Διαφήμιση

ZTE v967s "ερωτησεις"

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • ZTE v967s "ερωτησεις"

      Αφου ειμαι ο πρωτος που ανοιγω καποιο θεμα σε αυτη την ενοτητα ειπα να το κανω με ενα απο τα μοντελα της ZTE που ειδικα τον τελευταιο καιρο εχει πολλους φιλους στην Ελλαδα...
      Εχω καποιες βασικες ερωτησεις για το port της MIUI...
      1. Απ'οσο εχω ακουσει δεν υποστιριζει και τις 2 σιμ... Ισχυει?
      2. Κατεβασα την 3,11,15 αλλα εχω μπερδευτει γιατι εχω χασει λιγο την μπαλα με τον τροπο που ονομαζονται τα updates.. πχ υπαρχει η 3,11,15 που θεωριτικα ειναι η πλεον προσφατη αλλα υπαρχει και η 3,11,18 ... Ποιο ειναι τελικα το πιο προσφατο update???
      3. Προσπαθησα να κατεβασω τα gapps αλλα το λινκ δεν ειναι σωστο.. Μπορει καποιος φιλος να βοηθησει??
      Αυτα τα λιγα προς το παρον... Αυριο λογικα θα εχω το τηλεφωνο στα χερια μου (καταραμενα ταχυδρομεια) θα περασω την ρομ και θα γραψω εντυπωσεις...
    • Ο/H Fight3R έγραψε:

      Αφου ειμαι ο πρωτος που ανοιγω καποιο θεμα σε αυτη την ενοτητα ειπα να το κανω με ενα απο τα μοντελα της ZTE που ειδικα τον τελευταιο καιρο εχει πολλους φιλους στην Ελλαδα...
      Εχω καποιες βασικες ερωτησεις για το port της MIUI...
      1. Απ'οσο εχω ακουσει δεν υποστιριζει και τις 2 σιμ... Ισχυει?
      2. Κατεβασα την 3,11,15 αλλα εχω μπερδευτει γιατι εχω χασει λιγο την μπαλα με τον τροπο που ονομαζονται τα updates.. πχ υπαρχει η 3,11,15 που θεωριτικα ειναι η πλεον προσφατη αλλα υπαρχει και η 3,11,18 ... Ποιο ειναι τελικα το πιο προσφατο update???
      3. Προσπαθησα να κατεβασω τα gapps αλλα το λινκ δεν ειναι σωστο.. Μπορει καποιος φιλος να βοηθησει??
      Αυτα τα λιγα προς το παρον... Αυριο λογικα θα εχω το τηλεφωνο στα χερια μου (καταραμενα ταχυδρομεια) θα περασω την ρομ και θα γραψω εντυπωσεις...


      1. Δεν έχω τη συσκυεή οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω.. Εξαρτάται από που την κάνουν port. Αν με κάποιον τρόπο κατάφεραν να την πάρουν από το Hongmi θα είναι ενεργές λογικά.
      2. η 3.11.18 που λες δεν υπάρχει. 3.11.8 είναι. Οπότε η 3.11.15 είναι όντως η πιο πρόσφατη μέχρι την Παρασκευή που θα βγει νεότερη. Μετά το 3 το 11 που βλέπεις είναι ο μήνας και το 15 είναι η μέρα του μήνα. Εν ολίγοις αύριο θα κυκλοφορήσει η 3.11.22
      3. Το "επίσημο" site των Google Apps είναι το goo.im/gapps οπότε επιλέγεις αυτό που ταιριάζει στη δική σου ROM. Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να επιλέξεις το πακέτο της 4.2.2 που λογικά φοράει η συσκευή σου.

      Με το καλό να το παραλάβεις λοιπόν... :)
    • πολυ καλη ρομ και απο οτι βλεπω και οπως παντα smooth απλα αναρωτιεμαι για δεν δουλευει το app2sd..το εχω εγκαταστηση αλλα δεν μπορω να μεταφερω τις εφαρμογες μου στην καρτα με τιποτα...ολες τις επιλογες αποθηκευσης τις εχω βαλει στην καρτα sd μηπως δουλευει ετσι η v5?
      Mi8 6/128 eu Black xiaomi.eu dev
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα.
      Όντως η ρομ είναι πολύ καλή και εξοπλισμένη με πολλά καλούδια
      για τα οποία θα έπρεπε να εγκαταστήσεις εξτρα εφαρμογές σε κάποια άλλη ρομ.

      Θα ήθελα ωστόσο να κάνω μία ερώτηση. Απ' οτι έχω ψάξει στο διάφορα φορουμ
      η επιλογή της μετακίνησης εφαρμογών στην κάρτα μνήμης sd, είναι απενεργοποιημένη.
      Υπάρχει κάποιος ασφαλής τρόπος να ενεργοποιηθεί η επιλογή; Στερείται χώρου η συσκευή
      και συνεπώς αυτή η επιλογή είναι απαραίτητη.

      Ευχαριστώ.
    • Ψάξε για το Link2SD και είσαι οκ.
      Θα σου φτιάξει ένα Ext4 Partition και μετά θα κάνεις Move 2 SD & Connect.
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Καλοσώρισες στην παρέα μας.... :thumbsup:
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • καλημερα σε ολους

      εβαλα την τελευταια ελληνικη miui και προσπαθω απο τις επιλογες να βαλω να κανει κλησεις μονο απο την σιμ 1
      το δεχεται αλλα οταν κανεις επαναφορα το τηλεφωνο χανεται η επιλογη και σε μεταφερει παλι στην επιλογη always
      επισεις ρυθμιζοντας την επιλογη να καλει μονο απο την σιμ 1 (π.χ) ο dialer εχει ενεργοποιημενα και τα δυο πληκτρα επιλογης σιμ
      υπαρχει καποια ρυθμιση για να διορθωθει αυτο η ειναι προβλημμα της ρομ?????
      επισεις θα ηθελα να ρωτησω αν μπορει να δεχθει η miui αλλο launcher περα απο αυτον που εχει ???
    • Ισως να είναι καποιο BUG της συγκεκριμένης ROM, γιατί στο RED RICE δουλεύουν κανονικότατα.
      Launcher μπορείς να βάλεις όποιον θέλεις,
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • ευχαριστω για την απαντηση
      εχει δοκιμαστη αλλη παλαιοτερη ρομ που να μην εχει αυτο το προβλημμα ???
      δεν ξερω αν εχει αναφερθει και απο αλλους αυτο το bug