Διαφήμιση

xiaomiforsale.com-τοποθεσία-δασμοί?

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • xiaomiforsale.com-τοποθεσία-δασμοί?

      Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα, έχω πάρει απόφαση να γίνω κι εγώ μέλος της παρέας σας απλά δεν έχω καταλήξει στην xiaomi συσκευή, κάθε μέρα εδώ και τουλάχιστον μια βδομάδα αλλάζω γνώμη από το πρωί έως το βράδυ. Αυτό που θα ήθελα να σας ρωτήσω είναι μια επαλήθευση για την πληροφορία ενός φίλου φίλου μου που προσπάθησε να με βοηθήσει και όσον αφορά την συσκευή αλλά και όσον αφορά τον τρόπο και τόπο αγοράς του. Εν συντομία μου είπε ότι να ψωνίσω από Κίνα vickmall αν θέλω πολύ γρήγορα vickmall αλλά το eurostore η οποία αποθήκη είναι στην Ελλάδα και έρχεται πολύ γρήγορα ( και πολύ ακριβά) αλλά επίσης μου πρότεινε xiaomiforsale και μου είπε ότι είναι εντός Ε.Ε οπότε δεν κινδυνεύω να πληρώσω επιπλέον χρήματα σε τελωνία και τα σχετικά και από ότι είδα έχει και 12 μήνες ευρωπαικό service. Οι τιμές του επίσης είναι αρκετά καλές και πλησιάζουν Κίνα. Υπάρχει κάποια παγίδα ξέρει κανείς κάτι? Το παλικάρι που με βοήθησε φάνηκε να ξέρει τι λέει απλά θέλω να επιβεβαιώσω..
    • εγώ που το παράγγειλα απο εκεί είναι χαμένο το δέμα μετά απο 50 ήμερες το ψάχνουν λέει και αυτοί !!!! παράγγειλα ένα από το yeso521.com/ και μου ήρθε μέσα σε 7 μερες και με δώρο μια μπριζα wifi
    • Φίλε @alpeppas θα σου τα συνοψίσω όσο γίνεται

      Υπάρχουν 2 τύποι παραγγελίας.

      Από ευρωπαική αποθήκη ή από Κίνα. Η ευρωπαική πάντα θα έρθει πολύ πιο γρήγορα και χωρίς τελωνείο, αλλά με τσιμπιμένη τιμή.

      Από Κίνα τώρα υπάρχει η επιλογή να έρθει όποτε έρθει, δηλαδή το απλό ταχυδρομείο, το οποίο κάνει περίπου 20 μέρες με 1 μήνα στις περισσότερες περιπτώσεις. Εκεί δεν θα δεις τελωνείο (μιλάω πάντα βάση της πείρας των χρηστών μας εδώ μέσα, που δεν είναι καθόλου λίγοι). Αν το παραγγείλεις από Κίνα και πας με γρήγορη μεταφορά τότε θα περάσεις κατά πάσα πιθανότητα τελωνείο.

      Τώρα για τα μαγαζιά που λες... Υπάρχουν πάρα πολλές επιλογές. Θα σου έλεγα να διαβάσεις το σχετικό μας τόπικ και από εκεί να συγκρίνεις σχόλια αλλά και τιμές φυσικά με την επίσκεψη σου σε κάποια από αυτά.

      Επίσης η ιστοσελίδα μας έχει και 2 χορηγούς από αυτούς (το merimobiles και το geekbuying) που μπορείς αν τυχόν συμβεί κάτι να τους μιλήσεις και από το φόρουμ μας, αφού έχουν εδώ account.
    • Διαφήμιση
    • Πρώτα δες ποια-ποιες συσκευές σε ενδιαφέρουν.
      Μετά, αν σε ενδιαφέρει ο χρόνος παραλαβής ψάχνεις για κατάστημα με Ευρωπαϊκή αποθήκη να δεις αν το έχει.
      Αν δεν το βρεις αναγκαστικά πας για αποθήκη Κίνας.

