Διαφήμιση

Ηχογράφηση πρόβλημα

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ηχογράφηση πρόβλημα

      Ακολουθεί πολιτικά (θρησκευτικά) ορθός χαιρετισμός :P

      Καλησπέρα στους άθεους, Χριστός ανέστη στους ένθεους!

      Έχω ένα πρόβλημα, δύο βασικά, με την ηχογράφηση.

      Το πρώτο είναι η ποιότητά της. Καθόλη τη διάρκειά της υπάρχουν διακοπές στη ροή του ήχου. Η διακοπή αυτή είναι πάρα πολύ μικρή σε διάρκεια (κλάσματα του δευτερολέπτου) αλλά συμβαίνει ανά πολύ μικρά χρονικά διαστήματα και ακούγεται σαν μια μόνιμη παραμόρφωση του ήχου. Δεν επηρεάζεται η κατανόηση αυτού που ακούω αλλά είναι τρομερά κουραστικό!

      Το δεύτερο και κυριότερο είναι κάτι σαν time stamp error. Θα προσπαθήσω να το εξηγήσω. Ακούω την ηχογράφηση. Πατάω παύση, ξαναξεκινάω και η ηχογράφηση παίζει από την αρχή. Ή πάω την ηχογράφηση μπροστά ή πίσω και αυτή είτε παίζει από την αρχή είτε από σημείο το οποίο δεν αντιστοιχεί στη συγκεκριμένη χρονική στιγμή (π.χ. το πάω στο 10ο λεπτό και αντί να πει για τον Παναθηναϊκό, λέει για τον Ολυμπιακό που είναι στο 20ο λεπτό).

      Έχω δοκιμάσει και άλλες εφαρμογές στο παρελθόν και δεν θυμάμαι να είχα κάποιο θέμα όπως αυτά που περιγράφω, όμως είχα άλλα θέματα! Για παράδειγμα, δεν ήταν συμβατές με το wetransfer (ηχογραφώ και μοιράω στους συμφοιτητές) ή δεν έγραφαν mp3 ή δεν έκαναν mute τη συσκευή ή ακόμα χειρότερα κράσαραν! Το μόνο αξιόπιστο recorder είναι το προεγκατεστημένο, το οποίο έχει και flags σε περίπτωση που θέλω να τονίσω κάποια σημεία.

      Καμιά ιδέα; :S

      Redmi 3s pro (μαμά όπως το έχω πάρει από το mygad - sorry για τη διαφήμιση αλλά δεν ξέρω rom miui κλπ :P )
    • Ο/H makislog έγραψε:

      sorry για τη διαφήμιση αλλά δεν ξέρω rom miui κλπ
      Πήγαινε Ρυθμίσεις/Σχετικά με το Τηλ και ανέβασε εδώ ένα screenshot. Με το @mygad επικοινώνησες για το πρόβλημα?
    • Ηχογράφηση πρόβλημα

      Όχι, δεν επικοινώνησα μαζί τους καθόλου, γιατί δεν θα μπορούσα να τους το στείλω και να μείνω χωρίς τηλέφωνο

      Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
    • Διαφήμιση