Διαφήμιση

Mi4: σπασμένη οθόνη

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Mi4: σπασμένη οθόνη

      Καλησπέρα, φίλη μου έφερε το σπασμένο της Mi4. Η ζημιά είναι στο digitizer εκ πρώτης, αλλά προφανώς θα αντικαταστήσω και το digitizer μαζί. Το κακό είναι ότι δεν ξέρω ποιο μοντέλο είναι. Πίσω αναφέρει TD-LTE 201476 (έτσι μου είπε).

      EDIT: Αναφέρει επίσης CMIIT ID 2015CP0397, μάλλον που παραπέμπει σε αυτό: CMIIT ID 2015CP0397 - GSM / cdma2000 / TD-LTE / LTE FDD / WLAN (WAPI) / Bluetooth mobile phone

      99% είναι το FDD-LTE μοντέλο, αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος...

      Το κακό είναι ότι στον τομέα ανταλλακτικό έχω διαβάσει αλληλοσυγκρουόμενες απόψεις, με κόσμο να μην μένει ικανοποιημένος και από vifocal κτλ. Όταν έσπασε το digitizer του Mi3 του γιού μου, νέα οθόνη/digitizer/frame είχα πάρει από το yeso521. Μάπα το καρπούζι δυστυχώς μια που έσπασε πανεύκολα. Τους το έστειλα για να βάλουν νέα (όχι με το αζημίωτο, αλλά φθηνά). Αυτή τη φορά έσπασε μέσα σε δερμάτινη θήκη μπρος πίσω, πέφτοντας από 20cm!!!!

      Οπότε ερωτήσεις:
      1) Κάποιο πραγματικά αξιόπιστo site;
      2) Να προτιμήσω για το Mi4 και frame;
      3) Το TD-LTE 201476 τι μπορεί να υποδηλώνει; WCDMA μοντέλο ή (φυσικά) TD-LTE;

      Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια!