Διαφήμιση

Ξεκλείδωμα Bootloader στο Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) χωρίς περιορισμούς(;)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ξεκλείδωμα Bootloader στο Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) χωρίς περιορισμούς(;)

      Καλησπέρα στην παρέα,

      Πριν καμιά 20ριά μέρες, είχα λάβει από GearBest το 16άρι με 2GB Ram, όπου και ξεκλείδωσα μετά από 8 μέρες που μου ήρθε το SMS από την Xiaomi.
      Εύκολα, γρήγορα και με ασφάλεια, χάρην στους οδηγούς της κοινότητας και ευχαριστώ και πάλι πολύ.

      Σήμερα, έλαβα το 32άρι με 3GB RAM από το ίδιο κατάστημα. Δεν είχα κάνει κανένα νέο αίτημα πριν και σκέφτηκα. Αν βάλω την ίδια SIM, κάνω login στο λογαριασμό μου, τι θα γίνει άραγε;
      Λοιπόν, έπειτα από μετάβαση από Unofficial σε Official Global, μετά σε Κινέζικη Dev, έτρεξα το Unlock Tool, έκανα login, βάζω το κινητό σε Fastboot και voila! Γέμισαν οι μπάρες, ξεκλείδωσε το κινητό και μόλις πέρασα την Ελληνική Stable.

      Τι θέλω να πω με αυτό το topic;
      Μάλλον, δεν υπάρχει περιορισμός από την Xiaomi για το ξεκλείδωμα του Bootloader σε κινητό με ίδια SIM/αριθμό που είναι συνδεδεμένος με το Mi Account.
      ή
      Μάλλον ενώ υπάρχει περιορισμός, η Xiaomi δεν είναι σε θέση να γνωρίζει αν ξεκλειδώνεις 1 ή παραπάνω κινητά, αρκεί να είναι το ίδιο μοντέλο (ανεξαρτήτου χωρητικότητας).

      Τα δύο κινητά έχουν όπως είναι λογικό, διαφορετικό ΙΜΕΙ, σειριακό κτλ. Οπότε η Xiaomi δεν ελέγχει μάλλον αυτό, αλλά ίσως μόνο μοντέλο και SIM/αριθμό.
      Ίσως λοιπόν, οι 30 ημέρες/λογαριασμό για ξεκλείδωμα ίσως να μην ισχύει πια(;).

      Θα ήθελα τη γνώμη σας ή την επιβεβαίωσή σας ώστε να ενημερώσουμε τους υπόλοιπους χρήστες ή ακόμα και την ίδια την εταιρεία αν υπάρχει πρόβλημα και δεν το γνωρίζει(;)

      Ευχαριστώ για το χρόνο σας, ελπίζω να βοήθησα κάποιους που ίσως περιμένουν 2η συσκευή και σκέφτονται ότι πρέπει να είναι σε αναμονή για νέο SMS από την Xiaomi.

      Χαιρετισμούς από Ηράκλειο,
      Βαγγέλης.

      :rolleyes:
    • Η έγκριση στην αίτηση δεν γίνεται για την συσκευή, αλλά για τον λογαριασμό.

      Αυτό σημαίνει πως αν έχεις 2 - 3 συσκευές στον λογαριασμό σου, μπορείς να τις ξεκλειδώσεις με μία αίτηση. :D
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Νομίζω όμως ότι υπήρχε περιορισμός για 1 unlock μέσα σε 30 μέρες για κάθε χρήστη. Σωστά νομίζω ή κάτι άλλο έχει περιορισμό για 30 ημέρες;

      Ευχαριστώ για τη διευκρίνιση!
    • Διαφήμιση
    • Ναι υπάρχει κάποιος περιορισμός για τον αριθμό των συσκευών που μπορείς να ξεκλειδώσεις ανά μήνα.
      Στην αρχή ήταν 1 συσκευή ανά μήνα, αλλά νομίζω πως σιωπηρά μεγαλώσανε τον αριθμό χωρίς να γνωρίζω ποιος είναι αυτός. ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ευχαριστώ πολύ για την επιβεβαίωση :)
      Υγεία και λεφτά να έχουμε να αγοράζουμε Xiaomi ;)

      Υ.Γ. Το Mi Bluetooth Speaker 2 (κυλινδρικό σχήμα) είναι φοβερή συσκευή και το τέλειο συνοδευτικό για τα κινητά μας. Δουλεύει άψογα και με iPhone και η απόδοσή του εκπλήσει για το μέγεθός του. Ήρθε παρέα με το 32άρι Redmi Note 3 Pro και είμαι υπερευχαριστημένος και για τις 2 επιλογές.

      Καλό βράδυ από Ηράκλειο!