Διαφήμιση

POP UP'S / ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ ΔΙΑΦΗΜΊΣΕΙΣ

    • Σημαντικό
    • RedMi Note 3 Pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • POP UP'S / ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ ΔΙΑΦΗΜΊΣΕΙΣ

      Καλησπερα σε ολους αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το redmi note 3 pro που εχω. χωρις κανενα λογο αρχιζει και μου πεταει pop up διαφημίσεις με το που το ανοιγω..ταυτόχρονα ανοιγει και αυτος ο default browser που εχει μεσα το τηλέφωνο. (ναι αυτη η βλακεια) ... μπορει καποιος να με βοηθησει πως να επαναφέρω το τηλ στα κανονικα του ? σημειωτέων δεν μπαινω σε τιποτα παράξενα σαιτ η δεν κατεβαζω οτι να ναι κλπ...

      ευχαριστω εκ των προτέρων παιδια..

      φιλικα Κυριακος
    • Ο/H kdov21 έγραψε:

      Καλησπερα σε ολους αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το redmi note 3 pro που εχω. χωρις κανενα λογο αρχιζει και μου πεταει pop up διαφημίσεις με το που το ανοιγω..ταυτόχρονα ανοιγει και αυτος ο default browser που εχει μεσα το τηλέφωνο. (ναι αυτη η βλακεια) ... μπορει καποιος να με βοηθησει πως να επαναφέρω το τηλ στα κανονικα του ? σημειωτέων δεν μπαινω σε τιποτα παράξενα σαιτ η δεν κατεβαζω οτι να ναι κλπ...

      ευχαριστω εκ των προτέρων παιδια..

      φιλικα Κυριακος
      Καλώς ήρθες στο φόρουμ!
      Μπορείς να μας πεις τι ρομ φοράς ή καλύτερα να ανεβάσεις ένα screenshot με το "σχετικά με το τηλέφωνο" ("about phone") να δούμε τι ρομ έχει η συσκευή σου?
      Συχνά αγγλοκινέζικες unofficial ρομ προκαλούν τέτοια συμπτώματα με τα blotware που μεταφέρουν...
      Γενικότερα μιλώντας πάντως, θα μπορούσες ίσως να χρησιμοποήσεις ένα browser με ad "killer" και να απενεργοποιήσεις απο το να ανοίγει αυτόματα ο default browser που εσύ χαρακτηρίζεις ως βλακεία (αν και εμένα μου καλύπτει μια χαρά τις ανάγκες μου, όταν τον χρησιμοποιώ). Επίσης μπορείς να ορίσεις σαν default τον browser της αρεσκείας σου, αφου φυσικά τον κατεβάσεις και τον εγκαταστήσεις στη συσκευή σου και να "αγνοήσεις" την ύπαρξη του default browser στη συσκευή σου.
    • Διαφήμιση
    • @kdov21 η ρομ που φοράει η συσκευή σου είναι unofficial. Θα σου πρότεινα (αφου διαβάσεις πρώτα επισταμένα τους οδηγούς στο νήμα της συσκευής σου), να προχωρήσεις σε αντικατάσταση της με την Ελληνική GTV (Stable ή Developer ανάλογα τα γούστα σου) για να χαρείς 100% την συσκευή σου!
    • Ο/H kdov21 έγραψε:

      και που μπορω να βρω τον ακριβη οδηγο ωστε να το κανω αυτο? αν μπορειται παραπεμψτε με καπου, ευχαριστω
      Μπορείς να ξεκινήσεις διαβάζοντας μερικούς οδηγούς απο ΕΔΩ... Υπάρχουν περισσότεροι απο ένας οδηγός που πρέπει να συμβουλευτείς... επειδή πρέπει να τσεκάρεις τη συσκευή σου να δεις εάν είναι ή όχι κλειδωμένη (διαβάζεις τον αντίστοιχο οδηγό για αυτό), να κάνεις αίτηση για ξεκλείδωμα του bootloader (αν χρειάζεται) (διαβάζεις επίσης τον αντίστοιχο οδηγό για αυτό), να ξεκλειδώσεις (αν χρειάζεται) και μετά να εγκαταστήσεις την Ελληνική ρομ... κ.λ.π. (άλλοι επίσης οδηγοί και για αυτά)
    • Καλησπέρα, είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα μαζί με μια φίλη με κινητό xiaomi και απο οτι βλέπω και πολλοί άλλοι.

      To πρόβλημα είναι η unofficial rom.

      Έψαχνα 3 μέρες, ενώ η λύση είναι απλή.

      Πήγαινε 1.ρυθμίσεις 2.additional settings 3.buttons και θέσε το κουμπί "<" να κλείνει την εφαρμογή(close current app).

      Πήγαινε πίσω και μόλις εμφανιστεί η επόμενη διαφήμιση πάτα παρατεταμένα το κουμπί "<" , τότε στο κάτω μέρος της οθόνης θα δεις την εφαρμογή που έκλεισες εμένα ήταν κάπως έτσι: com.android.downloads κλπ.

      Τότε πήγαινε 1.ρυθμίσεις 2. εφαρμογές 3.ψάξε την συγκεκριμένη εφαρμογή κάι κάνε της εκκαθάριση(clear data), force stop και disable.

      Εμένα με αυτό τον τρόπο εξαφανίστηκαν οι διαφημίσεις.

      Ελπίζω να σε βοήθησα! :)
    • Διαφήμιση