Διαφήμιση

Πρόβλημα στην οθόνη του redmi pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα στην οθόνη του redmi pro

      Το φάγαμε το πακέτο αδέρφια :p
      Το κινητό το πήρα μεταχειρισμένο πριν κανά μήνα. Προχθές του άλλαξα τζαμάκι και του έβαλα μία flip case. Από εκείνη τη μέρα παρατήρησα την οθόνη να τρεμοπαίζει μονο όταν ήταν χαμηλά η φωτεινότητα. Άλλαξα 3 ρομ για να δω αν φταίει αυτο,τίποτα. Έβγαλα το τζαμάκι και τη θήκη,τίποτα. Το έδειξα σήμερα σε έναν φίλο (τεχνικό κινητών) και μου είπε ότι αυτό είναι λόγω υγρασίας και ότι τα φλεξάκια της οθόνης μάλλον έχουν θέμα. Εμένα νερό δε μου έπεσε ποτέ πάνω στο κινητό. Μάλλον την πάτησα... Επαναλαμβάνω,η οθόνη τρεμοπαίζει μονο όταν βάζω πολύ χαμηλά τη φωτεινότητα. Περιμένω και δικές σας γνώμες... ;(
    • Δεν ξέρω αν έχει και κάποιος άλλος αυτό το θέμα αλλά το WiFi της συσκευής είναι πάρα πολύ αργό σε σχέση με άλλες συσκευές του σπιτιού. Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση που μου έχει ξεφύγει;

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Για αρχή θα δοκίμαζα και εγώ διάφορα roms και τουλάχιστον την stable και devel official.
      Μήπως το brightness είναι στο auto και υπάρχει κάποιο θέμα με το light sensor (πχ το κάλυπτε η θήκη);
      Πατώντας στον dialer *#*#6484#*#* έχει κάποια test εγώ θα έκανα ότι είναι σχετικό με οθόνη/light sensor. Πατώντας *#*#3646633#*#* έχει κάποιο hardware testing μενού αλλά δεν βλέπω πουθενά display μόνο touchscreen στο δικό μου. Δεν νομίζω οτι θα βγεί κάτι απο αυτά αλλά δεν χάνεις τίποτα.

      Επίσης θα δοκίμαζα να ξεφορτίσει τελείως και να το άφηνα κάποια ώρα αφόρτιστο μήπως είναι κάτι μαγνητικό αλλά μπορεί να λέω και μπούρδες :)
      Παράλληλα θα το δοκίμαζα σε airplane mode μετά..

      Σαν τελευταία προσπάθεια και αμά δεν έχει εγγύηση θα το άνοιγα να το καθαρίσω λίγο στην υποδοχή μήπως και..
      Εδώ έχει ένα video
    • Σέυχαριστώ πάρα πολύ. Θα δοκιμάσω όσα είπες και θα επανέλθω!
      Το brightness όταν μπαίνει στο αυτόματο και είναι χαμηλά ο φωτισμός της οθόνης το κάνει πολύ έντονα. Όταν ΔΕΝ είναι στο αυτόματο το κανει μόνο όταν είναι πάρα πολύ χαμηλά η φωτεινότητα.
      Τη θήκη που είχα(που ήταν flip με μαγνήτη) την έβγαλα τελείως γιατί την υποψιάστηκα και εγώ και μου κάνει εντύπωση γιατί το πρόβλημα ξεκίνησε τη μέρα που τη φόρεσα....
      Το τεστ το έχω κάνει ήδη και δε μου βγάζει κάποιο error, Όλα φυσιολογικα..

      =============== Ιαν 9th 2017, 3:43pm ===============
      Καλά το βίντεο και μόνο που το κοιτάω είναι σαν να βλέπω θρίλερ. χαααχχχααχαχχαχαχα
      Είναι ακόμα μέσα στην εγγύηση απλά δεν έχω ξαναστείλει κινητό σε Κίνα και δεν ξέρω κατα πόσο συμφέρει
    • Ο/H teopanta1 έγραψε:

      Δεν ξέρω αν έχει και κάποιος άλλος αυτό το θέμα αλλά το WiFi της συσκευής είναι πάρα πολύ αργό σε σχέση με άλλες συσκευές του σπιτιού. Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση που μου έχει ξεφύγει;

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Μην γράφεις όπου δεις θέμα για Redmi pro τις ερωτήσεις που έχεις, ήδη έχεις κάνει την ίδια ερώτηση σε 3 διαφορετικά θέματα...αυτό θεωρείτε σπαμ και είναι ενάντια στους κανονισμούς.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H nifitsa_kakia έγραψε:

      Σέυχαριστώ πάρα πολύ. Θα δοκιμάσω όσα είπες και θα επανέλθω!
      Το brightness όταν μπαίνει στο αυτόματο και είναι χαμηλά ο φωτισμός της οθόνης το κάνει πολύ έντονα. Όταν ΔΕΝ είναι στο αυτόματο το κανει μόνο όταν είναι πάρα πολύ χαμηλά η φωτεινότητα.
      Τη θήκη που είχα(που ήταν flip με μαγνήτη) την έβγαλα τελείως γιατί την υποψιάστηκα και εγώ και μου κάνει εντύπωση γιατί το πρόβλημα ξεκίνησε τη μέρα που τη φόρεσα....
      Το τεστ το έχω κάνει ήδη και δε μου βγάζει κάποιο error, Όλα φυσιολογικα..

      =============== Ιαν 9th 2017, 3:43pm ===============
      Καλά το βίντεο και μόνο που το κοιτάω είναι σαν να βλέπω θρίλερ. χαααχχχααχαχχαχαχα
      Είναι ακόμα μέσα στην εγγύηση απλά δεν έχω ξαναστείλει κινητό σε Κίνα και δεν ξέρω κατα πόσο συμφέρει
      Ναί είναι λίγο τρομακτικό...
      δεν χάνεις τίποτα να το αφήσεις να ξεφορτίσει τελείως για κάποιες ώρες, I guess, μήηηπως και γλυτώσει τις διακοπές Κίνα :)
    • Ναι θα δοκίμαζα να το αποφορτίσω τελείως (τελείως τελείως όμως..), οπότε κάπως έτσι, πάτα και το power button στο ενδιάμεσο διάστημα μερικές φορές.
      Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει τελικά αλλά δεν χάνεις τίποτα νομίζω..
    • Ευχαριστώ πολύ τον θεούλη @gkalen που έκατσε και ασχολήθηκε με το πρόβλημα. Έφτιαξε μια ρομ να δοκιμάσω και το πρόβλημα μειώθηκε πολύ. Αυτό σημαίνει ότι φταίει και η οθόνη και κάτι από τη ρομ. Βλέπουμε...

      =============== Ιαν 11th 2017, 1:11am ===============
      Άφησα το κινητό να αποφορτιστεί πλήρως. Από το 12% και κάτω το πρόβλημα σταμάτησε να υπάρχει... πολύ περίεργο.. Να δούμε αν θα συνεχιστεί όταν το φορτίσω και το ανοίξω.. Αν κάποιος βγάζει συμπέρασμα από αυτό ας το πει.
    • Διαφήμιση
    • το έχω παρατηρήσει αυτό τα βράδια στο σκοτάδι όταν η φωτεινότητα είναι τελείως χαμηλη και είναι η συσκευή μου στην φόρτιση το κάνει από την αρχη, και το μαύρο αρχίζει να φωτιζει απλά δεν είναι σωστά calibrated η οθόνη και την ρίχνει κάτω από τα όρια της.