Διαφήμιση

Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H Sakis Teleios έγραψε:

      Παιδες έχω μιλήσει δεκάδες φορές με την DHL.Δεν το δίνουν γιατί έχουν αναγράψει απο το gearbest λάθος τα στοιχεία μου.
      Το e-mail του gearbest με το tracking δεν το έχεις;
      You may think you can fly - but you better not try
    • Δεν τοχω , αλλά και να το είχα τί διάφορα έχει?
      Redmi Note 4 3/32 , Redmi Note 4 4/64 MTK , Mi5s Plus 4/64 , Mi5s Plus 6/128 , Mi Max 2 6/64 , Mi Note 2 4/64 , Mi Note 2 6/128 , Mi Note 3 6/64, Mi Mix 2 6/64 , Xiaomi Black Shark 6/64 , Mi 8 6/64 , Redmi Note 4/64, Redmi Note 5 4/64 , Redmi Note 5 6/64, Redmi Note 7, Redmi Note 9s 6/128 , Poco F2 Pro 6/128 , Redmi Note 9 Pro 6/64 :ugeek:
    • Θα είχες το tracking με τα στοιχεία σου! ;)
      You may think you can fly - but you better not try
    • Διαφήμιση
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Αναρωτιέμαι το gearbest που είναι δικό τους λάθος τι κάνει και τι λέει? Τι έχει απαντήσει. Στέλνουν ένα δεμα με άλλο ταχυδρομείο και με λάθος στοιχεία. Τι έκαναν ή κάνουν για αυτό. Θα έπρεπε να διαβεβαιώσουν πως αυτό το tracking αφορά εσένα ώστε να αποδεσμευθεί το δέμα. Ή να το πάρουν πίσω και να σου κάνουν refund ή να σου στείλουν άλλο. Δλδ εσύ τι να κάνεις αν αυτοί δεν κουνηθούν. Δεν το καταλαβαίνω. Απορώ γιατί αγοράζετε απ' αυτούς ακόμα.
    • Εχω στείλει στο gear παραπάνω απο 50 μηνύματα.το ότι άλλαξαν τον τρόπο αποστολής δεν το σχολιάζουν καθόλου.για τα λάθη που αναγράφουν παρόλο που τους έχει στείλει mail και η dhl δεν τους έχει απαντήσει.σε εμένα λένε κάτι ηλιθιότητες(πηγαίντε πάρτε το είναι στην ελλαδα., στις αρχές ήθελαν να μου δωσουν15€ για την αλλαγή του τρόπου αποστολής , μετά τα έκαναν 20 € και στο τέλος 30€ και μέχρι εκεί...

      Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το paypal.ok σας έδειξαν ότι το έστειλαν.το που το εστειλαν, σε ποιον το έστειλαν , πως το έστειλαν, τί αναγράφουν ότι έστειλαν δεν έχει σημασία? Δεν είναι εμπιστοσύνης οι άνθρωποι.δηλαδη ότι κέρδισα από άλλα δύο κινητά που πήρα από αυτούς τα έχασα σε αυτή την περίπτωση.ας τάχα πάρει από Ελλάδα να είχαν και εγγυηση.ή από το banggood από το οποίο έχω κάνει δεκάδες αγορές και δεν με ενοχλήσεων ποτέ, ποτέ δεν έγινε μπερδεμα, υπόδειγμα μαγαζιού.οι άλλοι είναι κλασσικοί κομπογιαννίτες.

      Usb στικάκι από gearbest
      8/12/2017, 15:35:00ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ
      7/12/2017, 21:03:00ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ



      Θηκες mi note 3 (τοχω δώσει ήδη) παραγγελία 27/12 από gearbest

      21/1/2018, 09:59:10ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ
      18/1/2018, 11:24:00ΣΟΥΗΔΙΑΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ



      Και άλλη μία παραγγελία θήκες για mi note 3 27/12 απο gearbest δεν φαίνεται καν στα ΕΛΤΑ.κατα το Πάσχα το βλέπω....
      Redmi Note 4 3/32 , Redmi Note 4 4/64 MTK , Mi5s Plus 4/64 , Mi5s Plus 6/128 , Mi Max 2 6/64 , Mi Note 2 4/64 , Mi Note 2 6/128 , Mi Note 3 6/64, Mi Mix 2 6/64 , Xiaomi Black Shark 6/64 , Mi 8 6/64 , Redmi Note 4/64, Redmi Note 5 4/64 , Redmi Note 5 6/64, Redmi Note 7, Redmi Note 9s 6/128 , Poco F2 Pro 6/128 , Redmi Note 9 Pro 6/64 :ugeek:
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Ναι αλλά εσύ είσαι χωρίς το κινητό ρε φίλε. Εγώ θα έφτανα μέχρι Κίνα.

