Διαφήμιση

Αγορά μπαταρίας για Xiaomi Mi3 ( Συμβουλές )

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αγορά μπαταρίας για Xiaomi Mi3 ( Συμβουλές )

      Έπείτα από αυτό εδώ το πρόβλημα : Mi3 δεν ανοίγει καθόλου! - Boot loop - Τελείως νεκρό, ούτε fast boot , ούτε recovery!
      Μάλλον ( αν και περιμένω και την άποψη και άλλων που έχουν την καλοσύνη, την ευχέρεια και την γνώση για βοήθεια ), έχω πρόβλημα με την μπαταρία του κινητού μου, οπότε και στρέφομαι τώρα να δω από που μπορώ να αγοράσω μια μπαταρία για το Xioami Mi3.

      • Ο @iAmLiakos τον οποίο και ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση, μου προτείνει να παραγγείλω από αυτήν εδώ την σελίδα : Original 3050mAh BM31 battery for Xiaomi Mi3
        Το θέμα όμως κατ εμέ, αν και ο @iAmLiakos εμπιστεύεται την σελίδα, εγώ επειδή πλέον δεν βλέπω να διαθέτει τρόπο πληρωμής μέσω PayPal, δεν την εμπιστεύομαι.
        Πάντως η τιμή της μπαταρίας στο εν λόγο site όπως μπορείτε να δείτε και εσείς είναι στα 15 $ + 5$ τα μεταφορικά = 20 $
      • Έτσι στράφηκα στο ποιο γνωστό, aliexpress το οποίο είχα στο μυαλό μου, αλλά μου πρότεινε και ο @Alex_MLT . Εκεί βρε παιδιά βλέπω διάφορα αποτελέσματα, δείτε τα και εσείς σας παρακαλώ! Δε ξέρεις τι να εμπιστευτείς και με αυτές τι τρελές τιμές που έχουν μερικοί! Είναι για γέλια από την μία.
      • Στο kimovil.com που μου πρότεινε ο @maddoctor, δεν βρήκα κάτι.
      • Στο gearbest.com δεν βρήκα κάτι για μπαταρία.
      • Στο ibuygou.com επίσης δε βρήκα να υπάρχει μπαταρία.
      • Τέλος από το ebay, από τα αποτελέσματα που μου βγάζει εμένα, εσείς ποιο προτείνετε ; Με τα OEM προϊόντα τι ακριβώς παίζει ;
      Θέλω η μπαταρία πάντως να είναι η αυθεντική ( δε παίζω με αυτό το θέμα ). Δυστυχώς δε ξέρω και άλλες σελίδες πέρα των παραπάνω.
      Έχετε να μου προτείνετε κάτι; Μια άλλη εταιρία - ιστοσελίδα ή οτιδήποτε ; Κάθε τι ευπρόσδεκτο.
      Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.
    • Καλά έκανες και άνοιξες θέμα γιατί έτσι θα συζητηθεί το πρόβλημα σου και θα το μάθουν και μελλοντικά άλλοι χρήστες που θα έχουν τις ίδιες απορίες.
      Όμως απαγορεύονται τα links. Επομένως πρέπει να τα σβήσεις,κάνοντας edit το post σου, και να δώσεις στον κόσμο το πως θα γράφουν για να βρούν τα αποτελέσματα.
      Πχ "Βρήκα στο aliexpress γράφοντας "Mi3 Original Battery" κτλ κτλ"

      Και για να απαντήσω στο θέμα. Εγώ όπως σου είπα και στην προσωπική συνομιλία θα αγόραζα απο dragon-tt καθώς δεν έχω ακούσει κάτι κακό όσον αφορά την αυθεντικότητα των προιόντων. Το θέμα με το paypal είναι ένα μικρό ρίσκο αλλά εγώ θα το έπαιρνα. Δεν είναι πάρα πολλά τα χρήματα και πιστεύω οτι αξίζει το ρίσκο.

