Διαφήμιση

Διαθέσιμο για κατέβασμα το APK του Google Fuchsia OS

    • Διαθέσιμο για κατέβασμα το APK του Google Fuchsia OS



      Διαθέσιμο είναι πλέον το APK του επερχόμενου Fuchsia OS της Google, το οποίο εικάζεται ότι κάποια στιγμή θα αντικαταστήσει το Android και το Chrome.

      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Φίλε! Το ότι η Google μας βάζει δίπλα από γλειφιτζούρια και σοκολάτες δεν είναι λόγος να παινεύεις τον εαυτό σου, την γλώσσα σου και τους γύρου σου.
      Επί δεκαετίες, όλα τα προϊόντα ονομάζονται με λέξεις άλλων χωρών, το ότι δόθηκαν και 4 ελληνικά ονόματα δεν τρέχει κάτι φίλε μου.

      Θέλεις να νιώθεις περήφανος για την γλώσσα σου; Ανέδειξε νέους Έλληνες νομπελίστες λογοτέχνες (ναι έχουμε ήδη έναν), βάλε την γλώσσα σου σαν γλώσσα εργασίας διεθνή οργανισμών, πείσε τους προγραμματιστές να χρησιμοποιούν το δικό σου αλφαβητάρι, δασιές και περισπωμένες. Και αν όλα αυτά σου φαίνονται δύσκολα, που είναι, και ότι δεν έχεις δυνάμεις να τα πράξεις, που δεν την έχεις όντως, φρόντισε απλά να αναδείξεις μια κυβέρνηση που θα συντηρεί και θα αναπτύσσει τον Ελληνικό πολιτισμό. Θα μορφώνει τα Ελληνόπουλα, που είναι αμόρφωτα - δες τον χαβαλέ που τους έκανε η εκπομπή ότινανε για το που βρίσκεται η Γαλλία, και τέλος πάντων οι πολίτες να πάψουν να πορώνονται και βαφτίζουν κάποιον μορφωμένο επειδή είπε τα γεννητικά όργανα με πρωτότυπο τρόπο.

      Αλήθεια μου είναι πολύ στενάχωρο να βλέπω τους συμπατριώτες μου να πορώνονται και ικανοποιούνται με ανύπαρκτες επιτυχές.

      Φιλικά έτσι;
      iJohnnyCash
    • Διαφήμιση
    • Δεν νομίζω να είναι στενάχωρο όλο αυτό...
      Εξάλλου δες παγκοσμίως πόσα άτομα ψαχτήκαν για την ιστορια της αρχαίας Ελλάδος μετά την ταινία 300...πολλοί θα ψαχτουν και μόλις δουν της λέξεις alpha beta gamma κ.ο.κ ...
      Είμαστε στο 2017 κανείς μέσος έφηβος ενήλικας αλλοδαπός και Έλληνας χωρίς προτροπή δεν θα μάθει για τον Σεφέρη και Ελύτη... Ότι λοιπόν προάγει την Ελληνικότητα έστω και έμμεσα ,έστω και κλεψιμέϊκα με κάνει να αισθάνομαι περήφανος για την ανωτερότητα του πολιτισμού που όλοι θα ήθελαν να είναι κληρονόμοι ...
      Ωραία είναι όλα αυτά που είπες όσο όμως και ουτωπικα να γίνουν από νεοέλληνες για την Ελλάδα... Οπότε από το καθόλου κάλιο είναι να γίνει κάτι από τους "βαρβάρους" με δόση ελληνικότητας....
      Συμφωνώ πάντως με όσα είπες...