Διαφήμιση

Προβλημα με SMS

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Προβλημα με SMS

      Εχω το redmi note 3 pro. Το αγορασα πριν λιγες μερες απο τον Γερμανο . Εχω περασει κανονικα τις επαφες μου απο την google . Μαλιστα στην συνεχεια τις εχω οργανωσει μεσα απο την αναλογη λειτουργεια του τηλεφωνου. Την ιδια μερα που το χρησιμοποιησα εκανε ενα update και ετσι τωρα τρεχει την
      8.1.3.0 (ΜΗRMIDI).
      To προβλημα τωρα ειναι το εξης : ενω στελνω μηνυμα σε επαφη του τηλεφωνικου μου καταλογου αυτος λαμβανει το μηνυμα αλλα οταν μου απαντησει η απαντηση του δεν ερχεται στο αρχικο μου μηνυμα και εκτος αυτου εμφανιζεται μονο ο αριθμος του και οχι το ονομα του!!! Αν πατησω στο εικονιδιο που βρισκεται αριστερα του αριθμου τοτε μου βγαζει σε ποιον ανηκει με ολα του τα στοιχεια !

      Εχετε κατι υποψιν σας ?
    • Καλησπέρα... Όλες οι επαφές πρέπει να έχουν μπροστά το +30.
      Γι αυτό τις χωρίζει στα μηνύματα..
      Θα κατέβασεις την εφαρμογή number fixer Και θα προσθέσεις τον κωδικό χώρας.


    • το εκανα !
      προσθεσε το 0030 σε ολα τα τηλεφωνα ομως σε καποιες επαφες κρατησε και τα αρχικα χωρις δηλαδη το 0030.
      Εστειλα σε ενα φιλο λοιπον αφου βεβαια κρατησα τα τηλεφωνα του με το 0030 . Ομως και παλι τα ιδια ?(

      τι να πω ? να τα βγαλω πλεον τα επιπλεον νουμερα (0030) ? διοτι η εφαρμογη δινει αυτη την δυνατοτητα !
    • Διαφήμιση
    • ξεκινησα να αφαιρεσω λοιπον πρωτα το 0030 και στην συνεχεια να βαλω αυτο που προτεινεις δηλ +30 .
      Θα παρει λιγο χρονο βεβαια!
      Τι θα γινει ομως με το γεγονος οτι σε καποιες επαφες κραταει και τα αρχικα νουμερα ?
    • θα το κάνεις με το πρόγραμμα που σου πα..
      Θα ορίσεις να είναι οι αριθμοί 10 και θα προσθέσεις το +30 συνολο 13


    • ειχε μια διαδικασια οπως καταλαβαινεις !
      Λοιπον οντως με το +30 τωρα δουλευουν ολα κανονικα ! Εκανα τεστ με τον φιλο μου οποτε οντως η συνομιλια μας μεσω sms εγινε κανονικα . Απλα κρατησε σε καποιες επαφες που ειχαν πολλα νουμερα καταχωρημενα και τα προηγουμενα 10ψηφια οποτε αναγκαστικα να τα σβησω οσα τελος παντων βρηκα γιατι ειναι και πολλα !
      Τωρα ομως αναρωτιεμαι το εξης . Στο λογαριασμο μου στην google οι επαφες ειναι με δεκα ψηφια ,οπως και στην outlook & mi account. Τι θα πρεπει να κανω ωστε και εκει να εχουν την καινουργια μορφη που εχουν πλεον στο κινητο μου ?
      Αγαπητα Γιωργο θα ηθελα να σε ευχαριστησω για την βοηθεια σου ! Να εισαι καλα !
    • Διαφήμιση
    • Λογικά θα τα πάρει και εκει αν τα έχεις ορίσει...
      Αν όχι, πάρε ένα μπακαπ από το κινητό σε vcard , σβήσε τα απο τους λογαριασμούς και ανέβασε τα χειροκίνητα.(την vcard)


    • δυσκολα μου βαζεις ! Το τηλεφωνο ειναι συνδεδεμενο και με τον λογαριασμο της google που εχω αλλα και με το mi account οποτε ενας νεος συχρονισμος μπορει να τα αλλαξει ?
    • Αν είναι περασμένα εκει ναι... θα πάρει την τελευταία αλλαγή..


    • όντος στο mi account εκανα restore και δουλεψε κανονικα δηλαδη ανεβηκε και εκει οπως ειναι τωρα στο τηλεφωνο. Παρατηρω οτι και μετα τον συχρονισμο και στην google βλεπω να εχουν γινει αλλαγες!
      Για να δουμε ...
      Αναμενεται βεβαια απο εβομαδα και ενα update
      MIUI 8.2 ROM is now rolling out - GSMArena.com news

      μηπως επιφερει και αυτο καποια αλλαγη ... Θα δουμε !
      Για ακομα μια φορα σε ευχαριστω για την βοηθεια σου !
    • Διαφήμιση
    • Ο/H kospsil έγραψε:

      μηπως επιφερει και αυτο καποια αλλαγη ... Θα δουμε
      Με τις επαφες σίγουρα όχι...