Διαφήμιση

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΚΑΙ ΑΛΛΑ

    • ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΚΑΙ ΑΛΛΑ

      ΚΑΛΗΜΕΡΑ .

      ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΕΙΞΤΕ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.

      ΕΧΩ ΕΝΑ ΦΙΛΟ (ΕΓΩ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΑΘΟΣ ) Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕ-ΠΑΡΕΛΑΒΕ ΤΟ XIΑOMI REDMI NOTE 3 PRO 32GB ΔΥΣΤΗΧΩΣ ME THN Mulit-language ROM&Google play ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

      1. ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΚΟΥΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΚΛΗΣΗΣ .ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΝΕΚΙΝΗΣΗ ΤΟΤΕ ΣΤΡΩΝΕΙ. ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ. ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ BUG STH ROM (ΣΑΣ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ)

      ΦΙΛΟΣ
      Dear all
      I recieved the Xiaomi Redmi note 3 pro
      with Tracking Number RS355821953NL.
      I have a serious problem with the mobile.
      Sometimes they call me and they do not hear me (it happens every day)
      When i rebot the device it s OK.
      I dont know if the problem is with the microphone or anything alse

      ΑΠΑΝΤΗΣΗ
      Hello dear friend
      Thank you for your message
      i am sorry to hear that
      can you please take some photos to me show the rom version which you cellphones used now?
      go to about device and make a screenshot to me,
      thanks and wait for your answer

      ΦΙΛΟΣ
      ΑΦΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ

      ΑΠΑΝΤΗΣΗ
      hello again friend
      thanks for your quick answer,

      do you have any experience in "installing rom"??

      ΦΙΛΟΣ
      No. Do you believe that is rom problem? If you give me advices i will give the device to an expert for this reason

      ΑΠΑΝΤΗΣΗ
      in my experience ,it must be some bug of the rom,
      if it was belong to hardware problem you will not hear anything all the time

      can you send it to our EU shop to let my friend who lives in Thessalonikihelp you flash rom to fix the bug??

      ΦΙΛΟΣ
      yes, of cource i can!
      I lives very close to thessaloniki is very easy for me.

      Could you send me the contact of him

      ΑΠΑΝΤΗΣΗ
      if send to him,
      he only can help you install official Dev rom or official global rom
      both roms dont support Greek language
      but official global rom has Greek keyboard
      this 2 roms all are stable than multi-language rom,
      so which rom should i let him install for you??

      ΑΦΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΕΘΕΣΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΜΥΝΗΜΑΤΩΝ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΑ ΛΥΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ


      2. ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ MENOΥ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ.

      ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ aslandimi@h****

      Ψιλοχανομαι μεσα στο φορουμ.
    • Καλωσήρθες στην κοινότητα.

      Μπορείς με λιγότερο χρόνο και κόπο (αποστολή/παραλαβή συσκευής) να ακολουθήσεις αυτό τον οδηγό από το μέλλος @lallasgr αν τηρήσεις κατά γράμμα ότι περιγράφεται με λεπτομέριες εκεί.


      Ελληνικός οδηγός αλλαγής Rom από Unofficial σε Official για το Redmi Note 3 Pro (Kenzo)

      Μπορείς να διαβάσεις ΠΡΙΝ ξεκινήσεις το οτιδήποτε και τους υπόλοιπους οδηγούς εδώ

      HowTo/Οδηγοί


      Καλή επιτυχία και πιστεύω ότι όντως είναι θέμα ROM και όχι συσκευής.
    • Καλησπέρα @aslandimi και καλώς ήρθες στην παρέα μας. Καταρχήν μην γράφεις κεφαλαία στο ίντερνετ γιατί φαίνεται σαν να φωνάζεις! Από κει και πέρα όντως η επιλογή της multi ήταν πολύ κακή επιλογή.

      Από τη στιγμή που θέλει να έχει Ελληνικό μενού κλπ πρέπει να ακολουθήσει μια διαδικασία για να το πετύχει αυτό.

      1) Να περάσει την official developer rom με τον οδηγό που σου δίνει ο φίλος παραπάνω

      2) Να κάνει αίτηση και να ξεκλειδώσει τον bootloader της συσκευής

      3) Να περάσει την Ελληνική ρομ και να χαρεί το κινητό του όσο δεν πάει!

      Υπάρχουν όλοι οι οδηγοί στο φόρουμ και όσο και άσχετος να είναι με τους υπολογιστές είναι πολύ αναλυτικοί για να μπορέσει να κάνει όλα τα βήματα μόνος του και να γλυτώσει και λεφτά και ταλαιπωρία! :)
    • Διαφήμιση
    • Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα πριν έναμήνα που το έφερα και εγώ από την Κίνα.
      Με το που ξεκλείδωσα τον Bootloaderαπο την επίσημη σελίδα και έβαλα την Ελληνική έκδοση λύθηκαν ολα μου τα προβλήματα.
    • Στην ουσία θα κάνουν στην συσκευή τον οδηγό που σου παρέθεσαν παραπάνω για να βάλουν την official της επιλογής σας και τίποτα περισσότερο :D