Διαφήμιση

Γνώμες για αγορά κινητού

    • Γνώμες για αγορά κινητού

      Επειδή γίνεται ένας χαμός απο review που λένε αμφιλεγόμενα πράγματα .

      Πιο κινητό από τα τρία κινητά θα προτείνατε (ανεξάρτητα μεγέθους οθόνης) θα προτείνατε για :
      1.Καλύτερη διάρκεια μπαταρίας
      2.Καλές επιδώσεις low light photo

      Η επιλογές είναι MI5 -MI5S -MI5S PLUS (μπορεί και MI NOTE 2 αν όντος έχει καλή κάμερα )
    • Αν ψάχνεις κινητό με κάμερα που να μπορεί να σταθεί παραδίπλα (όχι δίπλα...προφανώς λόγω λογισμικού και τίποτε άλλο... αλλά... ) στα θηρία σε "δύσκολες" συνθήκες τότε Mi5s.
      Έχεις κορυφαίο φακό και εαν η Xiaomi δώσει στο μέλλον περισσότερη σημασία στο Software θα το κάνει ακόμα καλύτερο απο ότι ήδη είναι.

      From my RN3 Pro
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Ο/H pavlidisc έγραψε:

      Αν ψάχνεις κινητό με κάμερα που να μπορεί να σταθεί παραδίπλα (όχι δίπλα...προφανώς λόγω λογισμικού και τίποτε άλλο... αλλά... ) στα θηρία σε "δύσκολες" συνθήκες τότε Mi5s.
      Έχεις κορυφαίο φακό και εαν η Xiaomi δώσει στο μέλλον περισσότερη σημασία στο Software θα το κάνει ακόμα καλύτερο απο ότι ήδη είναι.

      From my RN3 Pro
      ναι από μπαταρία πως στέκεται όμως με τα υπόλοιπα?
    • Διαφήμιση
    • Δεν ξέρω. Σε αυτό θα σου απαντήσουν άλλοι. Εγώ σου απάντησα σε αυτό που γνωρίζω και διαπίστωσα παρατηρώντας και σκαλίζοντας με πολύ προσοχή δείγματα απο χρήστες και όχι απο reviews στα οποία όπως πολύ εύστοχα ανέφερες...δυστυχώς δεν μπορείς να στηριχτείς εξολοκλήρου.

      From my RN3 Pro
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Φυσικά και υπάρχει! Το Mi4c ας πούμε έχει στην μαμά εφαρμογή κάμερας. Φαντάζομαι και η σειρά 5 θα έχει manual shutter speed.

      From my RN3 Pro
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Ο/H pavlidisc έγραψε:

      Φυσικά και υπάρχει! Το Mi4c ας πούμε έχει στην μαμά εφαρμογή κάμερας. Φαντάζομαι και η σειρά 5 θα έχει manual shutter speed.

      From my RN3 Pro
      το MI5S δεν έχει ας πούμε
    • Διαφήμιση
    • Άντε ρε... Σοβαρά;;;; Δεν το ήξερα!!! Φανταζόμουν οτι θα έχει! Σφάλμα μεγατόνων εάν είναι έτσι!
      Μπορείς βέβαια να έχεις χειροκίνητη ρύθμιση με εφαρμογή 3ου... αλλά οκ... και εγώ θα προτιμούσα να το έχει η μαμά εφαρμογή.

      From my RN3 Pro
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Ο/H tsine έγραψε:

      Ο/H pavlidisc έγραψε:

      Αν ψάχνεις κινητό με κάμερα που να μπορεί να σταθεί παραδίπλα (όχι δίπλα...προφανώς λόγω λογισμικού και τίποτε άλλο... αλλά... ) στα θηρία σε "δύσκολες" συνθήκες τότε Mi5s.
      Έχεις κορυφαίο φακό και εαν η Xiaomi δώσει στο μέλλον περισσότερη σημασία στο Software θα το κάνει ακόμα καλύτερο απο ότι ήδη είναι.

      From my RN3 Pro
      ναι από μπαταρία πως στέκεται όμως με τα υπόλοιπα?
      το εχω εδω και μια βδομαδα στα χερια μου περιπου(mi5s plus 6gb)απο μπαταρια μεχρι στιγμης ειμαι πολυ οικανοποιημενος ειμαι φορτισμενος απο προχθες απογευμα με φουλ wifi και εξω δεδομενα και αυτην την στιγμη βρισκομαι στο 11% και επειδη εχω και το huawei mate 8 που ειναι τερας μπαταριας μπορω να πω οτι στεκεται πολυ καλα δλδ πιστευω με φουλ φουλ χρηση ολη μερα στην βγαζει για πλακα.απο καμερα δν ειμαι και τοσο φιλος αλλα καλα κρατει απο ταχυτητες καντο οτι θες δν θα κολλησει πουθενα.αυτα τα ολιγα προς το παρον.

      =============== Ιαν 22nd 2017, 4:37pm ===============
      και πως τελιωνεις αυτην την μπαταρια γιατι ακομα δν ξερεις ποσο κραταει απο το 11% βαζεις λοιπον youtube τερμα φωτισμο αναλυση και φωνη το βαζεις κατω απο ενα μαξιλαρι(γιατι εχει και αρκετα δυνατο ηχειο)το αφηνεις να παιζει επι 40 λεπτα και ξαφνικα ησυχια οποτε εισαι ετοιμος ξανα για φοριση. :P
      The Maniac
    • Ο/H dimitris839 έγραψε:

      Ο/H tsine έγραψε:

      Ο/H pavlidisc έγραψε:

      Αν ψάχνεις κινητό με κάμερα που να μπορεί να σταθεί παραδίπλα (όχι δίπλα...προφανώς λόγω λογισμικού και τίποτε άλλο... αλλά... ) στα θηρία σε "δύσκολες" συνθήκες τότε Mi5s.
      Έχεις κορυφαίο φακό και εαν η Xiaomi δώσει στο μέλλον περισσότερη σημασία στο Software θα το κάνει ακόμα καλύτερο απο ότι ήδη είναι.

      From my RN3 Pro
      ναι από μπαταρία πως στέκεται όμως με τα υπόλοιπα?
      το εχω εδω και μια βδομαδα στα χερια


      Τι εννοείς δνε είσαι φίλος την κάμερας... Δεν είναι καλή εννοείς?


      Sent from my PRO 5 using Tapatalk
    • Ο/H tsine έγραψε:


      Sent from my PRO 5 using Tapatal
      εννοω οτι δεν γνωριζω και πολλα απο καμερες και τετοια και δν εχω κανει δοκιμες.για μενα ας πουμε ειναι μια χαρα για εναν γνωστη μπορει να μν κανει μια καταλαβες.
      The Maniac
    • Διαφήμιση