Διαφήμιση

[GTV-6.8.25] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI V8 ROM. (τελευτ. ενημέρωση 31/8 21:30)

  • Ολοκληρώθηκε
  • ROM
  • Poll
  • Xiaomi
  • Miui Dev
  • Ολα καλα απο 6.8.11 σε 6.8.25 σε RN2...εχω μια παρατηρηση μονο ...δεν λειτουργει η αυτοματη περιστροφη(υπηρχε προβλημα και στην 6.8.11)δεν ξερω αν ειναι απο την ρομ η απο καποια αλλη ρυθμιση.....ή δεν γυριζει καθολου στο οριζοντιο ή οταν γυριζει δεν παει παλι πισω στο καθετο.....
    Επισης υπαρχει καποιος τροπος να μην ακουγεται ηχος οταν μπαινει ή βγαινει o φορτιστης?
    Redmi PRO
    :thumbup: XTRV_Stable_V9.5.2.0 :thumbup:
  • RE: [GTV-6.8.25] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI V8 ROM. (τελευτ. ενημέρωση 26/8 22:00)

    Ο/H jimmydimo έγραψε:

    ΟΚ. Η αναβάθμιση μία χαρά σαν εγκατάσταση (εδώ δεν είχα ποτέ θέμα) σε Redmi Note 3G.
    Έφτιαξε το θέμα μου με τη σίγαση (από την προηγούμενη για την ακρίβεια) που είχα. Μπήκε κ dolby k superuser.
    Επίσης πολύ καλή διαχείριση μνήμης, ίσως όχι όσο της 11 (άφηνε κοντά στα 1400 καμία φορά) αλλά θεωρώ κ τώρα ότι είναι σούπερ, ελάχιστη διαφορά.

    Επιμένει το θέμα με το hotspot, δηλ. δείχνουν ότι συνδέονται οι συσκευές κανονικά αλλά δεν έχουν ίντερνετ.

    Από μπαταρία πρέπει να έχει βελτιωθεί πολύ σε standby, αλλά αν το δουλεύεις θα έλεγα εμένα ότι έχει θέμα ακόμα. Επίσης στην ανάλυση χρήσης μπαταρίας "τρώει" τα γράμματα. Βάζω φωτό πιο κάτω.
    Τέλος, δεν δοκίμασα ακόμα τα wipes κλπ γιατί ίσως αλλάξω κ πάω σε MiMax, οπότε περιμένω να κάνω εκ του ασφαλούς τη "τραμπα", μη κάνω καμιά μπαρούφα κ ψάχνομαι μετά.

    Τέλος στην v8 γενικά δε μου "κρατάει" πια ένα Text to speech πρόγραμμα που έχω (talking caller ID) να εκφωνεί όταν με καλούν. Εννοώ αν μόλις έχω τρέξει το πρόγραμμα, οκ δουλεύει. Αν "καθαρίσω" τις ενεργές εφαρμογές ή αν καθαρίσουν μόνες τους όπως του έχω βάλει όταν είναι standby... δε μιλάει, δε λαλάει. Σε 7άρες ver, άλλες φορές το έβλεπα μόνιμα, ακόμα κι αν έκανα καθαρισμό δεν το έκλεινε αυτό, σε άλλες το έκλεινε "οπτικά", αλλά δούλευε στο παρασκήνιο. Τσέκαρα δικαιώματα το ξανασέταρα, αλλά τίποτα. Καμιά ιδέα γι αυτό;


    Στάλθηκε από το Redmi Note 3G με το Tapatalk

    Κλείδωσε το στην οθόνη που κλείνεις τις πρόσφατες εφαρμογές συροντας λίγο κάτω το εικονίδιο και πατώντας το λουκετακι που θα σου βγάλει

    Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • [GTV-6.8.25] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI V8 ROM. (τελευτ. ενημέρωση 26/8 22:00)

    Ωωωωω!!! Είσαι υπέρτιτανοτεράστιος.

    Υπάρχει μήπως ενσωματωμένη εφαρμογή ή setting για να κάνουμε force κάτι στο startup? Μου φάνηκε ότι κάπου έχει πάρει το μάτι μου κάτι. Προς το παρόν χρησιμοποιώ το auto startup

    Στάλθηκε από το Redmi Note 3G με το Tapatalk
  • Διαφήμιση
  • ενημερωνω κι εγω με την σειρά μου ότι η μετάβαση απο 6.8.11 σε 6.8.25 πήγε απροβλημάτιστα σε Redmi 3 Note 2GB. Όλα δουλευουν ρολόι π.χ. συγχρονσμος με mi cloud, led ειδοποιησεων κλπ. Ενα πραγμα που παρατήρησα είναι η επικάλυψη γραμμάτων όταν , πηγαινοντας στην οθόνη που κλεινουμε τις εφαρμογες και σέρνοντας το Greenify προς τα κάτω για να εμφανιστει το λουκετάκι κλειδώματος, επικαλύπτονταν οι λεξεις 'Κλειδωμα' και 'Πληροφορίες' και αντίστοιχα 'Ξεκλειδωμα' και 'Πληροφορίες' .
    Ένα μόνο πράγμα που με ψιλοενοχλει και δεν ξέρω πως να το στρώσω, είναι που όταν κλείνω οποιαδήποτε εφαρμογη, μου εμφανίζει στα γρηγορα μαυρη οθόνη και στην μέση έχει ενα λευκό δακτυλίδι που γραφει απο κάτω του 'Μισό λεπτο". Αυτό δεν το αναφέρω σαν bug αλλά σαν ενόχληση που μου εφανίστηκε σε αυτήν και στις 2 προηγουμενες versions , όταν πρωτοφλασαρα ελληνικη ROM. Οποιος γνωριζει αν διορθώνεται, ας μου στείλει πμ για να μην τρώμε το χώρο των σχολίων με ασχετο θεμα
  • [GTV-6.8.25] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI V8 ROM. (τελευτ. ενημέρωση 26/8 22:00)