      Προσωπικά δεν σκοπεύω να πάρω από Ευρωπαϊκή αποθήκη, πάντα από Κίνα κάνω παραγγελίες.
      Προτιμώ το παραπάνω κόστος της Ευρωπαϊκής αποθήκης να το δώσω και να αγοράσω κάτι άλλο (θήκες, καλώδιο, tempered glass κτλ)
    • Πριν ρωτήσω εδώ έψαξα αρκετά και διάβασα και αρκετά topics του forum σας μέχρι που με έπιασε το κεφάλι μου δηλαδή. τα έχω καταλάβει αυτά που μου λέτε απλά ήθελα συγκεκριμένα αν κάποιος ήξερε τι παίζει με το xiaomiforsale, δηλαδή αν είναι από ευρωπαϊκή αποθήκη βασικά. Γιατί αν όντως είναι πιστεύω ότι αξίζει αυτήν την στιγμή για παράδειγμα να πάρω το redmi 3 pro από xiaomi for sale με 209 ευρώ όταν από geekbuying μου το βγάζει 194( επειδή το ασημένιο δεν το έχουν ετοιμοπαράδοτο να βάλω και τα κουπόνια και να το κάνω από δολάριο σε ευρώ, γιατί θα πληρώσω λογικά σε δολάριο εκεί με revolut έβαλα την τιμή που μου βγάζει το kimovil) Και το vickmall 219$=195 euro. Από τα κινέζικα από ότι κατάλαβα θα τσιμπήσω και δωράκι που κάνει κανά 10$. Οπότε μαζί με το δώρο μιλάμε για μια διαφορά των 20 ευρώ χοντρικά αλλά θα έρθει από Ευρώπη λογικά πιο γρήγορα, αποκλείουμε τελείως την πιθανότητα τελωνείου καθώς είναι μέσα από Ε.Ε και τέλος η σελίδα μιλάει για service εντός Ε.Ε το οποίο σημαίνει και καλύτερη συνεννόηση λογικά και πιο γρήγορη εξυπηρέτηση.

      Εγώ σας λέω τους προβληματισμούς μου με τα στοιχεία που βρήκα,τώρα αν είναι εύστοχοι και τα στοιχεία σωστά το αφήνω στην εμπειρία σας και ζητώ την γνώμη σας.

      Υ.Σ για όποιον θέλει να μου πει την γνώμη του είμαι ανάμεσα σε Note 3pro 32g Mi5 32g και ίσως Mi4s 64g. To note 3 pro είναι τρομερό value for money αλλά προτιμούσα κάτι πιο μαζεμένο δηλαδή σε 5" και εκεί πέφτουν οι επιδόσεις οπότε πάω σε πιο ακριβό. Ε και ψάχνοντας είδα το Mi5 που έχει τα πάντα ακόμη και NFC και gorrila glass γιατί είμαι ζημιάρης και θα το χρειαστώ! Με προβληματίζει λίγο ότι 32giga rom και αυτά έχεις φίλε όχι sd. Τέλος έχω και την επιλογή να περιμένω να πέσει το Μι5 64 GIGA μιας που το 32αρι που θέλω σε μαύρο ανεβαίνει στην τιμή και με φέρνει ανάμεσα στο 32αρι και στο 64αρι στο οποίο 64ari δεν ανεβαίνει η τιμή στο μαύρο!!( το είδα σε πολλά xiaomi και μου φάνηκε περίεργο άλλο χρώμα άλλη τιμή)(η τιμή στο μαύρο ανεβαίνει αρκετά στο xiaomi for sale σε άλλα ανεβαίνει λιγότερο)
    • Κοίτα, όπως το είδα είναι αρκετά καλό το value του εκεί και αν ξέρεις ότι είναι αξιόπιστο τότε οκ. Αλλά αν δεν είναι και δεν εννοώ μόνο τώρα αλλά και όταν το χρειαστείς τότε τσάμπα η επιλογή. Λέει η αλήθεια ότι είναι από EU warehouse.

      Τώρα για το τι ψάχνεις. Το mi5 φυσικά είναι άλλη κατηγορία. Όσο αφορά το mi4s δεν ξέρω αν θα έδινα 100 ευρώ περισσότερα από το mi4c για να πάρω ένα κινητό που έχει τον ίδιο επεξεργαστή και Ram. Φυσικά έχει λίγα πλεονεκτήματα αλλά από 200 στα 300 δεν ξέρω αν θα πήγαινα.

      Όσο αφορά το note 3 pro είναι πολύ ωραίο όντως. Και δεν του φαίνεται καθόλου πως είναι μεγάλο...
    • Το Mi4s είδα ότι έχει καλύτερα υλικά στο σώμα και λογικά πιο όμορφο +ότι έχει 64g και παίρνει και sd, αν και με τόση rom τι να την κάνεις την sd, ενώ το ΜΙ4c έχει μέρχι 32 και δεν παίρνει και sd. Βέβαια τώρα που τα έβαλα σε σύγκριση πάλι το Mi4c έχει και καλύτερη κάμερα και οθόνη με corning glass που είναι μεγάλο bonus για μένα. Εμένα με προβληματίζει λίγο η χωρητικότητα του MI4 όπως και του Μι5 32 γιγα,

      Η γυναίκα που θέλει να πάρει κι αυτή και θέλει κάτι ωραίο.. από τις φώτο τουλάχιστον φάνηκε πολύ πιο κομψό το Μι4s απο το c.