      Aliexpress δεν δέχεται επίσης paypal επομένως έχεις το ίδιο πρόβλημα.

      eBay θα μπορούσες να πάρεις και εαν γράφει original τότε ΠΡΕΠΕΙ να είναι original γιατί εαν δεν είναι παίρνεις τα λεφτά σου πίσω με dispute.

      Για να ακούσουμε και άλλες γνώμες και ίσως άλλες επιλογές που μας διαφεύγουν.
    • @Tassos
      Αν είσαι Αθήνα στείλε pm
      Έχω μια να το δοκιμάσεις πριν παραγγείλεις :)
      You may think you can fly - but you better not try
    • Διαφήμιση
    • Tάσσο, υπάρχουν πολλοί που πουλάνε "αυθεντική" xiaomi μπαταρία, αλλά ποιος τώρα σου λέει οτι είναι αυθεντική, όλοι ξέρουμε τι γίνεται στην Κίνα. Ίσως μπορείς να ψάξεις στο youtube κάποιο βίντεο αποσυρναμολόγησης για να δεις πως η είναι μέσα η μπαταρία. Δες τι έχει και ο Thracia, μπορεί να σου κάνει και να γλυτώσεις την όλη ταλαιπωρία.
      @iAmLiakos Έχεις αγοράσει απο το dragon-tt εσύ κάτι ή κάποιος γνωστός σου;
      Αν ναι και όλα ήταν οκ, τότε Τάσσο πάρε και εσύ δεν νομίζω τότε να υπάρχει πρόβλημα ειδικά αν πληρώσεις με paypal..

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *
    • Ο/H iAmLiakos έγραψε:

      Καλά έκανες και άνοιξες θέμα γιατί έτσι θα συζητηθεί το πρόβλημα σου και θα το μάθουν και μελλοντικά άλλοι χρήστες που θα έχουν τις ίδιες απορίες.
      Όμως απαγορεύονται τα links. Επομένως πρέπει να τα σβήσεις,κάνοντας edit το post σου, και να δώσεις στον κόσμο το πως θα γράφουν για να βρούν τα αποτελέσματα.
      Πχ "Βρήκα στο aliexpress γράφοντας "Mi3 Original Battery" κτλ κτλ"

      Και για να απαντήσω στο θέμα. Εγώ όπως σου είπα και στην προσωπική συνομιλία θα αγόραζα απο dragon-tt καθώς δεν έχω ακούσει κάτι κακό όσον αφορά την αυθεντικότητα των προιόντων. Το θέμα με το paypal είναι ένα μικρό ρίσκο αλλά εγώ θα το έπαιρνα. Δεν είναι πάρα πολλά τα χρήματα και πιστεύω οτι αξίζει το ρίσκο.

      Aliexpress δεν δέχεται επίσης paypal επομένως έχεις το ίδιο πρόβλημα.

      eBay θα μπορούσες να πάρεις και εαν γράφει original τότε ΠΡΕΠΕΙ να είναι original γιατί εαν δεν είναι παίρνεις τα λεφτά σου πίσω με dispute.

      Για να ακούσουμε και άλλες γνώμες και ίσως άλλες επιλογές που μας διαφεύγουν.
      Το Aliexpress μπορεί να μη δέχεται PayPal, αλλά αν δε κάνω λάθος έχει ένα αντίστοιχο PayPal για εκείνο & το θέμα είναι ότι είναι μια μεγάλη σοβαρή εταιρία ( ή προσπαθεί τουλάχιστον ) και αν γίνει κάτι δε θα έχω να κάνω μονάχα με ένα μικροπωλητή.
      Όσο για το ebay ναι όντως το γνωρίζω αυτό.. αλλά θέλω όσο το δυνατόν να σιγουρέψω την παραγγελία μου και να μη μπλέκω με επιστροφές και τα λοιπά..