    Τελικά καλά κρατάει η μπαταρία δεν λέει να τελειώσει

    Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • RE: [GTV-6.8.25] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI V8 ROM. (τελευτ. ενημέρωση 26/8 22:00)

    Ο/H jimmydimo έγραψε:

    Ωωωωω!!! Είσαι υπέρτιτανοτεράστιος.

    Υπάρχει μήπως ενσωματωμένη εφαρμογή ή setting για να κάνουμε force κάτι στο startup? Μου φάνηκε ότι κάπου έχει πάρει το μάτι μου κάτι. Προς το παρόν χρησιμοποιώ το auto startup

    Στάλθηκε από το Redmi Note 3G με το Tapatalk

    Στο κέντρο ασφάλειας υπάρχουν ολα

    Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • για το mi4 που το source είναι από κινέζικη, υπάρχουν τα νέα emojis από το android 7? η γραμματοσειρά? αντικαθιστά τη mi landing που έχει το miui 8?
  • Διαφήμιση
  • Την εγκατέστησα χτες και αναμένω να δω συμπεριφορά.

    1) Πριν λίγο μπήκα στην εφαρμογή xiaomihellas.

    Με το που μπαίνει δεν ανοίγει η εφαρμογή αλλά ξεκινούν να ανοίγουν παράθυρα μάλλον διαφημιστικά.
    Πάρα πολλά όμως και συνεχόμενα, όπως το συνημμένο.

    Δεν μπορείς πλέον να χρησιμοποιήσεις τη συσκευή καθόλου.
    Δεν μπορείς να τα κλείσεις και ξανανοίγουν διαρκώς.

    Μόνο με reboot σώζεται.

    Πολύ μεγάλο πρόβλημα, θα δω εαν το κάνει μόνο με την εφαρμογή του forum.

    2) Τόσο σε αυτή τη rom όσο και στις προηγούμενες ο έλεγχος δικτύου δουλεύει μόνο για wi fi, δεν δουλεύει για data connection. Δείτε συνημμένο.

    (Για να ανεβάσω το post το έκανα από το pc)
    Images
    • Screenshot_2016-08-31-09-51-28-520_com.wxiaomihellas.png

      229,83 kB, 1.080×1.920, viewed 82 times
    • Screenshot_2016-08-31-09-48-06-272_com.miui.securitycenter.png

      109,33 kB, 1.080×1.920, viewed 77 times
  • Ο/H thomas01 έγραψε:

    Με το που μπαίνει δεν ανοίγει η εφαρμογή αλλά ξεκινούν να ανοίγουν παράθυρα μάλλον διαφημιστικά.
    Πάρα πολλά όμως και συνεχόμενα, όπως το συνημμένο.
    κανε καθαρισμο δεδομενων της εφαρμογης του miuihellas και θα στρωσει οπως εκανα και εγω που εκανε ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο με σενα.

    " Γεωπόνος”



  • Ο/H Giannisagal έγραψε:

    Ο/H thomas01 έγραψε:

    Με το που μπαίνει δεν ανοίγει η εφαρμογή αλλά ξεκινούν να ανοίγουν παράθυρα μάλλον διαφημιστικά.
    Πάρα πολλά όμως και συνεχόμενα, όπως το συνημμένο.
    κανε καθαρισμο δεδομενων της εφαρμογης του miuihellas και θα στρωσει οπως εκανα και εγω που εκανε ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο με σενα.
    Το έκανα αλλά δυστυχώς κάνει ακριβώς τα ίδια.
  • Τα νεα της παρασκευιατικης ρομ ................

    Screenshot shutter sound switch
    We have added the screenshot shutter sound switch for those users who are requesting it.





    Add Call recordings folders to separate them from other recording
    In the previous version, all recordings were collected under the same folder. In this weekly update, we have added a "Recorded calls" folder to save call recordings.





    Swipe finger downwards to go back
    Under the full screen view, users can swipe their finger downwards to go back to previous menu without touching the "back" button.







    Full changelog will be posted on Friday as usual. Please stay tuned!

    " Γεωπόνος”



  • Διαφήμιση
  • ρε παιδιά..ας δώσει κάποιος τα φώτα του..έχω ένα mi4c και προσπαθώ να περάσω τη ρομ μέσω updater αλλά δεν θέλει. Βάζω τα screenshot να δείτε το error. Τι φαση????
    Images
    • Screenshot_2016-08-31-11-42-29_com.miui.home.png

      224,44 kB, 1.080×1.920, viewed 70 times
    • Screenshot_2016-08-31-11-42-29_com.miui.home.png

      224,44 kB, 1.080×1.920, viewed 56 times
    • Screenshot_2016-08-31-11-42-36_com.miui.bugreport.png

      82,61 kB, 1.080×1.920, viewed 63 times
    • Screenshot_2016-08-31-11-42-53_com.android.settings.png

      156,79 kB, 1.080×1.920, viewed 75 times