Διαφήμιση

προβλημα με double sim

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • προβλημα με double sim

      Καλησπεριζω το φορουμ.χτες αγοραστηκε απο συγγενικο προσωπο το xiaomi redmi note 3 pro απο ελληνικο μαγαζι που λεει οτι εχει την ευρωπαικη ρομ.σε μια προσπαθεια να του περασω τις 2 σιμ ανακαλυπτω οτι παντα οταν εχει ενεργοποιημενες και τις 2 δεν μπορει να δεχτει κλισεις ουτε να καλεσει κανεναν σε καμια απο τις 2 καρτες.μολις απενεργοποιησω τη μια οποια και αν ειναι αυτη δουλευει κανονικα.εχω βρει διαφορες λυσεις στο Internet απλα αναφερθηκε απο φιλο η εξαιρετικη δουλεια που γινεται στο φορουμ και ειπα να δοκιμασω την τυχη μου και εδω.επισης,οταν παταω για να βρω χειροκινητα δικτυο ναι μεν μου βγαζει ολες τις ελληνικες εταιρειες(p.x. wind 3g,wind 4g κλπ) αλλα οταν παω να επιλεξω μου βγαζει οτι δε συνδεεται στο δικτυο.οπως σας ειπα αγοραστηκε απο συγγενικο προσωπο και προσπαθω να βγαλω ακρη χωριςς να εχω το κινητο στην κατοχη μου.
      ευχαριστω εκ των προτερων για ολες τις απαντησεις και μη.καλη συνεχεια.
    • Καλησπέρα φίλε μου.
      Δυστυχώς έτσι δε μπορεί να βοηθήσει κανείς. Πρέπει τουλάχιστον να μας δώσεις ένα screenshot απο το about της συσκευής έτσι ώστε να δούμε αρχικά ποιά έκδοση φοράει.

      Εαν έχει ελληνικό μενού τότε ΣΙΓΟΥΡΑ δε φοράει Official Rom και μπορεί να είναι η πηγή του προβλήματος.

      Γενικά πάντως το πρόβλημα που αναφέρεις δεν έχει ξαναακουστεί, επομένως κατα 99% είναι θέμα που δημιουργήθηκε στην εγκατάσταση και όχι bug των official roms. Κρατάω το 1% σε περίπτωση hardware προβλήματος, αλλά τείνει να γίνει 0.000001% εαν φοράει unofficial rom.

      Εαν όντως φοράει unofficial τότε πρέπει να πάρεις τη συσκευή στα χέρια σου, και με τους οδηγούς που θα βρείς στην υπογραφή μου, να περάσεις μια official rom για να δεις εαν θα συνεχιστεί το πρόβλημα.

