν οι εμφανείς αλλαγές :))

      Τώρα για την κατάργηση ή όχι των beta. Παίζει ρόλο ; Απλά χαιρόμαστε κάθε εβδομάδα , δεν είναι 100% ότι παίρνουμε καλύτερο προϊόν. Σίγουρα δεν μπορείς να βασίζεσαι στα changelog , κάθε εβδομάδα κοιτάω αλλαγές και αναφέρουν βλακείες του στυλ "μπήκε το τάδε που αφορά μόνο κίνα και ινδία" , από πίσω μπορεί να έχουν φτιάξει 40 πράγματα και να έχουν χαλάσει άλλα 20 αλλά θα πρέπει να το διαπιστώσεις μόνος σου.
      π.χ. βλέπω το changelog της 8.5 , δεν βλέπω αναφορά ούτε για το sms app , ούτε για αυτό το "αναβάθμιση εφαρμογών συστήματος"

      Αν τα καταργήσουν ας συμμαζέψουν λίγο και το forum τους που το 95% των post είναι "thanks" , το 80% των topic (από απλούς χρήστες ) είναι "θέλετε το κινητό σας να κάνει κι espresso ή να μείνει να κάνει μόνο ελληνικό;;;" κ.ο.κ. (σε αυτό δεν υπάρχει ελπίδα βέβαια :) )
    • το nougat σαν λειτουργικο ειναι οτι καλυτερο μεχρι τωρα σε andoid. μακαρι η google να συνεχισει την καλη δουλεια στο android.

      =============== Ιουν 26th 2017, 9:11pm ===============
      μηπως εχουμε μαθει τι καινουριο θα το miui9;
    • Διαφήμιση
    • Κάθε πράγμα έχει το κόστος του.
      Η Xiaomi το πληρώνει με τα πολλά μοντέλλα / έτος που λανσάρει.
      Απορώ γιατί δεν συνέχισε την αρχική στρατηγική 3,4 μοντέλα ανα έτος...
      Η Apple είναι σωστή και σε αυτό.
    • Γιατί θέλουν να πάνε προς το κορεατικό μοντέλο, μάλλον. Που έχει και τα υπέρ και τα κατά του. Θα δείξει.. :whistling:

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *
    • Ο/H rafailo έγραψε:

      Κάθε πράγμα έχει το κόστος του.
      Η Xiaomi το πληρώνει με τα πολλά μοντέλλα / έτος που λανσάρει.
      Απορώ γιατί δεν συνέχισε την αρχική στρατηγική 3,4 μοντέλα ανα έτος...
      Η Apple είναι σωστή και σε αυτό.
      δεν ζεις με τακτική apple και τιμές xiaomi, θα έπρεπε να είχε και αντίστοιχες (όχι ίδιες , αλλά ιδιαίτερα αυξημένες) τιμές
      και ποιος θα αγόραζε xiaomi ; η apple μόνη της παίζει , δεν έχει 100 άλλους (ειδικά στην Κίνα) με σχεδόν ίδιο προϊόν (παρόμοιο λειτουργικό)

      οι πολλές συσκευές υποθέτω γίναν εξαιτίας αυτού , του ανταγωνισμού που έχει στην περιοχή , κάθε λίγο και λιγάκι βγάζει κάθε εταιρία νέα συσκευή , έτσι προσπαθεί να μείνει στο παιχνίδι (δεν μπορεί να πιάσει ακόμα την Oppo ή την vivo που αυτές μπορούν και παίζουν με λίγες και ποιοτηκότερες - ίσως - συσκευές και νομίζω έχουν και περισσότερη φυσική παρουσία - καταστήματα - στην περιοχή )

      και για να επανέλθω στη πρώτη πρόταση , έχεις δει πόσο κάνουν οι oppo/vivo συσκευές και με τι specs είναι ;
      καλύτερα να περιμένεις λίγους μήνες να πάρεις το τελευταίο samsung από ελλάδα ένα πράγμα :)
    • Διαφήμιση