      Ξαναστειλε μέχρι να βαρεθούν γράψε σε όποιο φόρουμ μπορείς πάρει σβαρνα αυτούς που βγάζουν μεροκάματο από gearbest. Γράψε στο Facebook τρέλανε τους .. Συνέχισε την προσπαθεία μην τα παρατάς .,είναι το γμτ
    • Ο/H yliko έγραψε:

      Ο/H teodkats έγραψε:

      Αν είναι από EU Warehouse διαλέγεις ότι θέλεις, δεν θα έχεις πρόβλημα.
      (Το NL Post Tracked (5-10 business days) σε μένα ήταν 22 μέρες εργάσιμες στις γιορτές)
      εδώ ειναι θέμα μετά την αλλάγή του Priority Direct Mail δίνουν πλεον αυτές τις επιλογές, δεν αναφέρομαι στο eu warehouse μιλαω γενικά, αλλά θα μου πεις παλι από την στιγμή που βγάζει NL post και γενικά ευρωπαϊκές αποστολές , λογικά δεν θα έχει τελωνείο, αλλά καλύτερα φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά οπότε τους έστειλα mail αλλά ειπα μήπως κάποιος τους ρώτησε για τις παραπάνω επιλογές, μιας και αφαιρέθηκε το Priority
      Το Priority έχει επιστρέψει από την Παρασκευή, πληροφοριακά
    • Διαφήμιση
    • @Sakis Teleios αν μπεις στο gearbest, στο ιστορικό παραγγελιών θα βρεις την παραγγελία, και νομίζω κάπου πρέπει να είναι και το tracking number, και λογικά τα δικά σου στοιχεία

      =============== Ιαν 23rd 2018, 11:50am ===============
      Παιδιά, ξέρει κανένας το σάιτ e-gadgetmall.com;
    • σήμερα παρέλαβα 3 priority banggood με παραγγελία 29/12. Ένα κινητό, προστατευτικά οθόνης και 2 φορτιστές 18650. Ήταν εδώ και δέκα μέρες στο Κέντρο διαλογής στην Αττική
    • Καλησπέρα! Για light in the box ισχύει κανονικά η επιστροφή λόγω τελωνείου όπως βλέπω και στις προηγούμενες σελίδες του thread; Έκανα μια παραγγελία 115€ και έβαλα ασφάλεια τελωνείου. Επίσης από χρόνο αναμονής πως πάει; κάνα μήνα;

      *Να ενημερώσω ότι έχει προσφορά (80 κομμάτια ακόμη) redmi note 4 global 112.2+3.4 ασφάλεια αν κάποιον τον ενδιαφέρει,τωρινή τιμή skroutz 132.5+5 μεταφορικά (αν είναι εντελώς off topic ενημερώστε να το σβήσω).
    • Μέχρι στιγμής δεν έχει αναφερθεί κάτι διαφορετικό...απο τη στιγμή που έβαλες την ασφάλεια τελωνείου, αν περάσει στέλνεις την απόδειξη και σου επιστρέφουν τα χρήματα.

      Για χρόνους παράδοσης μεγάλο αρνητικό είναι το εδώ τελωνείο και η καθυστέρηση που έχει στον έλεγχο των δεμάτων. :(

      Για να φτάσουν Ελλάδα θέλει 15-30 μέρες + το τελωνείο (άγνωστο προς το παρόν) + 4 με 10 μέρες για παράδοση.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Thracia έγραψε:

      Ο/H tasos17 έγραψε:

      στο κυριως θεμα τώρα, εχω εντοπίσει αυτά τα ακουστικά https://www.indiegogo.com/projects/ultimate-zero-compromise-total-wireless-earphones--2#/(εδω
      Ακριβά ρε φίλε,στην Ελλάδα τον Αύγουστο βρίσκεις καλύτερα και φθηνότερα! :phatgrin:
      και τώρα στις γιορτές έβρισκες φτηνότερα αλλά δεν φαίνονταν έτσι...στρογγυλά τα...ακουστικά. :P :P

      Ημερομηνία & ΏραΠεριοχήΚατάσταση
      24/1/2018, 06:25:03Κ.Μ.Δ. Κ**********ΑΦΙΞΗ ΣΕ
      24/1/2018, 05:29:22Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Μ.Δ. Κ*******)
      23/1/2018, 20:14:44Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Μ.Δ. Κ********)
      23/1/2018, 18:14:44Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣΑΦΙΞΗ ΣΕ
      19/1/2018, 18:34:52Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
      19/1/2018, 16:44:56Κ.Α.Τ.ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)
      19/1/2018, 14:43:58ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ
      16/1/2018, 14:19:00ΟΛΛΑΝΔΙΑΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ



      12/1 παρaγγελεια απο bangood Λετε να αρχισαν τα θαυματα....... 8o 8o 8o