      Καλωσήρθες!
    • Σίγουρα είναι το μαγείρεμα του μαγαζιού που έβαλε την "ευρωπαϊκή" ρομ.
      Αν δεν ασχολείσαι εσύ ο ίδιος με αυτά (εγκαταστάσεις ρομ, πειραγματα firmware) , που μάλλον δεν ασχολείσαι μιας και αγόρασες από Ελλάδα κάτι που δεν εισάγεται επίσημα, πάρε το κινητό και πάνε στο μαγαζί που το πήρες. Δώσε τους τη διεύθυνση του φόρουμ μας, για να ενημερωθούν και να περνούν τις σωστές ρομ στα τηλέφωνα xiaomi.
      Δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς, γιατί τα xiaomi είναι σκληρά για να πεθάνουν και γίνονται αθάνατα στα χέρια των ενημερωμενων μελών του φόρουμ.
      Με Γειά το νεο σου εργαλείο. Μόλις μπει η σωστή ρομ θα πετάει.
      Καλωσόρισες στη παρεα μας. :)
      Η MIUI είναι η Χαλκιδική των ROMs...
      ...και σαν την Χαλκιδική....ΔΕΝ ΕΧΕΙ!! ;)
    • Διαφήμιση
    • καλησπεριζω το φορουμ.οπως ειπα και στο πρωτο μου ποστ αγοραστηκε απο συγγενικο προσωπο χωρις να γνωριζω.θα τον ειχα παραπεμψει στα "γνωστα" μαγαζακια εγω αλλα το προτιμησε απο ελλαδα.τελος παντων.η λυση στο προβλημα του κινητου ηταν η εξης και την παραθετω οπως την βρηκα στο ιντερνετ:
      1. With the phone on, insert sim 1 only. Reboot.
      2. Insert sim 2 only. Reboot.
      3. Insert both sims. Reboot.
      4. Enjoy!
      δουλεψε και το κινητο δουλευει και με τις 2 σιμ.ευχαριστω για τις απαντησεις σας και την αμεσοτητα τους.
      θα μπω και εγω συντομα στο κλαμπ σας μιας και εχω βαλει στο ματι το minote pro 2.με το καλο να βγει και θα ειμαι απο τους πρωτους που τα το παραγγειλω.
    • Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω αν έχεις ρομ με Ελληνικά καλά είναι να την αλλάξεις για να μην πάθεις τα χειρότερα..
      Δώσε ένα screenshot από το σχετικά με το τηλέφωνο..


    • @alekaras1988 καταλαβαίνεις βέβαια ότι αυτό είναι "γιατροσόφι" με ημερομηνία λήξης και καλό είναι να πάρεις τα μέτρα σου..
    • εχετε δικιο παιδια αλλα δυστυχως ΔΕΝ ειναι στην κατοχη μου το κινητο.το πηρε συγκεκριμενα ο κουμπαρος μας 60 χρονων ανθρωπος χωρις να ρωτησει κανεναν επειδη ακουγε τα καλυτερα.σε συζητηση που ειχα μαζι του και του ανεφερα για "πειραγμα" του κινητου αντεδρασε επειδη το μαγαζι που το πηρε του ειπε οτι θα χασει την εγγυηση που του παρεχει ως καταστημα.αφου του παρεχει εγγυηση οπως λεει το καταστημα οταν σταματησει να δουλευει η dual sim ας το παει πισω να του το "φτιαξουν".του εδωσα και το Link με το site εδω για να τους το δειξει.
      ας του το κανουν αυτοι αμα ειναι για να νομιζει οτι ειναι να νομιζει.
    • Διαφήμιση
    • Εσύ έχεις απόλυτο δίκιο..
      Όταν πάθει κάτι το κινητό θα το πάει στο κατάστημα που το πήρε και αυτοί θα το στείλουν στην κίνα.
      Αυτό θα του πάρει κανα 2 μηνο χωρίς τηλέφωνο και τότε θα το μετανιώσει..


    • @geoanto555 απο οτι του ειπαν στο καταστημα το φτιαχνουν αυτοι ελλαδα και του δινουν αλλο για αντικατασταση οσο διαρκεσει η επισκευη. κουραφεξαλα με λιγα λογια.ας με διαψευσει καποιος αλλα απο οτι διαβασα ΔΕΝ υπαρχει service επισημο της xiaomi στην ελλαδα.αρα η "επισκευη" που θα κανουν ειναι να περασουν αλλη ρομ μαλλον.τι να πεις.ελπιζω να μη χρειαστει να το ανακαλυψουμε.
    • Μακάρι να μην σου τύχει γτ ούτε service αλλά κ οι περισσότεροι λένε μ@@@κίες στο θέμα αυτό.


    • service ελλαδα δεν υπαρχει μαλλον θα του αλλαξουν την rom η θα το ξαναστειλουν κινα.εγω το redmi note 2 το πηρα απο καταστημα που δεν το λεω για να μην κανω διαφημιση το οποιο ειναι με εδρα κινα αλλα εχει service point ευρωπη στη ισπανια και στην βαρκελωνη συγκεκριμενα
    • Διαφήμιση