Διαφήμιση

Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών (Παρασκευή 21/01/2022) !!! <<

Έγινε η διανομή για της νέας MIUI 13 XTRV-22.1.19 ROM για 17 συσκευές (Σε Εξέλιξη).
    Θα δώσουμε και νέες ROM μόλις έχουμε Source από το Xiaomi.eu

Ενημέρωση : Λόγω των διακοπών στην Κίνα για τον εορτασμό του νέου έτους, οι επόμενες ROM θα βγουν στις 10/11 Φεβρουαρίου

Σας Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας !!!

• Ο/H saga66 έγραψε:

Παιδες Καλησπέρα για ενημερώστε ,,τι γινετε με τελωνεία και ..ειδικά με αγορές απο Gearbrest?

Διαβάζω διάφορα ,αλλα δεν είχα κάποιο θέμα μεχρι στιγμής..τυχερός ?
      πχ Προσφατες αγορές :
      15/9/17 Τracking number LVSxxxxxxx .. Ακουστικά <12€,
      μάλλον πρέπει να ήρθε απο Βελγιο ,εκανε 15 ημερες !! ,
      31/8/17 Τracking number SBxxxxxxxx.. Φιλμ Προστασίας Οθόνης <2€
      Μάλλον απλό ταχυδρομείο απο κινα ,,κολλημένο απο 9/9/17 στο αεροδρόμιο
      01/8/17 Τracking number RSxxxxxxxx.. Sport Watch<90€
      Απο Ολλανδία ,,35 ημέρες μόνο ..κτλπ ..

Ότιδήποτε δεν είναι priority direct mail , eu express , περνάει πλέον τελωνείο, εάν εκτιμήσουν την αξία κάτω από 22€ σου έρχεται χωρίς επιβάρυνση , από 22€-150€ έχει 15€ επιβάρυνση σύν 24% επί της αξίας , 150€-200€ έχει 20€ επιβάρυνση σύν 24% επί της αξίας ....
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

Καλησπέρα, έχει ασχοληθεί κανείς με παραγγελίες από Amazon;
      Έχετε ιδέα τι πρέπει να προσέξω;
      Οι χρεώσεις μεταφορικών δεν φαίνονται στην σελίδα παραγγελίας (εκτός αν είναι στο τέλος απλά δεν το προχώρησα για να σιγουρευτώ πρώτα).
      Επίσης, σε πετάει κατευθείαν σε εισαγωγή αριθμού κάρτας και όχι μέσω PayPal. Είναι ασφαλές αυτό; (είμαι άσχετος και δεν ξέρω ποιο είναι το καθεστώς στο Amazon και αν συνεργάζεται με PayPal)

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω κάνει αρκετές παραγγελίες από άμμο χωρίς κανένα πρόβλημα και πληρωμές μέσω PayPal έχει επιλογή και για πληρωμή PayPal πρόσεξε λίγο καλυτερα

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • RE: Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

Ο/H PeLiGaNg έγραψε:

Οι χρεώσεις μεταφορικών δεν φαίνονται στην σελίδα παραγγελίας (εκτός αν είναι στο τέλος απλά δεν το προχώρησα για να σιγουρευτώ πρώτα).
      Επίσης, σε πετάει κατευθείαν σε εισαγωγή αριθμού κάρτας και όχι μέσω PayPal. Είναι ασφαλές αυτό; (είμαι άσχετος και δεν ξέρω ποιο είναι το καθεστώς στο Amazon και αν συνεργάζεται με PayPal)

Να είναι από Ευρώπη δηλαδή de , fr , uk ,it μην παραγγείλεις από com και τρέχεις.
    • Ο/H PeLiGaNg έγραψε:

Είναι οκ, ψωνίζω πολλά χρόνια και από εκεί και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Όποτε χρειάστηκε να επιστρέψω προιόν, έγινε απροβλημάτιστα και
      μου επιστράφηκε και το μεγαλύτερο μέρος των εξόδων αποστολής. Προσοχή στο .uk (Αγγλία) γιατί υπάρχει και έξτρα χρέωση μετατροπής νομίσματος.

Μπορείς να ψωνίσεις και από το global website (.com) που βρίσκεται στις ΗΠΑ, προπληρώνοντας τα έξοδα εκτελωνισμού. Προσοχή: Δεν διατίθεται σε όλα τα προιόντα, και δεν συμφέρει πάντα. Προτίμησε το Γερμανικό (.de) προσφέρεται και σε αγγλική "έκδοση" : AMAZON DE

* Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *

53 μέρες και στο ΕΛΤΑ το δείχνει ότι είναι ακόμα Ολλανδία
      Και στο Ολανδικο ότι έχει έρθει από της 19 Σεπτεμβρίου

Τη άραγε συμβαίνει?

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Xiaomi Mi5 64gb Prime
      Xiaomi Redmi Note 4 Pro

Θέλουν κρέμασμα στα ΕΛΤΑ αυτό γίνεται. Οι πιο άχρηστοι άνθρωποι... Παίζουν με τα νεύρα μας κάθε φορά. Περιμένω 10 πράγματα και τα 3 έχουν περάσει τις πύλες του αεροδρομίου 20 μέρες τώρα (όχι όμως για τα ΕΛΤΑ) τα δύο δέματα είναι πάνω από 1.5 μήνα στο ταχυδρομείο αλλά αυτά δεν μπορούν να τα βρουν, (Τα χαίρεται κανένας ταχυδρόμος στο σπίτι του) με το μπάχαλο που γίνεται αντε βρες άκρη με το Gearbest τώρα.

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση

Μια απ τα ίδια και εγώ και περιμένω από 27 Αυγούστου μάλλον θα το παραλάβω σαν δώρο χριστουγεννων

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • περιμενω μια θηκη απο alliexpress το tracking απο singapore post λεει οτι εφτασε Ελλαδα απο 26/9 το tracking των ελτα αναφερει αποστολη απο σιγκαπουρη την ιδια ημερομηνια τι να κανω?
    • Εγώ αυτό που βλέπω είναι οτι εκτός απο τα elta έχει καταντήσει αηδία και το gearbest!!Παράλληλη παραγγελία απο gearbest-bangood στις 2-10-2017.Απο το bangood πήρα 4 tempered glass αξίας 6 ευρώ σύνολο και παρόλα αυτά μου έδινε την δυαντότητα priority direct mail με 5 ευρώ σχεδόν.Πάλι με συνέφερε και την πήρα.Την αμέσως επόμενη μέρα παρακαλώ email οτι έγινε αποστολή!!Να μην τα πολυλογώ σημερα βλέπω το πρωί

2017-10-15 09:48 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS ITEM UNLOADED

Δηλαδή παραλαμβάνω τις επόμενες μέρες λογικά.Συν του οτι το bangood προσφέρει σε τεράστια γκάμα προιόντων του priority direct mail.Δεύτερη παραγγελία Σάββατο ένα tv box και ένα strap για fenix 3 με priority direct mail σε νορμάλ ποσό σήμερα mail για shipped και tracking.

Πάμε τώρα gearbest.Αν δεν πάρεις item αξίας κινητού και πάνω ψάχνεις να βρείς το priority line EU express με το κυάλι.Παραγγελία αξίας 40 ευρώ 2-10-2017 και αυτή.Παίρνω το registerd κλασικα NL post μιας και priority line γιοκ.Νομίζω 1,70 ευρώ.για μέρες ουτε φωνή ουτε ακρόαση.Να μην τα πολυλογώ τσεκάρω σήμερα και
      • 2017-10-13 07:20:00 The item is pre-advised
      Τρέχουν 3 παραγγελίες στο gearbest.Oι 2 είναι απο Σεπτέμβρη.Ο santa claus θα μου τα φέρει μάλλον απο εκεί.Δεν έβαλα μυαλό μιας και περίμενα καμια 50αρια μέρες το καλοκαίρι σε άλλη παραγγελία.Έχει μεγάλη γκάμα προιόντων το gearbest,δεν ξέρω τους χρόνους του priority line του αλλά αν δεν το επεκτείνει σε μεγάλη γκάμα προιόντων δεν το βλέπω καλά.Απο μένα πάντως τέλος!!Δεν ξαναπαραγγέλνω απο εκεί!!
      Συγγνώμμη αν σας κούρασα.Απλά ήθελα να καταθέσω την μικρή μου προσωπική εμπειρία.
    • Γιατι να παρεις priority direct για κατι των 6€? ?(
      Όταν δω τη λέξη "χιαομι" σταματάω να διαβάζω το μήνυμα.
    • Διαφήμιση