Διαφήμιση

Winbank wallet και xiaomi mi5 128gb

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Winbank wallet και xiaomi mi5 128gb

      Παιδια μία ερώτηση! Εχει κάνει κάποιος ανεπαφη συναλλαγή με το winbank wallet γιατί εγω προσπαθησα κ δεν μπορεσα σε 2 διαφορετικά καταστήματα! Μηπως εχουμε κάποιο θεμα με το nfc της xiaomi η του mi5 ποιο συγκεκριμένα; Εχω ελέγξει όλες τις ρυθμίσεις του mi5 και ολα ειναι εντάξει και ενεργοποιημενα!

      Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Δεν δουλεύει όταν είναι ροοταρισμενο το τηλέφωνο...
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Α! Ξέχασα να πω πως το τηλ ειναι με miui.gr 8 stable απο εδω και δεν ειναι ροοτ! Παίζει να ηταν πρόβλημα του μηχανήματος των καταστημάτων; Γιατί και με την Πειραιώς που μίλησα μου είπαν οτι είναι όλα καλα και το winbank wallet ειναι ενεργοποιημενο!

      Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Winbank wallet και xiaomi mi5 128gb

      Σε μεγάλο σουπερμάρκετ που ρώτησα μου είπαν ότι δεν έχουν ενεργοποιησει τα μηχανήματα τους να διαβάζουν κινητό.
      Όταν τους είπα αφού διαβάζουν ανεπαφες κάρτες πως δεν μπορούν να διαβάσουν κινητό μου απάντησαν ότι πρέπει να κάνουν μια διαδικασία στα δικά τους μηχανήματα.
      Μπορεί να μου έλεγαν και μπούρδες αλλά τους είδα σιγουρους για την απάντηση τους.
      Δεν έχω δοκιμάσει αλλού για να έχω πλήρη γνώμη, ομοίως με winbank wallet. Είμαι με global stable unrooted και έχω την 32αρα έκδοση του mi5.

      Sent from my MI 5 using Tapatalk
    • @geomos Δηλαδή δυστυχώς δεν έχεις καταφέρει να κανεις συναλλαγή κι εσύ απ ότι καταλαβαίνω! Θα προσπαθήσω κι εγω σε άλλα καταστήματα και θα ενημερώσω για όποιον ενδιαφέρεται! ☺️

      Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Winbank wallet και xiaomi mi5 128gb

      Το ίδιο θέμα έχω κι εγώ. Πριν λίγο καιρό δεν άνοιγε καν η εφαρμογή όταν ήταν rooted. Όταν καταργούσα το superuser με κατάργηση root και μετά εγκαθιστούσα πάλι την εφαρμογή τότε άνοιγε. Δεν την είχα χρησιμοποιήσει ποτέ όμως. Τώρα, μετά από κάποιο update, ανοίγει όπως και να έχει η εφαρμογή αλλά δεν λειτουργεί σε συναλλαγή. Στα δικαιώματα το nfc το έχει με ερώτηση πριν την χρήση. Άλλες εφαρμογές με το που τις ανοίγεις σε ρωτάνε για το nfc ενώ το wallet όχι. Κάπου διάβασα ότι πρέπει να είναι είναι μέχρι και ο bootloader κλειδωμένος. Ο φίλος που το δοκίμασε και λειτούργησε τι έκδοση έχει? Και που αν επιτρέπεται το δοκίμασε?

      Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Έχω δοκίμασει σε γνωστές αλυσίδες αλλά δεν κατάφερα κάτι. Μπορεί και να θέλει original rom με κλειδωμένα τα πάντα..

      Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • είμαι με ξεκλείδωτο bootloader και Global 8.1.2.0 και οχι root το δοκίμασα σε μηχάνημα που έχουμε στο μαγαζί της πειραιως την πρώτη φορα δεν μου δουλευε τι έκανα πήγα ρύθμισης περισσότερα προεπιλεγμένο πορτοφόλι και έβαλα χρηση HCE Wallet

    • Ωραία το είδα κι εγώ χτες το βράδυ από κάποιον σε ξένο site. Αλλά αφού σου δούλεψε με Πειραιώς μια χαρα! Θα το δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία και θα σας πω.

      Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Δοκίμασα τελικά με την αλλαγή στο Hce wallet πήγα σε μηχανάκι και υπήρξε επικοινωνία, αλλά στο μηχάνημα έβγαλε ένδειξη να κοιτάξω πληροφορίες στο κινητό και στο κινητό μου ζήτησε πάλι pin. Το έβαλα πάλι αλλά μου το ξανα ζήτησε και δεν έγινε η διαδικασία.

      Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

      =============== Δεκ 22nd 2016, 7:57pm ===============
      Αφού μου έγινε έμμονη ιδέα, δοκίμασα να βάλω την official από το site της miui και να κλειδώσω και τον bootloader. Συγκεκριμένα έβαλα την global που έχει και ελληνικά και άλλαξα και την ρύθμιση πάλι σε HCE. Πήγα σε ένα περίπτερο για τσιγάρα και το μηχάνημα κάτι του έβγαλε αλλα δεν μπορούσα να δω οπότε πλήρωσα με κάρτα. Η διαφορά αυτήν την φορά ήταν ότι σε εμένα δεν ξαναζήτησε pin όπως τις προηγούμενες φορές οπότε κατάλαβα ότι κάτι πάει να γίνει. Πήγα για μια άλλη υποχρέωση που έπρεπε να πληρώσω και εκεί είχα ησυχία και προσβαση στο μηχάνημα. Την πρώτη φορά το μηχανάκι μου έγραψε insert only 1 card ( ακριβώς ακριβώς δεν θυμάμαι) και ξαναπλησιάζω το κινητό και με χαρά μου έγινε η συναλαγή. Τώρα αν κάποιος έχει διαφορετική εμπειρία ας την μοιραστεί μαζί μας, απλά να σας θυμίσω ότι με το κινητό ξεκλείδωτω και ροοταρισμενό, αν θυμαμαι καλά και μη-ρουταρισμένο η συναλαγή δεν γινόταν και στο κινητό μου ξαναζητούσε το pin της εφαρμογής.

      Το προβλημα που δημιουργήθηκε βέβαια είναι άλλο τώρα. Ενώ είχα ξεκλειδώσει το κινητό μου, τώρα δεν έχω δικαιώματα και πρέπει να ξαναπάρω άδεια. Και όντα δοκίμασα βέβαια να πάρω άδεια μου βγάζει
      Sorry, your application has been rejected.
      θα το λύσουμε και αυτό πιστεύω. Αν βέβαια μπορώ να κάνω αναβαθμίσεις στην official global έστω και με τον updater νομίζω δεν χρειάζετε να ξεκλειδώσω πάλι τον bootloader.
    • Διαφήμιση
    • Winbank wallet και xiaomi mi5 128gb

      Μετα απο κάποιες δοκιμες που εκανα για πληρωμες μεσω win bank wallet, nfc πληρωμες δηλαδη κατέληξα στο συμπέρασμα οτι με το mi5 για να πληρώσεις με winbank πρεπει να ειναι ο boot loader κλειδωμενος. Επίσης πρεπει το nfc απι τις ρυθμίσεις να το γυρίσεις σε HCE. Αν σε καποιον εχει λειτουργήσει με αλλη rom εκτός την official με super su ενεργο και κυρίως bootloader unlocked να μας το πει να το συζητήσουμε! Ο boot loader κλειδωνει με εγκατάσταση απο το mi flash την official και επιλογή κατω δεξια lock η official και μετα adb εντολη fastboot oem lock.

      Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk