Διαφήμιση

Προβλημα παραγγελιας απο GeekBuying

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Προβλημα παραγγελιας απο GeekBuying

      Καλησπερα παιδια.

      Ειχα κανει μια αγορα απο geekbuying την περιοδο του Black Friday με paypal, 3 κινητα γιατι θελαν και κατι φιλαρακια. Ειχα ζητησει να ερθουν με NLpost. Μετα απο λιγες μερες μου εστειλαν ενα Tracking number, λεγοντας οτι θα τα βαλουν σε 2 πακετα την παραγγελια με 2 ξεχωριστα Tracking number. Λεω οκ γιατι οχι. Εν τελη εκαναν μια πατατα, και το ενα ερχεται μεσω singapore post Και το αλλο μεσω NLpost. Πριν λιγες μερες εμφανιστηκε στο NL post το εξης: Item not allowed (X-ray) and rejected.
      Απο οτι καταλαβα αυτο γυρναει πισω στην Κινα με τα κινητα που εχει μεσα και (λογικα) παιρνω τα χρηματα μου πισω για τα κινητα αυτα. Λέω οκ ας περιμενω να ερθει αυτο απο Σιγκαπουρη, ενημερωνω παραλληλα και geekbuying Και μου λενε οτι θα περιμενουν να δουν τι θα συμβει με το πακετο, αν θα καταστραφει ή αν θα τους το στειλουν πισω, διοτι δεν τους εχει ξανατυχει. Το αλλο πακετο που ερχοταν απο Sιngapore post, προς μεγαλη μου εκπληξη, δεν ξερω τι πατατα εκαναv ακομα, βλεπω σημερα οτι τα ΕΛΤΑ το αναγνωρισαν σαν μεγαλης αξιας αντικειμενα και θελουν εκτελωνισμο.

      1. Ποσο περιπου θα ειναι το τελωνειο? Αν μιλαμε για κανενα 20ρικο αντε να το δωσω. Παραπανω οχι
      2. Να ξεκινησω το dispute για ολα τα αγαθα? Δεν εγινε τιποτα οπως ηθελα.

      Απογοητευτικα παρα πολυ απο geekbuying, ειχα κανει 2 αγορες ακομα και δεν περιμενα τετοιες πατατες σαν αυτη,τετοιους ερασιτεχνισμους.
      Απο ali καλυτερες εμπειριες εχω, μεχρι και TV-box αξιας 80 ευρω που εχω παρει. (Συνολικα καμια 10 αγορες απο ali, ποτε δεν ειχα θεμα)Το ιδιο ισχυει και για to2c/gearbest.

      Ζητω συγγνωμη αν αυτο δεν ειναι το σωστο section, παρακαλω πολυ να μεταφερθει αντιστοιχα.
    • Και εγώ δεν τους έχω σε εκτίμηση, αλλά τι φταίνε αυτοί για τα Ολλανδέζικα ταχυδρομεία ή για το ότι το δικό μας τελωνείο αποφάσισε να κάνει σωστά την δουλειά του, όσο και εάν δεν μας αρέσει;

      XTRV the Greek miui definition
    • Υπολόγισε 40-50€ τελωνείο για αυτό δεν μπορείς να πάρεις refund και δεν είναι λογικό να στο δώσει, το τελωνείο είναι ένα ρίσκο που το περνούσε όταν αγοράσεις από Κίνα, αν δεν το παραλαβεις το δέμα θα γυρίσει στο κατάστημα αν φθάσει και όταν φθάσει πίσω μπορεί να σου επιστρέψει ένα ποσό για το τηλέφωνο και λογικά θα σου κρατήσει τα μεταφορικά.
      Στην άλλη περίπτωση δεν μου έχει ξανά τύχη. Δώσε το tracking του

      Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H dfoust έγραψε:

      Υπολόγισε 40-50€ τελωνείο για αυτό δεν μπορείς να πάρεις refund και δεν είναι λογικό να στο δώσει, το τελωνείο είναι ένα ρίσκο που το περνούσε όταν αγοράσεις από Κίνα, αν δεν το παραλαβεις το δέμα θα γυρίσει στο κατάστημα αν φθάσει και όταν φθάσει πίσω μπορεί να σου επιστρέψει ένα ποσό για το τηλέφωνο και λογικά θα σου κρατήσει τα μεταφορικά.
      Στην άλλη περίπτωση δεν μου έχει ξανά τύχη. Δώσε το tracking του

      Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      40-50 ανα συσκευη ή συνολικα? Το δεμα απο Σιγκαπουρη εχει μεσα ενα redmi note 4 και ενα redmi 3s. Στην ολλανδια ειναι ακομα ενα redmi 4A. To track του NL?
    • Αν το άνοιξαν που λογικά το έκαναν για κάθε κινητό θα είναι η χρέωση. Η γνώμη μου είναι να τα πληρώσεις γιατί αν γυρίσουν πίσω δύσκολα θα πάρεις τα λεφτά σου πίσω. Το PayPal δεν βλέπω τον λόγο να σε δικαιώσει που δεν το παρέλαβες.
      Ναι του NL να δούμε τι λέει


      Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • του ΝL ειναι αυτο: RS697478778NL
      Τοτε μακαρι να μην το ανοιξαν. Πως περιπου υπολογιζεται το κοστος εισαγωγης? Να ξερω τι ποσο περιπου θα πρεπει να καταβληθει παραπανω.
    • Διαφήμιση
    • Αναλογα το ποσο θα το κοστολογησει ο τελωνειακος πληρωνεις τον φπα συν 12 τελη τελωνείου, το ακριβές ποσό το μαθαινεις οταν θα πας να παραλαβεις απο τα ΕΛΤΑ

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Πχ εμένα ενα Redmi pro το κοστολογησε 130 ευρώ αλλα εξαρτάται πάντα τον τελωνειακο και ποσο θα κατσει να ψαξει να βρει την πραγματική αξια

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ποτε περιπου θα ξερω τι πρεπει να καταβληθει τελικα?

      =============== Δεκ 22nd 2016, 6:25pm ===============

      Ο/H dfoust έγραψε:

      Αν το άνοιξαν που λογικά το έκαναν για κάθε κινητό θα είναι η χρέωση. Η γνώμη μου είναι να τα πληρώσεις γιατί αν γυρίσουν πίσω δύσκολα θα πάρεις τα λεφτά σου πίσω. Το PayPal δεν βλέπω τον λόγο να σε δικαιώσει που δεν το παρέλαβες.
      Ναι του NL να δούμε τι λέει


      Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      εβγαλες καμια ακρη?
    • Τα λεφτά τα πληρώνεις όταν το παραλαβεις.
      Στο άλλο θέμα από ότι διαβάζω γυρίζει πίσω τώρα γιατί τι να σου πω μπορεί η ακτίνες να το σαρωσαν σαν μπαταρίες που απαγορεύεται. Κρίμα πάντως τόσο γκαντέμης.

      Στάλθηκε από το XTRV Miui Greek redmi note 3G via tapatalk
    • Διαφήμιση
    • @μω την ατυχια μου, ολα στραβα. Και αυτο που ερχοταν με NL ηθελα να το κανω δωρο. Adios Λοιπον και σε αυτο.