Διαφήμιση

Αδυναμία λήψης SMS από υπηρεσία e-banking Eurobank

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αδυναμία λήψης SMS από υπηρεσία e-banking Eurobank

      Έχω το Xiaomi HM NOTE 1W.Το πρόβλημα μου έχει να κάνει με το γεγονός ότι δεν λαμβάνω SMS από την eurobank κατά την χρήση μιας υπηρεσίας e-banking η οποία απαιτεί να συμπληρωθεί σε ειδικό πεδίο, κωδικός μιας χρήσης για την ολοκλήρωση της συναλλαγής.
      Παρόμοια μηνύματα από άλλους αποστολής λαμβάνω κανονικά.
      Επικοινωνησα τόσο με την cosmote, όσο και με την Eurobank και μου είπαν ή μεν πρώτη ότι δεν έχει φραγή στα συγκεκριμένα μηνύματα τα οποία στέλνονται από υπολογιστή της Eurobank και η δε δεύτερη οτι το μήνυμά της αποστέλλεται κανονικά.
      Σημειωτέον ότι όταν βάζω την sim κάρτα της COSMOTE σε άλλο κινητό λαμβάνω το SMS της Eurobank.
      Δεν ξέρω τι να κάνω πλέον. :(
      Υπάρχει κάποια ιδέα για την αντιμετώπιση του προβλήματος ;
      Ευχαριστώ για τον χρόνο σας :o

      Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H osalonikios έγραψε:

      Πρέπει να είσαι ο πρωτος άνθρωπος που θελει να βλεπει sms της Eurobank στο κινητό του.

      Χα χα χα !
      Όπως εγραψα, χρησιμοποιω μια υπηρεσία στο e-banking της. Θέλω να κάνω μία μεταφορά σε λογαριασμό Eurobank τρίτου, μία φορά το μήνα.
      Εδώ και κάποιους μήνες έχουν αλλάξει τον μηχανισμό ασφαλείας στις συναλλαγές και μας ταλαιπωρουν.
      Αν επρόκειτο για ενημερωτικά and σαφώς και δεν θα μ' ένοιαζε. Θα ήμουν μάλιστα και πολύ χαρούμενος :)

      Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Μια σκέψη που που έρχεται στο μυαλό είναι πως βλέπει το sms της τραπεζας σαν spam και το απορρίπτει.
      Δες στις ρυθμίσεις σου να επιτρέπεις διαφημίσεις.
      Και αν χρησιμοποιείες 2 εφαρμογες για sms πέτα την aftermarket και κράτα την μαμα.


      Even dead i will fight.
    • Δεν βλέπω κάποια σχετική ρύθμιση. Υπάρχει δυνατότητα για δημιουργία φίλτρου αλλά αφορα μόνο το μπλοκάρισμα και όχι την αποδοχή συγκεκριμένων μηνυμάτων.
      Έχω μία εφαρμογή, την Handset για να μπορώ να στελνω μήνυμα 160 χαρακτηρων.
      Είδα τις ρυθμίσεις της αλλά δεν βλέπω καποια που να φιλτράρει τα εισερχόμενα sms.

      Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Πετα την έξω μήπως και μπερδεύει η υπόθεση με την βασικη και δοκίμασε να πάρεις πάλι sms από Eurobank.
      OffTopic
      Ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατί στέλνουν οι άνθρωποι sms. Πολύ αρχαία μέθοδος και ιδιαίτερα ακριβή άνευ λόγου.


      Even dead i will fight.
    • Εντάξει. Θα την δοκιμασω και θα γράψω ποστ για να ενημερώσω για τα αποτελέσματα. Αυτό σε ένα μήνα από τώρα μιας και την δουλειά μου στο e-banking την έκανα, βάζοντας την sim κάρτα σε άλλο κινητό.
      Ευχαριστώ salonikios για την ιδέα σου και τον χρόνο σου.

      Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • καταρχάς ναι , πετάς ό.τι εξτρά έχεις και βλέπεις αν έχεις το πρόβλημα με την stock εφαρμογή (γιατί τότε θεωρείτε πρόβλημα :) )
      (δε το λες και το Handcent καλή εφαρμογή , για μια περίοδο αίτηση έκανες για να σου έρθουν απλά sms)
      επίσης στην στοκ εφαρμογή βλέπε λίγο και τις ρυθμίσεις (π.χ. ομαδοποίηση μηνυμάτων παρόχου off , εμφάνιση φραγμένων sms on και τέτοια)