Διαφήμιση

Θεμα μπαταριας 3μηνες κινητο

    • Θεμα μπαταριας 3μηνες κινητο

      Πολυ καλημερα σας! Εχω το redmi pro 3 μηνες τωρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος! Αυτο ομως που ειχε απογειωσει το κινητο στα ματια μου ηταν η μπαταρια του, ή καλυτερα, η καταναλωση ενεργειας. Εβγαζε με το ζορι 3 μερες χωρις φορτιση..

      Πλεον ομως, την τελευταια βδομαδα, μεσα σε μια μερα η μπαταρια πεφτει στο 35-40% χωρις να εχω κανει καμια αλλαγη τελευταια..
      Κλεινω παντα τις ανοιχτες εφαρμογες, εχω την φωτεινοτητα στο 1/4 και δε ξεχναω το wifi ανοιχτο..
      Επισης εχω παρατηρησει πως μερικες φορες παιζει η φωτεινοτητα της οθονης ενω πληκτρολογω. Δυναμωνει κ ξαναχαμηλωνει μεσα σε 3-4 δευτερα

      Τι μπορω να κανω αλλο?
      Να ανεβασω καποιο αλλο screenshot?

      ο
    • Ο Chrome "πίνει" πολύ, να σιγουρεύεσαι ότι δεν τρέχει στο background. Γενικά, δοκίμασε όπως λες και εσύ να μην αφήνεις εφαρμογές να τρέχουν αν δεν τις χρησιμοποιείς..
      Αν δεν δείς διαφορά η μόνη λύση είναι νομίζω, full backup και factory reset.

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *
    • Πάντα κλείνω όλες τις εφαρμογές. Έτυχε στην περίπτωση τα screenshots να τα τράβηξα όταν έγραφα το θέμα οπότε ήταν ανοιχτός ο chrome.
      Με το factory reset, σβήνετε και η ROM που πέρασα από εδώ?

      Δε παίζει να ήταν ελαττωματική η μπαταρία και μέσα σε 2-3 μήνες να άρχισε να πέφτει η απόδοσή της?
    • Διαφήμιση