Διαφήμιση

Πρόβλημα με τα θέματα για το Redmi pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα με τα θέματα για το Redmi pro

      1. Καλησπέρα σε όλους, αφού πήρα την απόφαση να αποχωριστώ το Nexus 5x μου (λόγω διάρκειας μπαταρίας) και αφού είχα δει (βασικά ξεκλειδώσει και περάσει την Ελληνική ΡΟΜ) ένα redmi pro, με τους οδηγούς από εδώ, μου άρεσε και αποφάσισα την αλλαγή. Μια βδομάδα τώρα όλα καλά και με το τηλεφωνο και με την μπαταρία, ξαφνικά σήμερα δεν μπορώ να κατεβάσω θέματα γράφοντας μου '' αδυναμία φόρτωσης πόρων ''.Έκανα wipe την cache και την dalvik αλλά τίποτα. Ψάχνοντας λίγο στο δίκτυο κάπου είδα να κάνω αποσυνδεση και επανασύνδεση στο λογαριασμο Mi Home αλλά δε με συνδέει ούτε εκεί, αφού έκανε την αποσυνδεση κανονικά. Το τηλέφωνο το πηρα από Ελλάδα και έτοιμο με την ελληνική ρομ (MIUI by Xiaomi-miui.gr XTRVbeta1-8.1 | stable 8.1.2.0 [MHQCNDI)) . Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα ήμουν υπόχρεος, ευχαριστώ πολύ.
      Μηχανημα που δουλευει δεν το πειραζεις........εκτος και αν ακουσεις την φωνη που λεει:
      :D :D :D Πειραξε το, πειραξε το, πειραξε το.............
    • Το κινητό το έχεις στημένο κανονικά;
      Καλά θα ήταν να κάνεις factory reset(διαγραφη τα πάντα) ..


    • Διαφήμιση
    • Τότε μπορεί να είναι κανα καινούριο κόλπο που ετοιμάζουν... ;(


    • Τι να πω, τώρα κατεβάζει κανονικά τα θέματα αλλά στο Mi Home δεν με συνδέει με τίποτα....... Πιθανόν να ήταν κανένα πρόβλημα στον server τους.
      Το κινητό είναι στημένο κανονικά αλλά επειδή είχα συνηθίσει τον Google dialer προσπάθησα να τον περάσω, δουλεύει κανονικά αλλά δεν κρατάει αρχείο κλήσεων, το ίδιο και η εφαρμογή Android messager που χρησιμοποιουσα στο Nexus 5X μου. Βολεύτηκα όμως με το Contacts + και για τα δύο....
      Ευχαριστώ για την αμεση ανταπόκριση.
      Μηχανημα που δουλευει δεν το πειραζεις........εκτος και αν ακουσεις την φωνη που λεει:
      :D :D :D Πειραξε το, πειραξε το, πειραξε το.............