Διαφήμιση

Xiaomi Redmi Note 3 Pro vs Θάλασσα

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Xiaomi Redmi Note 3 Pro vs Θάλασσα

      Καλησπέρα σας,

      Καινούρια και εγώ της παρέας θα ήθελα πρώτα από όλα να δώσω συγχαρητήρια για τη δουλειά σας και στη συνέχεια να σας πω το πόνο μου. ;( :P

      Μετά από αρκετή ερευνά κάτοχος του Redmi Note 3 pro 32gb μόλις 3 μηνών περίπου. To αγόρασα από geekbuying 24/4 και μου ήρθε 18/5. Εξαιρετικό τηλέφωνο ειδικά σε σύγκριση με το Samsung Galaxy Sii που είχα πριν.
      Πριν λίγες μέρες όμως σε μια "μάχη" με κάτι κύματα στη θάλασσα βράχηκε η τσάντα μου και μαζί και το κινητό. Αμέσως το σκούπισα, έκλεισε απευθείας το έβαλα στον ήλιο να στεγνώσει αν και ακουγόντουσαν περίεργοι ήχοι σαν να καίγεται προφανώς. Το έβαλα και στο ρύζι για να παρηγορηθώ. Δεν άνοιξε. Το πήγα σε κατάστημα που επισκευάζει κινέζικες μάρκες για έλεγχο και καθαρισμό και μου είπαν πως μετά τον καθαρισμό δεν ανοίγει η οθόνη οπότε δεν μπορούν να ξέρουν τι φταίει. Χρειάζεται λοιπόν ανταλλακτικό οθόνης για αρχή και μετά βλέπουμε τι άλλο πρόβλημα ίσως βγάλει. Ευτυχώς η διαδικασία αυτή στοίχισε 7€. Όσο για το ανταλλακτικό μου είπαν περίπου 100€ όταν εγώ αγόρασα περίπου 210€ το κινητό.
      Ρωτάω λοιπόν αξίζει να μπω σε αυτή τη διαδικασία (που μάλλον ξέρω την απάντηση πως είναι αρνητική) ή να αγοράσω ένα καινούριο κινητό. Αξίζει να πάρω ακριβώς το ίδιο μοντέλο που έμεινα με το παραπάνω ευχαριστημένη ή έχετε να μου προτείνετε κάτι καλύτερο σε ένα budget έως 200€. Σκέφτομαι μήπως κάνω την αγορά από κάποιο ελληνικό site λόγω χρόνου παράδοσης.

      Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά για οποιαδήποτε βοήθεια.
    • Το αλάτι φρόντισε να το βραχυκυκλώσει , το νερό από μόνο του δεν θα του έκανε μεγάλη ζημιά. Το redmi note 4 είναι το επόμενο μοντέλο ,στο budget σου αλλά έχει MTK x20 επεξεργαστή και όχι snapdragon όπως το redmi note 3 pro, που είχες.

      proud member of xiaomi miui gr
    • Έκανες λάθος με τον ήλιο δε κάνει καλό, μόνο στο ρύζι έπρεπε 2-3 μέρες και μετά άνοιγμα.. Αν είναι για 100€ όντως δεν αξίζει παίζει να σου παρουσιάσει και κάτι άλλο μετά..
    • Διαφήμιση
    • Αν θες να δοκιμάσεις πάρε μια original οθόνη 40$ έχει ή ακριβότερη από dragon tt και στειλτο μου να σου την περάσω. Το πέρασμα δεν θα σου κοστίσει τίποτα. Αν πάλι δεν δουλέψει κάπου θα βρούμε να την δώσουμε. Εδω στο Xiaomi Hellas κάποιος θα την χρειαστεί.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk