Διαφήμιση

Bans

    • Απόριψη

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Επειδή σε όλα τα forum υπάρχουν καλοπροαίρετοι και κακοπροαίρετοι χρήστες κάποιος σκέφτηκε την ιδεά να απομακρυνει τους κακοπροαίετους και πολύ καλά σκέφτηκε.
      Επειδή όμως σε όλα και σε όλους πρέπει να ασκείται έλεγχος και κριτική (συγνώμη αν στεναχωρώ κάποιους αλλά το πίστευε και μη ερεύνα δεν το πιστεύω καθόλου) σκέφτηκα το εξής.
      Ο κάθενας που έχει το δικαίωμα να στείλει για μπανάκι τον Χ να γράφει εδώ γιατί τον έστειλε.
      Δλδ ο χρήστης @......... έγραψε ότι (.................) το οποιό είναι αντίθετό με τον κανόνα του φόρουμ τάδε.
      Και δεν μιλάω για ανάκληση του ban. Αυτό είναι ένα άλλο θέμα.
      Εγώ προτείνω μονο να δικαιολογει την πράξη του ban.


      Even dead i will fight.
    • Ο/H osalonikios έγραψε:

      Επειδή σε όλα τα forum υπάρχουν καλοπροαίρετοι και κακοπροαίρετοι χρήστες κάποιος σκέφτηκε την ιδεά να απομακρυνει τους κακοπροαίετους και πολύ καλά σκέφτηκε.
      Επειδή όμως σε όλα και σε όλους πρέπει να ασκείται έλεγχος και κριτική (συγνώμη αν στεναχωρώ κάποιους αλλά το πίστευε και μη ερεύνα δεν το πιστεύω καθόλου) σκέφτηκα το εξής.
      Ο κάθενας που έχει το δικαίωμα να στείλει για μπανάκι τον Χ να γράφει εδώ γιατί τον έστειλε.
      Δλδ ο χρήστης @......... έγραψε ότι (.................) το οποιό είναι αντίθετό με τον κανόνα του φόρουμ τάδε.
      Και δεν μιλάω για ανάκληση του ban. Αυτό είναι ένα άλλο θέμα.
      Εγώ προτείνω μονο να δικαιολογει την πράξη του ban.
      Στις εξαιρετικά ΣΠΑΝΙΕΣ περιπτώσεις που έχει συμβεί αυτό στην ιστορία του forum, και από όσο εγώ μπορώ να γνωρίζω μέχρι τώρα, η αιτία είναι ΠΑΝΤΑ οφθαλομοφανής (συνήθως ιδιαίτερα άπρεπη και προσβλητική συμπεριφορά από κάποιον χρήστη προς άλλα μέλη) και πάντα ένα ban έρχεται, αφού προηγηθεί παρατήρηση και προειδοποίηση από τον Admin του φόρουμ και φυσικά μετά ο Admin ενημερώνει ποιόν και γιατί τον έστειλε για "ban-άκι".
      Αν έχει συμβεί κάτι διαφορετικό από αυτό που περιγράφω, απλά δεν το γνωρίζω... :)
    • Δεν διαφωνω σε όσα λες.
      Και είναι ένας λόγος παραπάνω για να δειξει ο κάθε διαχειριστής πως την όποια απόφαη πήρε δεν την πήρε εν βρασμω ψυχής ή φια λόγους εμπάθειας.
      Κάτι που παρέλειψα πριν δικαιωμα στο να ποστάρουν θα έχουν μονο οι διαχειριστες/mods του φόρουμ για να μη γράφει ο κάθενας ότι να ναι αλλά να έχουν όλοι πρόσβαση ανάγνωσης.


      Even dead i will fight.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H osalonikios έγραψε:

      Δεν διαφωνω σε όσα λες.
      Και είναι ένας λόγος παραπάνω για να δειξει ο κάθε διαχειριστής πως την όποια απόφαη πήρε δεν την πήρε εν βρασμω ψυχής ή φια λόγους εμπάθειας.
      Κάτι που παρέλειψα πριν δικαιωμα στο να ποστάρουν θα έχουν μονο οι διαχειριστες/mods του φόρουμ για να μη γράφει ο κάθενας ότι να ναι αλλά να έχουν όλοι πρόσβαση ανάγνωσης.
      Θοδωρή δεν έχω καταλάβει το λόγο που αναρωτιέσαι για αυτό το θέμα, ωστόσο μέχρι τώρα ο έλεγχος του φόρουμ δεν έχει ξεφύγει από τους υπεύθυνους και αν ανατρέξεις πίσω σε παλαιότερα "περιστατικά", θα διαπιστώσεις ότι βρίσκονται ακόμα στον "αέρα" διαθέσιμα προς ανάγνωση σε όλα τα ενεργά μέλη.

      Υ.Γ. Μήπως σε πείραξε κανείς βρε να τον ..."τακτοποιήσω"? :Wuergen:
      lol
    • Αν με ενοχλήσει κάτι θα το αναφέρω και θα τον αναφέρω και κατόπιν αφού τον εκθέσω κι εκτεθώ θα διαγράψω τον λογαριασμό.
      Το ποστ το έκανα γιατί κάποιος εκ της ομάδας διαχείρησης μπάναρε μέλος του φορουμ κι από τι ξέρω (μπορει και να κάνω λάθος) το μέλος δεν έχει κάνει κάτι το μεμτο.
      Περισσότερα με στοιχεία κι ονόματα δεν μπορω να πω γιατί δε θέλω να εκθέσω κανέναν και ιδίως στην περίπτωση που έχω σχηματίσει λάθος εικόνα.
      Το να αιτιολογεί πάντως κάποιος δημόσια την πράξη του δεν το βλέπω στην λάθος κατέυθυνση ακόμα κι αν σήμερα καλώς έπεσε το μπανάκι.