      Ο/H Thracia έγραψε:

      @Tassos
      Αν είσαι Αθήνα στείλε pm
      Έχω μια να το δοκιμάσεις πριν παραγγείλεις :)
      Φίλε σε ευχαριστώ ειλικρινά πάρα πάρα πολύ για την τόσο άμεσης κιόλας πρόθεση σου. Δυστυχώς όχι δεν είμαι Αθήνα, πάντως αλήθεια είναι σαν να ήμουν, σε ευχαριστώ πάρα πολύ! :)
    • Εχει μπαταρία και το vifocal που έχει και paypal. Εγώ από εκεί έχω πάρει μπαταρίες για 3 κινητά και ήταν όλες original
      Mi Note 10 XTRV-MINote10_MICC9Pro_V13.0.4.0.RFDCNXM_v13-11 <3
      Mi 9 lite XTRV-MI9LiteMICC9_V12.5.5.0.RFCCNXM_v12-11 <3
      Redmi Note 3 Pro SE Global_V10.2.1.0.MHRMIXM :love:
    • Ο/H jefm έγραψε:

      Εχει μπαταρία και το vifocal που έχει και paypal. Εγώ από εκεί έχω πάρει μπαταρίες για 3 κινητά και ήταν όλες original
      Ωπ όντως! Και αυτό το site δε το γνώριζα καν! ( vifocal.com , σωστά; )
      Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες ( χαίρομαι για την εμπειρία σου ), μόλις επικοινώνησα και με την σελίδα ώστε να δω τι θα μου πουν και αυτοί. Έξοδα αποστολής για Ελλάδα, δεν έχει ;
      Βλέπω στο τρόπο αποστολής, έχει :
      • Free Shipping : Airmail (Delivery time is around 25-35 days) €0.00
      • DHL : Delivery time is around 8-12 days €27.10


      Με την Airmail , αν ζητήσω θα μου δώσει και tracking number ;
    • Διαφήμιση
    • Αυτό είναι το κατάστημα, εγώ με δωρεάν αποστολή δεν είχα tracking number και δεν ζήτησα, ρώτα τους μήπως δίνουν με μικρή χρέωση όπως αλλά καταστήματα αν και με paypal δεν ρισκάρεις ετσι και αλλιώς
      Mi Note 10 XTRV-MINote10_MICC9Pro_V13.0.4.0.RFDCNXM_v13-11 <3
      Mi 9 lite XTRV-MI9LiteMICC9_V12.5.5.0.RFCCNXM_v12-11 <3
      Redmi Note 3 Pro SE Global_V10.2.1.0.MHRMIXM :love:
    • Ο/H jefm έγραψε:

      Αυτό είναι το κατάστημα, εγώ με δωρεάν αποστολή δεν είχα tracking number και δεν ζήτησα, ρώτα τους μήπως δίνουν με μικρή χρέωση όπως αλλά καταστήματα αν και με paypal δεν ρισκάρεις ετσι και αλλιώς
      Οκ, μου είναι πολύτιμη η εμπειρία σου. Εγώ όμως θα τους ζητήσω και tracking number.
      Πάντως περίπου πόσες μέρες έκαναν για να σου έρθουν όσα έχεις παραγγείλει ; Και από ότι καταλαβαίνω είσαι ευχαριστημένος, μάλλον όλα ήταν κομπλέ.

      Σε ευχαριστώ.
    • Σου είπα πιο πάνω,3 μπαταρίες - 3 παραγγελίες όχι μια- για διαφορετικά κινητά και ήταν οκ. Δεν θυμάμαι ποσο καιρό έκαναν να έρθουν, το συνηθισμένο για αποστολή από Κίνα είναι 15-30 μέρες
      Mi Note 10 XTRV-MINote10_MICC9Pro_V13.0.4.0.RFDCNXM_v13-11 <3
      Mi 9 lite XTRV-MI9LiteMICC9_V12.5.5.0.RFCCNXM_v12-11 <3
      Redmi Note 3 Pro SE Global_V10.2.1.0.MHRMIXM :love:
    • καλησπέρα παιδιά μου να πω ότι γι 'αυτό παίρνω μπαταρία από alliexpres και κανένας να το κρατήσει μία ημέρα μετά το θάνατο και καμία εμπιστοσύνη να προσπαθήσει να βρει την αρχική μόνο όλα τα site Κίνα με αριθμό
    • Διαφήμιση