Διαφήμιση

Σπάνιο μάλλον πρόβλημα με Mi Fit (

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Σπάνιο μάλλον πρόβλημα με Mi Fit (

    Μέχρι χτες το βράδυ το Mi Fit δούλευε μια χαρά (2.1.9). Κάποια στιγμή τη νύχτα έπαιζα σκάκι ξαπλωμένος στον υπολογιστή και είχα ακίνητο το χέρι και είχε καταγράψει χρόνο ύπνου και ήθελα να το διαγράψω... Επειδή δε βρήκα επιλογή για διαγραφή, άλλαξα το wake up τιμε και το έβαλα 0 ή ένα λεπτό διαφορά με την ώρα που υποτίθεται οτι έπεσα για ύπνο για να μην καταγράψει μια ώρα έξτρα ύπνου...

    Το Mi Fit κράσαρε μόλις πάτησα να το αλλάξει και κρασσάρει κάθε φορά που πάω να το ανοίξω...

    Σημειωτέον ακόμα μου στέλνει ειδοποιήσεις και συγχρονίζει αριθμό βημάτων... Δλδ για το μισό δευτερόλεπτο που ανοίγει βλέπω συγχρονισμένα βήματα από το Mi Band 2 που φοράω...

    Δοκίμασα να καθαρίσω cache, data, reboot, επανεγκατάσταση τίποτα... Όταν φτάνει στο σημείο να συγχρονίσει τον ύπνο... κρασάρει...

    Μάλλον αυτό το μικρό interval υπνου προκαλεί κάποιο σφάλμα στον κώδικα της εφαρμογής...

    Το θέμα είναι πως μπορώ να το λύσω τώρα...

    Το έχει πάθει κανείς? Το έχει λύσει κανείς? Καμιά ιδέα?

    Έχω Xiaome Redmi Note 3 Pro και Mi Band 2, και την τελευταία έκδοση από Google Play του Mi fit app (I thinks it's the 2.1.9 version)...

    Έχω το stable 7.3.6 LHOCNDD στα αγγλικά και δεν έχω φλασάρει άλλη ρομ από αυτήν που το πήρα γιατί δεν έχει χρειαστεί... Δουλεύουν όλα και ούτως η άλλως κινητό/λαπτοπ και όλα τα μενού γενικά παντού τα θέλω στα Αγγλικά...
  • Το έλυσα το θέμα, αλλά το bug παραμένει... Πείραξα το ρολόι του κινητού για να μη συγχρονίζει εκείνη τη μηδενική καταχώρηση, άρα και να μην κρασάρει το Mi Fit, πήγα το επεξεργάστηκα στο ιστορικό και έβαλα τις ώρες που κοιμήθηκα, ξαναέφταξια την ώρα του κινητού και όλα καλά...

    Βέβαια όπως καταλαβαίνεις το bug παραμένει και απλά έλυσα το πρόβλημα για μένα...

    Επίσης δεν είναι οτι καλύτερο να πειράζεις το ρολόι του κινητού σου, καθώς πολλά προγράμματα αν δεν έχουν προβλέψει αυτό το ενδεχόμενο στον κώδικα και έχουν εξάρτηση από το ρολόι του κινητού μπορεί να "τα παιξουν"...
  • Διαφήμιση