      Even dead i will fight.
    • Από όσο γνωρίζω ΔΕΝ έχει γίνει πρόσφατα ban σε κανένα μέλος...
      Ωστόσο εάν νομίζεις ότι συνέβει κάτι μεμονομένα, μπορείς να στείλεις ένα PM στον @MIUI_ART και θα το τσεκάρει και φυσικά θα ενημερώσει! :D
    • Ο/H osalonikios έγραψε:

      Αν με ενοχλήσει κάτι θα το αναφέρω και θα τον αναφέρω και κατόπιν αφού τον εκθέσω κι εκτεθώ θα διαγράψω τον λογαριασμό.
      Το ποστ το έκανα γιατί κάποιος εκ της ομάδας διαχείρησης μπάναρε μέλος του φορουμ κι από τι ξέρω (μπορει και να κάνω λάθος) το μέλος δεν έχει κάνει κάτι το μεμτο.
      Περισσότερα με στοιχεία κι ονόματα δεν μπορω να πω γιατί δε θέλω να εκθέσω κανέναν και ιδίως στην περίπτωση που έχω σχηματίσει λάθος εικόνα.
      Το να αιτιολογεί πάντως κάποιος δημόσια την πράξη του δεν το βλέπω στην λάθος κατέυθυνση ακόμα κι αν σήμερα καλώς έπεσε το μπανάκι.
      Αν δεν είσουν σίγουρος όπως λες, θα έπρεπε να επικοινωνήσεις ιδιωτικά με την ομάδα διαχείρισης και συγκεκριμμένα με τον admin ( @MIUI_ART ) και να ρωτήσεις/ζητήσεις διευκρινίσεις όπως άλλωστε μπορεί να κάνει ο καθένας. Από την στιγμή που δημοσιοποίησες μια τέτοια υποψία, θα πρέπει να γράψεις ακριβώς τι πιστεύεις ότι έγινε γιατί έτσι αφήνεις να σχηματιστούν λάθος εντυπώσεις σε ~16.500 χρήστες :)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H osalonikios έγραψε:

      Οκ i will.
      Συγνώμη αν παρεξηγήθηκε κάποιος. Δεν είχα τέτοια πρόθεση.
      Δεν είναι θέμα παρεξήγησης αλλά διαφάνειας και εύρυθμης λειτουργίας του φόρουμ ;)
    • Ξέρω - ξέρω...για μένα το λές... lol

      Γι' αυτό και γώ...πήγα από μόνος μου για banάκι σήμερα! Και μάλιστα κάτω από ζόρικες συνθήκες!




      Υ.Γ Συγγνώμη για το Off side! Να αλαφρύνω λίγο το topic ντε! :modo:
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Δεν υπάρχει πρόσφατο BAN σε κανένα μέλος. :D

      Και φυσικά πάντα όταν προκύψει λόγος για BAN, υπάρχει πάντα σε PM ιδιωτική συνομιλία που εξηγεί τον λόγο, και παραμένει ιδιωτική και απόρρητη, εκτός και επιθυμεί κάτι διαφορετικό ο ίδιος ο εμπλεκόμενος.

      Τα BAN που έχουν γίνει μέχρι τώρα σε σύνολο 16.595 εγγραφών είναι ΜΟΝΟ 19 εκ'των οποίων τα 5 είναι για ανάρμοστο User Name, 4 για SPAM Posts με διαφημιστικές προβολές, 2 για Ανάρμοστη συμπεριφορά και επίθεση σε μέλη του φόρουμ και στο σύνολο της κοινότητας, 1 συνεχόμενη παραβίαση όρων διαγωνισμού (Giveaway), και αδιαφορίας στις συστάσεις που του έγιναν, 7 για διπλοεγγραφές - πολλαπλές εγγραφές (Πολλαπλοί λογαριασμοί από το ίδιο μέλος).

      Δεν υπάρχει κάτι πρόσφατο ... ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • Εγώ θα πρότεινα, για την επικύρωση ή όχι του ban, να ψηφίζουν οι 3 αρχαιότεροι (και επομένως, σοφότεροι) αντμινιστράτορες, σε μικτό ορκωτό συμπεριλαμβανομένων κ 2 απλών μέλών (για τη διασφάλιση της ακεραιότητας και της διαφάνειας της διαδικασίας), με τον έναν εξ αυτών να αποτελεί "super μαγνήτης likes" και τον έτερο εξ αυτών να αποτελεί "super μαγνήτης (πουλημένων) θησαυρών"..... :mrgreen:

      Εφόσον κριθεί ένοχος ο "δράστης" θα υποχρεωθεί για δωρεάν "στησίματα" 72 συσκευών αρχαρίων χρηστών, τα οποία θα έχουν έρθει με ξεκλειδωμένο bootloader με τον κακό τρόπο, θα εμφανίζουν το φαινόμενο του -2% μπαταρίας και δε θα δουλεύουν και οι μισοί τους αισθητήρες!!! :spiteful: :rofl: :rofl: :spiteful:
      Είναι επικίνδυνο να έχεις δίκιο, όταν η εξουσία έχει άδικο!!