      (βασικά δεν ξέρει τι θέλει!!θέλει και ωραίο και φθηνο και καλό και με ανεξαρτητη sd και φυσικα λεπτο με μεγάλη μπαταρία!!)

      Εγώ με 8 γιγα που έχω, έχω βασανιστεί πολύ με τις εφαρμογές και ούτε φώτος ούτε τραγούδια μεσα( ούτε sd...)!! για αυτό έχω ένα φόβο με τον χώρο αποθήκευσης ενώ τα 32 γιγα τελικά μπορεί να είναι μια χαρά.
    • Διαφήμιση
    • Τα 32 είναι σίγουρα μια χαρά

      Και το 4s είναι πιο ντελικάτο από το προηγούμενο του c. Απλά τονίζω το αν αξίζει εκείνα τα 100 έξτρα ευρώ.

      Όλα αυτά πάντως που είπες ότι ψάχνει η γυναίκα σου το redmi 3 pro σκιαγραφείς.
    • Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας, η οικογένεια μου μπήκε στην οικογένεια της xiaomi καθώς παρήγγειλα για την γυναίκα το redmi3 pro( την εψηνα για το redmi 3 pro ώστε αν δεν της αρέσει να το κρατήσω εγώ..). Είδα και το σχόλιο του φίλου από πάνω αλλά το είδα σήμερα και το είχα είδη παραγγείλει. Τελευταία στιγμή πήγαμε σε αυτό βασικά καθώς με προβληματίζει αρκετά το score που βγάζει στο antutu μόνο 30000.. Βέβαια αν το έχει κάποιος ας μου πει σχόλια γιατί δεν βρήκα κάτι στο forum. Ήθελε το note 2 prime αλλά με λίγα ευρώ παραπάνω το note 3 pro είναι πολύ καλύτερη επιλογή κατά την γνώμη μου. Το μόνο που έχει και ξεχωρίζει αυτήν την στιγμή το prime είναι ότι πρέπει να είναι το μόνο xiaomi που πέρνει 2 sim και sd ταυτόχρονα.

      Το πήρα από vickmall θα σας ενημερώσω κατά την παραλαβή του. Κόλλησα λίγο στο post γιατί είχα singapure SG και NL post, προτίμησα το SG ποστ γιατί κάπου διάβασα ότι είναι πιο safe για τελωνείο χωρίς να ξέρω αν ισχύει. Κάποιος άλλος έγραφε ότι και τα δύο το ίδιο είναι πάνω κάτω,και στις μέρες που θα κάνει να έρθει.

      Εγώ θα περιμένω να πέσει λίγο το mi5 64g μάλλον.. ή note 3 pro ας έρθει αυτό που παραγγείλαμε και βλέπουμε. Επίσης θέλω να ρωτήσω κάπου εδώ μέσα είχα διαβάσει (αλλά δεν κατάφερα να το ξαναβρώ) για το geekbuying ότι υπάρχει κάποια α' εμπιστοσύνη και τα σχετικά και ότι μπορούμε να ζητήσουμε κάποιο δωράκι.. πως το κάνουμε? από εδώ στο forum η γράφουμε κάτι στην σελίδα του καταστήματος? ( στο vickmall σου δείνει standard θήκη και τζαμάκι πχ δεν θα ζητούσα και κάτι παράλογο..)
    • Το redmi 3 pro έχει σχετικά χαμηλή βαθμολογία λόγο του resolution του. Κάτι που στην οθόνη δεν θα σου φανεί.

      Αυτό όμως σε συνδιασμό με το ότι είναι 5άρι σε μέγεθος και την μπαταρία του, σου δίνει τεράστια αυτονομία μπαταρίας που είναι και το ατού του.

      Για το δωράκι που λες ναι το ζητάς από τις ιστοσελίδες και δέχονται όλοι συνήθως. Και το geekbuying και ο yeso521 είναι από τους αξιόπιστους συνεργάτες μας, όπως και το merimobiles.
    • Διαφήμιση