Διαφήμιση

Ανύπαρκτο ReCapcha.

  • Διορθώθηκε

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Ανύπαρκτο ReCapcha.

    Καλησπέρα σας,

    Καινούρια εδώ και οφέιλω και θεωρώ πρέπον να σας κουράσω με μία μικρή εισαγωγή στην οποία θα ευχαρηστήσω την ομάδα διαχείρηση αλλά και τους υπόλοιπους χρήστες για την προσφορά τους. Συγχαρητήρια, σας βγάζω το καπέλο.

    Τώρα, για να μπώ στο ψητό, αυτά που παρατήρησα ως μη λειτουργικά στοιχεία στην σελίδα σας είναι δύο προς το παρόν.

    1. Όπως θα δείτε στην φωτογραφία, κατα την διαδικασία του register δεν υπάρχει το κουτάκι επιπεβαίωσης οτι δεν είμαι ρομπότ. Χρησημοποιώ Chrome σε Windows 10, έτσι για να είμαι υπερβολική στις πληροφορίες. Μέσω μιας άλλης διαδικασίας που δεν θυμάμαι που την βρήκα, κατάφερα να συνδεθώ μέσω του λογαριαμού Facebook ( πραγμα πολύ βολικό) και έτσι όταν ολοκληρώθηκε η διαδικασία δεν μου ξαναζητήθηκε ποτέ Capcha.


    2. Την ώρα που έγραφα αυτό το thread, θέλοντας να επισυνάψω την φωτογραφία, κατάλαβα ότι όταν πατάω Attachments δεν συμβαίνει τίποτα, όπως και τα υπόλοιπα κουμπία στη σειρά.

    Κλείνοντας, θα ήθελα να ζητήσω συγγνώμη αν υπήρχε παρόμοιο thread και δεν το πήρα είδηση, προσπάθησα να εξερευνήσω πρώτα τα ήδη υπάρχοντα για να μην γίνομαι επαναληπτική και περιττή. Ειδοποιήστε εαν χρείαζεται μετακόμιση η τοποθέτησή μου.

    Ευχαριστώ.

    Υ.Γ.: Μετά την προεποσκόπιση, έψαχνα το κουμπί για δημοσίευση, δεν υπάρχει ή δεν το βλέπω.΄Πηγαίνοντας στο edit thread με στέλνει στο xiaomi-miui.gr/community/# , οπότε έπρεπε να κάνω back, ευτυχώς κάνει autosave.

    Υ.Γ2: Εώ πάτησα προεπισκόπιση, έκανε δημοσίευση, ψάχνω πως να τα σβήσω...
  • Καλησπέρα και καλώς ήρθες,

    ευχαριστούμε για τα σχόλια και τις επισημάνσεις.

    Υ.Γ.
    Κάτω απο το κάθε ποστ υπάρχει το κουμπί Υποβολή σε σκούρο πλαίσιο περι το μέσο της οθόνης. Δεν υπάρχει σε σένα ..

    Υ.Γ2
    Πήρα το θάρρος και τα έσβησα εγω για σένα. Την επόμενη φορά που θα θέλεις να σβήσεις ενα ποστ πατάς Επεξεργασία και όταν ανοίξει ο editor θα βρείς εύκολα στην κορυφή το ανάλογο κουτάκι για τικ και σβήσιμο
  • καλησπερα και από εμένα. Έχω μία απορία αν μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας.Μπαίνω στο φόρουμ καθημερινά αποτο κινητό rdn2 όπως έκανα πάντα από την πρώτη μέρα που πήρα xiaomi.Μετά την τελευταία αναβάθμιση του φόρουμ πριν κκανα μήνα αν θυμάμαι καλά δεν έρχονται ειδοποιήσεις σε μορφή μηνύματος σε θέματα που είχα τικαρει προς παρακολούθηση και επίσης δεν μπορώ να βρω τον "μεγεθυντικο φακό" που κανείς search σε διάφορα θέματα του φόρουμ. Χρησιμοποιώ chrome αν αυτό βοηθά.
  • Διαφήμιση
  • Ο/H makis7920 έγραψε:

    καλησπερα και από εμένα. Έχω μία απορία αν μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας.Μπαίνω στο φόρουμ καθημερινά αποτο κινητό rdn2 όπως έκανα πάντα από την πρώτη μέρα που πήρα xiaomi.Μετά την τελευταία αναβάθμιση του φόρουμ πριν κκανα μήνα αν θυμάμαι καλά δεν έρχονται ειδοποιήσεις σε μορφή μηνύματος σε θέματα που είχα τικαρει προς παρακολούθηση και επίσης δεν μπορώ να βρω τον "μεγεθυντικο φακό" που κανείς search σε διάφορα θέματα του φόρουμ. Χρησιμοποιώ chrome αν αυτό βοηθά.
    Αναφέρεσαι στις "Ειδοποιήσεις" πας πάνω-πάνω στο "σπιτάκι" και θα σου εμφανίσει το πλαϊνό μενού. Αν βλέπεις απλά μία μαύρη μπάρα, κάνε scroll προς τα κάτω για να πας στην κορφή του μενού.
    Δίπλα από το Σπιτάκι έχει τις 4 γραμμές, από εκεί βλέπεις τα "Τελευταία Μηνύματα"
  • Καλησπέρα και πάλι, ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση.

    @Bodai, υπάρχει το κουμπί της υποβολής, απλά θέλοντας να κάνω προεπισκόπιση της δημοσίευσης, έκανε αυτόματα υποβολή. Οσον για την επεξεργασία που λες, το είχα πατήσει αλλά όπως ανέφερα με έστελνε σε λανθασμένη διέυθυνση .

    Οπως με συμβούλεψε ο piniata7, όντως μετά την απενεργοποιήση του Adblock, όλα λειτούργησαν κανονικά.

    Ευχαριστώ. :Patrick:
  • Αυτά τα ADBlock έχουν κάνει μεγάλη ζημιά στα Java του Φόρουμ.

    Το αποτέλεσμα είναι τραγικό πολλές φορές διότι ακυρώνουν βασικές λειτουργίες της κοινότητας. :thumbdown:
    Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



    ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
    Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
  • Διαφήμιση
  • Πράγματι είναι αρκετές οι λειτουργίες που ακυρώνονται. Ευτυχώς δεν έχει ενοχλητικές διαφημίσεις, παρά μόνο κάποια banners ανά 3 posts ή σε κάποιες "ξεχασμένες" γωνίες.
    Καλό θα ήταν να προστεθεί μια ειδοποίηση τουλάχιστον κατά το registration, αν φυσικά δεν υπάρχει ένα non-JAVA Captcha που ίσως θα μπορούσατε να χρησιμοποιήσετε.