Διαφήμιση

Γενική Συζήτηση για το Redmi Note 4/4x (Mido)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Να ρωτησω λιγο..Μπαίνω να κατεβάσω την ρομ..Έχει δυο επιλογές..Μια την ARΩΜΑ και μια την XRTV πια η διαφορα?
    • H aroma έχει απλά το aroma installer η rom είναι ίδια ακριβώς απλά με την πρώτη έχεις την επιλογή να μορφοποίησεις την εγκατάσταση εσύ να αλλάξεις launcher να επιλέξεις τρόπο root να βάλεις να βγάλεις εφαρμογές κτλπ

      Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ναι ναι

      Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Καλημέρα. Έχει κανείς δοκιμάσει το dual boot patcher? Σε μένα κρασαρει συνέχεια είμαι με την XTRV Aroma miui 9 7.8.24. Ευχαριστώ
      Mi 9 lite Pyxis
    • Ο/H beerman63 έγραψε:

      Καλημέρα. Έχει κανείς δοκιμάσει το dual boot patcher? Σε μένα κρασαρει συνέχεια είμαι με την XTRV Aroma miui 9 7.8.24. Ευχαριστώ
      Dual boot εννοείς να έχεις διπλή ρομ μέσα? π.χ. μία Miui και μία aosp? Αν είναι αυτό έχω την εντύπωση ότι πρέπει να το υποστηρίζει και η ίδια η rom.
    • Dual boot εννοείς να έχεις διπλή ρομ μέσα? π.χ. μία Miui και μία aosp? Αν είναι αυτό έχω την εντύπωση ότι πρέπει να το υποστηρίζει και η ίδια η rom. . Ναι αυτό εννοώ ξέρουμε αν το υποστηρίζει η miui.?
      Mi 9 lite Pyxis
    • Διαφήμιση
    • Ο/H beerman63 έγραψε:

      Dual boot εννοείς να έχεις διπλή ρομ μέσα? π.χ. μία Miui και μία aosp? Αν είναι αυτό έχω την εντύπωση ότι πρέπει να το υποστηρίζει και η ίδια η rom. . Ναι αυτό εννοώ ξέρουμε αν το υποστηρίζει η miui.?
      Θα έλεγα πως σίγουρα στοκ και ελληνική ότι δεν το υποστηρίζουν. Καλύτερα όμως να απαντήσουν οι ίδιοι οι Dev.
      Δεν ξέρω καν αν το υποστηρίζουν γενικότερα οι custom ROMs για το κινητό μας. Εσύ που το βρήκες το patch για το κινητό μας? Εκεί δεν λένε ποιες ρομ το υποστηρίζουν???

      Έχω την εντύπωση πάντως όπως είπα ότι η τον θέλουν κάποια patches για να παίξει. Τώρα είναι στον κερνελ? Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ καθώς πάντα για διάβαζα για θέματα σε πολλά κινητά και το θεωρούσα μεγάλη διαδικασία.

      Καλύτερα όμως να ρωτήσεις στο θέμα του patch για το κινητό μας

      Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
      1. Πόσα δάχτυλα μπορούμε να αποθηκεύσουμε στο Note 4;
      2. Υπάρχει κάποιο app που να βοηθάει να δοκιμάσουμε το fingerprint reader; Εννοώ πως υπάρχουν κάποια που βοηθούν να δεις αν πχ υπάρχει καμμένο pixel...
      3. Έχει τύχει πότε update να σας σβήσει αποθηκευμένα δάχτυλα;
      4. Καθαρίζεται κάπως το fingerprint reader; Σας έχει βγάλει πότε μήνυμα ότι είναι "βρώμικο";
      5. Σας έχει χαλάσει πότε fingerprint reader από οποιαδήποτε συσκευή;
      6. Όταν αποθηκεύεται ένα δάχτυλο προσπαθείτε να το σκανάρετε όσο περισσότερο γίνεται ή προσπαθείτε ένα συγκεκριμένο σημείο όσο καλύτερα γίνεται;
      Ο/Η polis4gr έγραψε:

      Ο/H polis4gr έγραψε:

      Έχω πρόβλημα με το fingerprint παιδιά. Απενεργοποιηθηκε μία βδομάδα αργοτερα αφοτου το συνεδεσα με την εφαρμογή της τράπεζας Πειραιώς. Αρχικά κόλλησε το κινητο σε μαύρη οθόνη. Στη συνεχεια εσβησα τη συσκευή κρατώντας πατημένο το power button. Άνοιξα το κινητό και δεν δούλευε το fingerprint. Το διέγραψα, πέρασα νεο δακτυλικό αποτύπωμα, το δέχτηκε, αλλά δεν λειτουργεί. Φοράω 8.5.4.0 stable. Το ίδιο μου έκανε και στην 8.2.10.0. Μετα το upgrade σε nougat + factory reset δουλεψε μέχρι που το ξανασυνεδεσα με την εφαρμογή της τράπεζας πειραιως. έκτοτε δεν ξαναδουλέψε το δακτυλικό. Έχεις κάνεις καμιά λύση? Ευχαριστώ

      Xiaomi Redmi Note 4 Global
      Είσαι σίγουρος ότι φταίει η εφαρμογή της Πειραιώς;

      Η δικιά μου ιστορία ξεκινάει από την Δευτέρα που πέρασα την 8.5.4.0 (ή έστω όποια είναι η τελευταία - καθυστέρησα να την βάλω).
      Μου διέγραψε όλα τα δάχτυλα και από τότε με αφήνει να σκανάρω 4 δάχτυλα (δεν θυμάμαι παλιά πόσα με άφηνε) και επίσης μου φαίνεται ότι η επιτυχημένη ανάγνωση έχει πέσει τουλάχιστον στο 50%

      Δεν θα το αντέξω το στείλω στο you.gr και να μείνω στην ουσία χωρίς συσκευή ;(
      Έλα ψυχή μου Xiaomi, κράτα γερά! Σε χρειάζομαι! ;(
    • @iJohnnyCash όντως η επιτυχημένη ανάγνωσή του δακτυλικου αποτυπωματος έχει πέσει. Σε μένα με πέταξε το fingerprint και στη προηγούμενη έκδοση global stable 8.2.10.0. μετά το update σε 8.5.4.0 συνοδευόμενο με factory reset λειτούργησε κανονικά μέχρι που έβαλα πάλι την εφαρμογή της Πειραιώς. Έτρεχε καμιά βδομάδα και στη συνέχεια σταμάτησε πάλι. Προφανώς με factory reset θα ξαναλειτουργήσει εκτός εάν θέλει να σκαναρω το .. κwλ@δάχτυλ@ ναουμε!

      Xiaomi Redmi Note 4 Global
    • @polis4gr, η πτώση της απόδοσης θεωρείς ότι είναι hardware ή software, θεωρείς τυχαίο ότι και οι δυο μας είχαμε περίπου την ίδια εποχή το πρόβλημα;
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα πριν λίγες ημέρες έγινα κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής από ελληνικό κατάστημα το χρώμα της συσκευής είναι το μαύρο και δεν φαινετε να υπάρχει ο αισθητήρας εγγύτητας υπάρχει τρόπος να το ελέγξω.