Διαφήμιση

Καλώδιο USB αγορα

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καλώδιο USB αγορα

      καλησπερα ,παιδια θελω να αγοράσω ενα καλώδιο αξιόπιστο για να φορτίζω σωστα το note 3 pro αν ξερει κανεις κανενα site για να παρω η που να εχει παρει καπιοσ και ειναι ευχαριστημενος ,μεχρι τωρα το φορτιζω με ενα που εχω απο το tablet μου lg 500v και ειναι πολυ καλο στην φορτησει αλλα ειναι ακριβω για να το ξανα αγορασω ,ευχαριστω
    • Τα καλύτερα και με τη μεγαλύτερη συμβατότητα είναι τα nokia CA-179 (Δες ebay).

      Χθες μου ήρθαν και τρία BlitzWolf® BW-CB8 που φαίνονται ποιοτικά και είναι reversible και από τις δύο μεριές.

      Γενικά τα usb καλώδια τα έχω δοκιμάσει σε διάφορα μήκη και υλοποιήσεις (από το φτηνότερο μεχρι και σε Anker των 15€).
      Προτιμώ τα braided και με μήκος 2m max. Γενικά όσο πιο κοντό, τόσο ποιο πολύ θα σου κρατήσει.
      Κορυφαία είναι και τα καλώδια που ερχόντουσαν με το Jawbone Icon ψάξε στο ebay ή αν θες σου πουλάω ένα γιατί έχω απόθεμα :)
    • Πρόσφατα αγόρασα από ebay αυτό Wsken 2 in 1 Mini 2 Micro USB x Cable Magnetic Charge Cable for iPhone Andriod | eBay
      και το αναμένω. Όταν θα έρθει θα ξέρω περισσότερα. Σκοπός που το αγόρασα ήταν να προστατεύσω την θύρα από το κινητό από τα πολλά βάλε - βγάλε.
      Φαίνεται καλό αλλά δεν ξέρω αν θα κάτσει καλά με τις θήκες του κινητού.
      Xiaomi Mi 9 (Cepheus)- MiUi 11 by Xiaomi-Miui.gr 12.5.6 Stable - TWRP : 3.3.1_25/08/2019 Android 10


      :) Γίνε και εσύ VIP μέλος και βοήθα αυτούς που σε βοηθάνε. :)

      (bell)
      Μπορεί να κάνω λάθος - δες τι λένε και οι άλλοι
      Amazfit Custom WatchFaces
    • Διαφήμιση
    • Σήμερα λοιπόν παρέλαβα το καλώδιο και ανεβάζω μερικές φωτογραφίες για να δείτε. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές. Η ποιότητα κατασκευής είναι καλή. Το δοκίμασα σε φόρτιση και μεταφορά δεδομένων και δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα. Ο μαγνήτης του είναι αρκετά δυνατός σε σημείο που 1-2 χιλιοστά από την επαφή στο τραβάει από τα χέρια και κουμπώνει. Συνοδεύεται από δύο αντάπτορες, ένα για σύνδεση mini usb που είναι για τα κινητά μας και ένα για iPhone. Η συσκευασία του, για καλώδιο, πολύ καλή και με ετικέτα - κωδικούς αυθεντικότητας. Το μόνο μειονέκτημα το οποίο παρατήρησα, και μου έτυχε κατά την διάρκεια που το σύνδεσα με τον υπολογιστή, είναι ότι ενώ έχει πατούρα μέσα στην οποία θηλυκώνει το βύσμα στην βάση, αυτή έχει ένα πολύ μικρό κενό. Έτσι αν δεν προσέξεις και το μετακινήσεις απότομα ενώ είναι συνδεδεμένο με τον υπολογιστή τότε μπορεί να χαθεί η σύνδεση. Αυτό συμβαίνει γιατί αυτό το μικρό κενό το αφήνει να κουνηθεί και να χάσουν την επαφή τους τα pins. Παρ' όλα αυτά αυτό έγινε μία φορά και μπορεί να είναι τυχαίο. Περισσότερα τις επόμενες μέρες αν προκύψει κάτι άλλο. Διαθέτει και πλαστική σπάτουλα με την οποία μπορούμε να αφαιρέσουμε την βάση από το κινητό χωρίς να χρειαστούμε νύχια.

      Νομίζω ότι πρόκειται για μια καλή αγορά με κόστος περίπου στα 10 Ευρώ με την οποία μπορούμε να προστατέψουμε από την φθορά την θύρα του κινητού από το βάλε - βγάλε. :thumbup:


      EDIT 1 : Μετά από κάποιες μέρες χρήσης βλέπω ότι δεν δουλεύει η ταχυφώρτηση, το άφησα όλο το βράδυ για να φορτίσει από το 30% στο 100%.
      Τελικά αυτό το μικρό κενό που υπάρχει και το επιτρέπει να περιστραφεί έστω και λίγο, δημιουργεί αποσυνδέσεις.
      Μπορεί να έτυχα σε ελαττωματικό κομμάτι, ποιος ξέρει. Θα ξέρουμε αν τύχει να το πάρει και άλλος και μας ενημερώσει αν έχει τα ίδια προβλήματα.
      Xiaomi Mi 9 (Cepheus)- MiUi 11 by Xiaomi-Miui.gr 12.5.6 Stable - TWRP : 3.3.1_25/08/2019 Android 10


      :) Γίνε και εσύ VIP μέλος και βοήθα αυτούς που σε βοηθάνε. :)

      (bell)
      Μπορεί να κάνω λάθος - δες τι λένε και οι άλλοι
      Amazfit Custom WatchFaces
    • Σήμερα παρέλαβα και το δεύτερο.


      Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή. Το μαγνητάκι του δεν είναι τόσο ισχυρό όσο το άλλο (ξεκολλάει εύκολα) αλλά μπορεί να συνδεθεί και από τις δύο πλευρές του χωρίς πρόβλημα. Σ' αυτό η ταχυφόρτιση φαίνεται να δουλεύει (μόλις το έβαλα να φορτίσει). Σαν καλώδιο δεδομένων όλα καλά το δοκίμασα για μεταφορά των πιο πάνω φωτογραφιών χωρίς κανένα πρόβλημα. Σ' αυτό δεν υπάρχει καθόλου κενό έτσι ώστε να παίζει το βύσμα όπως το προηγούμενο και να χάνεται η επαφή - σύνδεση. Αυτό δεν έχει δεύτερο αντάπτορα για iPhone ούτε σπάτουλα για την εξαγωγή της βάσης. Αυτά προς το παρόν, η συνέχεια μετά τις δοκιμές και την χρήση για κάποιες μέρες για ασφαλή συμπεράσματα.

      Τώρα ο Κινέζος τι ήθελε να πει με την Card postal που μου έστειλε, δεν ξέρω.


      =============== Μαρ 5th 2017, 5:11pm ===============
      Τελικά το καλώδιο στο post "6" δεν άντεξε πολλές ταχυφορτήσεις. Πριν λίγες μέρες έλιωσε κατά την φόρτιση.

      Ευτυχώς δεν κατέστρεψε το κινητό.
      Xiaomi Mi 9 (Cepheus)- MiUi 11 by Xiaomi-Miui.gr 12.5.6 Stable - TWRP : 3.3.1_25/08/2019 Android 10


      :) Γίνε και εσύ VIP μέλος και βοήθα αυτούς που σε βοηθάνε. :)

      (bell)
      Μπορεί να κάνω λάθος - δες τι λένε και οι άλλοι
      Amazfit Custom WatchFaces
    • Ο/H bzanios έγραψε:

      Τελικά το καλώδιο στο post "6" δεν άντεξε πολλές ταχυφορτήσεις. Πριν λίγες μέρες έλιωσε κατά την φόρτιση.
      Σε ποιό σημείο έλιωσε @bzanios ?
    • Διαφήμιση
    • @Bodai : Το κομμάτι που ενώνετε με το κινητό. Αυτό που κρατάω με το χέρι στην φωτογραφία.
      Xiaomi Mi 9 (Cepheus)- MiUi 11 by Xiaomi-Miui.gr 12.5.6 Stable - TWRP : 3.3.1_25/08/2019 Android 10


      :) Γίνε και εσύ VIP μέλος και βοήθα αυτούς που σε βοηθάνε. :)

      (bell)
      Μπορεί να κάνω λάθος - δες τι λένε και οι άλλοι
      Amazfit Custom WatchFaces
    • @Bodai
      Τυχερός δεν θα πει τίποτα. Όταν το είδα, το κινητό ζεματούσε. Νόμιζα ότι τα έλιωσε όλα από μέσα και φυσικά όσα καλώδια και αν δοκίμασα δεν φόρτιζε.
      Αυτό που έκανα ήταν να το βάλω για κανένα 5λεπτο με 10λεπτο στο ψυγείο και μετά επανήρθε. Δεν ξέρω αν έφταιγε το καλώδιο η καμιά υπέρταση από την ΔΕΗ.
      Xiaomi Mi 9 (Cepheus)- MiUi 11 by Xiaomi-Miui.gr 12.5.6 Stable - TWRP : 3.3.1_25/08/2019 Android 10


      :) Γίνε και εσύ VIP μέλος και βοήθα αυτούς που σε βοηθάνε. :)

      (bell)
      Μπορεί να κάνω λάθος - δες τι λένε και οι άλλοι
      Amazfit Custom WatchFaces
    • Αυτά τα μαγνητικά είναι από τα πιο επικίνδυνα. Είχα ένα δύο καλής ποιότητας και τα έδινα πανάκριβα (λόγο ακρίβειας στην χονδρική) αλλά τα είχα δοκιμάσει. Παρόλα αυτά ο κίνδυνος παραμένει. Έχουν καεί αρκετά τηλέφωνα (υποπλάκετο φόρτισης). Το αφήνουν κουμπωμένο πάνω στο τηλέφωνο αλλά οι επαφές είναι εύκολα προσβάσιμες σε υγρασίες και σκουπίδια. Κατά την επικόλληση με τον μαγνήτη μπορεί ένα σκουπιδάκι να κάτσει μεταξύ δύο επαφών και να δημιουργήσει βραχυκύκλωμα. Και άλλες περιπτώσεις όπως να ακουμπήσεις με υγρά χέρια το μαγνητικό κουμπί στις επαφές........ κλπ, κλπ
      Η MIUI είναι η Χαλκιδική των ROMs...
      ...και σαν την Χαλκιδική....ΔΕΝ ΕΧΕΙ!! ;)
    • Διαφήμιση