Διαφήμιση

Προβληματισμός για αγορά κινητού

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Προβληματισμός για αγορά κινητού

      Καλησπέρα σας
      Είμαι νεός στο φόρουμ και θα ήθελα την γνώμη σας για αγορά κινητού.
      Είμαι ανάμεσα σε 4 μοντέλα που έχω δεί από Skroutz
      Τα μοντέλα αυτά είναι:

      Xiaomi Redmi Note 4 (Snapdragon) (3GB/32GB)


      Xiaomi Redmi Note 4 (64GB) ή 32 GB


      Xiaomi Redmi Pro (64GB)

      Ουσιαστικά τα 3 πρώτα είναι το ίδιο κινητό το οποίο είτε διαφέρει ο επεξεργαστής είτε η μνήμη.
      Τα ερωτήματα που μου έχουν δημιουργηθεί είναι:


      • απο τα παραπάνω μοντέλα ποίο θεωρείται ''καλύτερο''?
      Το κινητό αγοράζεται μετά απο αναβάθμιση ενός κινητού 4 χρονών, οπότε απο άποψη χαρακτηριστικών όλα μου φαίνονται εκπληκτικά.





      • αξίζει να αγοράσω απο skroutz-ομάγαζο ή όχι ? ( η επιλογή του εξωτερικού δεν υφίσταται)
      • η αγορά μέσω καταστημάτων απο infoquest, σημαίνει γνήσιο miui, ενώ απο άλλα μαγαζιά που προσφέρουν ελληνικά όχι?
      • τι σημαίνει ουσιαστικά η αγορά μέσω επίσημων καταστημάτων? service?
      Και επιπλέον, οι οδηγοί και οι versions της miui που υπάρχουν εδώ πότε κρίνονται απαραίτητο να περαστούν στο κινητό?

      Σας ευχαριστώ πολύ!



    • Ο/H giannisana έγραψε:

      αξίζει να αγοράσω απο skroutz-ομάγαζο ή όχι ? ( η επιλογή του εξωτερικού δεν υφίσταται)

      η αγορά μέσω καταστημάτων απο infoquest, σημαίνει γνήσιο miui, ενώ απο άλλα μαγαζιά που προσφέρουν ελληνικά όχι?

      τι σημαίνει ουσιαστικά η αγορά μέσω επίσημων καταστημάτων? service?
      Ανάλογα το κατάστημα, υπάρχουν καλά καταστήματα που τα δίνουν με official rom αλλά υπάρχουν και άλλα που τα δίνουν με unofficial.

      Ναι, γνήσιο MIUI + Τεχνική υποστήριξη από τον Επίσημο Διανομέα.

      Ποια συσκευή να πάρεις όλες καλές είναι...δύσκολη επιλογή :P
    • Καλησπέρα,
      τελικώς σήμερα παρέλαβα το Note 4.
      Μια ερώτηση, από το κατάστημα μου έδωσαν μαζί και έναν αντάπτορα που μετατρέπει την κινέζικη πρίζα, σε ευρωπαική. Και μου είπαν να το χρησιμοποιώ γιατί κάνει καλό για την μπαταρία.
      Ισχύει κάτι τέτοιο? Ή θα μπορούσα να πάρω απλό αντάπτορα όπως έχουν όλα τα κινητά? (και έχω απο το προηγούμενό μου?)
      Ευχαριστώ.
    • Διαφήμιση
    • Ο αντάπτορας δεν κάνει απολύτως τίποτα στην μπαταρία. Αλλαγή ακροδεκτών κάνει και τίποτε άλλο.
      Μήπως δεν σου έδωσαν αντάπτορα αλλά κάποιον άλλο φορτιστή 1Α; Και σου είπαν να τον χρησιμοποιείς γιατί κάνει καλό στην μπαταρία (και δεν έχουν άδικο).

      Γιατί εάν σου έδωσαν αντάπτορα...και σου είπαν οτι κάνει καλό στην μπαταρία...τότε μπορείς να βροντοφωνάξεις ΓΙΟΥΠΙ! :D
      lol
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Ο αντάπτορας δεν κάνει ΤΙΠΟΤΑ. 2Α θα πάρει; 2Α θα δώσει. 1Α θα πάρε; 1Α θα δώσει.
      Πάμε παρακάτω.

      Για μένα ΝΑΙ. Καλύτερα να φορτίζεις με 1Α. Η μπαταρία σου θα φορτίζει πάντα κρύα (ειδικά τώρα που πλησιάζει καλοκαίρι), θα είναι υγιείς για πολύ μεγαλύτερο διάστημα και ίσως...λέω ίσως...να έχεις και καλύτερη απόδοση.

      Εγώ φορτίζω πάντα με 1Α. Εάν βιάζομαι και θέλω γρήγορη φόρτιση (μία στις τόσες) τότε χρησιμοποιώ τον 2Α.
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.