Διαφήμιση

Redmi Note 4 Δεν ξεκλειδώνει ο bootloader με ΤΙΠΟΤΑ!

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Redmi Note 4 Δεν ξεκλειδώνει ο bootloader με ΤΙΠΟΤΑ!

      Καλησπέρα στην παρέα,

      Έχω ένα Redmi Note 4 και προσπαθώ μάταια πολύ ώρα να ξεκλειδώσω τον bootloader αλλά δε γίνεται με τίποτα.

      Μέχρι στιγμής έχω κάνει τα εξής

      1) Έκανα αίτηση σήμερα για ξεκλείδωμα και μερικά λεπτά αργότερα μου ήρθε μήνυμα στο κινητό ότι η αίτηση εγκρίθηκε
      2) Έβαλα china developper την τελευταία που υπάρχει
      3) Ενεργοποίησα το Mi account στο κινητό προκειμένου να το ξεκλειδώσω
      4) Έκανα την πρώτη απόπειρα για ξεκλείδωμα αλλά απέτυχα παταγοδώς.
      5) Βρήκα κάποιες λύσεις σχετικά με το Find My device στο γκλόμπαλ φόρουμ. Τα ενεργοποίησα όλα, τα έκανα αλλά και πάλι τίποτα

      Από δω και πέρα δεν ξέρω πώς να προχωρήσω. Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη

      Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
      Sent from my Nokia 3310 using Mapatalk
    • Ο/H sylvester έγραψε:

      Καλησπέρα στην παρέα,

      Έχω ένα Redmi Note 4 και προσπαθώ μάταια πολύ ώρα να ξεκλειδώσω τον bootloader αλλά δε γίνεται με τίποτα.

      Μέχρι στιγμής έχω κάνει τα εξής

      1) Έκανα αίτηση σήμερα για ξεκλείδωμα και μερικά λεπτά αργότερα μου ήρθε μήνυμα στο κινητό ότι η αίτηση εγκρίθηκε
      2) Έβαλα china developper την τελευταία που υπάρχει
      3) Ενεργοποίησα το Mi account στο κινητό προκειμένου να το ξεκλειδώσω
      4) Έκανα την πρώτη απόπειρα για ξεκλείδωμα αλλά απέτυχα παταγοδώς.
      5) Βρήκα κάποιες λύσεις σχετικά με το Find My device στο γκλόμπαλ φόρουμ. Τα ενεργοποίησα όλα, τα έκανα αλλά και πάλι τίποτα

      Από δω και πέρα δεν ξέρω πώς να προχωρήσω. Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη

      Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
      Μπες στο Mi recovery και κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Μετά, χωρίς να το αφήσεις να ξεκινήσει κανονικά και να μπει στο UI (user interface) βάλε το κινητό κατευθείαν σε fastboot mode και ξαναδοκίμασε να το ξεκλειδώσεις.
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Ο/H sylvester έγραψε:

      Καλησπέρα στην παρέα,

      Έχω ένα Redmi Note 4 και προσπαθώ μάταια πολύ ώρα να ξεκλειδώσω τον bootloader αλλά δε γίνεται με τίποτα.

      Μέχρι στιγμής έχω κάνει τα εξής

      1) Έκανα αίτηση σήμερα για ξεκλείδωμα και μερικά λεπτά αργότερα μου ήρθε μήνυμα στο κινητό ότι η αίτηση εγκρίθηκε
      2) Έβαλα china developper την τελευταία που υπάρχει
      3) Ενεργοποίησα το Mi account στο κινητό προκειμένου να το ξεκλειδώσω
      4) Έκανα την πρώτη απόπειρα για ξεκλείδωμα αλλά απέτυχα παταγοδώς.
      5) Βρήκα κάποιες λύσεις σχετικά με το Find My device στο γκλόμπαλ φόρουμ. Τα ενεργοποίησα όλα, τα έκανα αλλά και πάλι τίποτα

      Από δω και πέρα δεν ξέρω πώς να προχωρήσω. Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη

      Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
      Μπες στο Mi recovery και κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Μετά, χωρίς να το αφήσεις να ξεκινήσει κανονικά και να μπει στο UI (user interface) βάλε το κινητό κατευθείαν σε fastboot mode και ξαναδοκίμασε να το ξεκλειδώσεις.
      Μόλις το δοκίμασα.

      Mε το που πάτησα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, είχα πατημένο το volume - Και το power button μου πέταξε για ένα δευτερόλεπτο το Mi logo και στη συνέχεια μπήκε σε fastboot.

      Αν το έκανα σωστά τότε δυστυχώς δεν πέτυχε.
      Sent from my Nokia 3310 using Mapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H sylvester έγραψε:

      Screenshot by Lightshot

      Έχω windows 10.0 64 bit

      Kαι στο device manager φαίνεται έτσι: Screenshot by Lightshot
      Το πρόβλημα είναι ο driver που εμφανίζεται τώρα (kedacom). Ακολούθησε αυτόν τον οδηγό για να βάλεις τον σωστό driver και ξαναδοκίμασε να ξεκλειδώσεις.
    • Το είδα μόλις αλλά δεν το δοκίμασα. Κι αυτό γιατί θεωρώ ότι έχει να κάνει μόνο με quallcomm drivers. Είμαι λάθος? Δηλαδή γίνεται να το φλασάρω κανονικά το κινητό αλλά να μην ξεκλειδώνει ο bootloader εξαιτίας αυτού?? :wacko:
      Sent from my Nokia 3310 using Mapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H sylvester έγραψε:

      Το είδα μόλις αλλά δεν το δοκίμασα. Κι αυτό γιατί θεωρώ ότι έχει να κάνει μόνο με quallcomm drivers. Είμαι λάθος? Δηλαδή γίνεται να το φλασάρω κανονικά το κινητό αλλά να μην ξεκλειδώνει ο bootloader εξαιτίας αυτού?? :wacko:
      Ναι...Έτσι όπως είναι ο driver για το fastboot, δεν επικοινωνεί το pc με το κινητό. Αυτό σου λέει το πρώτο screenshot που ανέβασες.
    • ΟΚ!!! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Θα το δοκιμάσω αύριο και θα ενημερώσω σε ενδεχόμενη επιτυχία!!!

      Καληνύχτα.
      Sent from my Nokia 3310 using Mapatalk
    • Kαλησπέρα, μόλις το δοκίμασα και τελικά πέτυχε!!! Ευχαριστώ πολύ και επανέρχομαι μόλις βάλω την ελληνική ρομ. Ποιά μου προτείνετε?? Ρωτάω γιατί έλεγαν διάφοροι ότι έχει προβλήματα η ελληνική stable..
      Sent from my Nokia 3310 using Mapatalk
    • Ο/H sylvester έγραψε:

      Kαλησπέρα, μόλις το δοκίμασα και τελικά πέτυχε!!! Ευχαριστώ πολύ και επανέρχομαι μόλις βάλω την ελληνική ρομ. Ποιά μου προτείνετε?? Ρωτάω γιατί έλεγαν διάφοροι ότι έχει προβλήματα η ελληνική stable..
      Μπράβο :thumbsup:

      Βάλε όποια θέλεις. Το πρόβλημα το έχει η developer 6.10.27 και συγκεκριμένα δεν βλέπει τις SIM. Μπορείς να βάλεις την αμέσως προηγούμενη developer 6.10.20. Αν δεν πολυασχολείσαι με τις αναβαθμίσεις, βάλε την τελευταία stable ;)
    • Διαφήμιση