Διαφήμιση

Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καλημερα.Τι εννοειτε ρε παιδια με το δειξτε κατανοηση?3 μηνες για ενα τζαμακι κι αλλα μικροπραγματα χαμενα απο 2+ μηνες?Δηλαδη για να καταλαβω , ενας ΔΥ μπορει να καθυστερει το εργο του οσο θελει , κι ενας ελευθερος επαγγελματιας αν δεν εκτελεσει ΑΜΕΣΑ το εργο του το χανει και γινεται κακος στη δουλεια του?
      Θελεις εσοδα απ το τελωνειο ? Οργανωσε το!Δε μπορεις να κοβεις χρημα ΧΩΡΙΣ δυναμικο.Και μιλαμε για δυναμικο που ουδεποτε διοριστηκε με ΑΣΕΠ...(σοι το βασιλειο)
      Στην αρχη της κρισης , ημουν κατα του κοινωνικου αυτοματισμου.Ισως να ημουν ο μονος ΕΛ.ΕΠ. που επαιρνε ανοιχτα θεση υπερ των ΔΥ.Τωρα κυριοι η αγορα πεθανει και καποιοι ακομα χτενιζονται.Απο τον τελευταιο τελωνιακο που νομιζει οτι δουλεει σκληρα (κοπιαστε μια μερα στην ελευθερη αγορα) ως τον τελευταιο κηφηνα που διοικει.
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Δε χρειάζονται εντάσεις όλοι τι ίδιο θέλουμε :)

      Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • @billfot Βασίλη από Ισπανία μου έστειλε ένας φίλος μου Ισπανός ευχετήρια κάρτα και μερικά κεντήματα διακριτικά της Ισπανικής Αστυνομίας κάνανε 25 μέρες, από το Παλέρμο της Ιταλίας μια φίλη που είναι Καραμπινερα Αστυνομικός μου έστειλε κάρτα και κάποια δωράκια και ακόμα δεν παρέλαβα και όλα αυτά από Ευρώπη αντε να δούμε πότε θα έρθουν ελπίζω να μην παραλάβω το Πάσχα, τι να πω τα λόγια έχουν χάσει την σημασία τους.
    • Διαφήμιση
    • Φίλε/η @billfot προφανώς αστειευόμουν για το φόρτο του Αγίου Βασίλη λόγω Χριστουγέννων. Σημειώνω ο Άγιος έχει διοριστεί εξ'ανωτέρω και δεν τον κουνάει κανένας. Χειρότερος από ΔΥ.

      Για το υπόλοιπο μέρος του σχολίου σου δεν νομίζω πως θα βρεις διαφωνούντες αλλά δεν είναι και του παρόντος θέματος.
    • Νομίζω όλα έχουν σχέση. Ψωνιζω 4ο χρονο πριν από τις γιορτές των Χριστουγέννων αλλά αυτό το χάλι ποτέ. Να σημειώσω ότι 3 παραγγελιες ήρθαν από ευρωπαϊκές αποθήκες σε 8 μέρες όλες, φυσικά με κουριερ και φυσικά δεν κόλλησαν εδώ αφού δεν υπήρχε θέμα τελωνειου.
      Αρα εκτός απ τις φυσιολογικές καθυστερήσεις εντός Ευρώπης, η δική μας αναμονή σπάει ρεκόρ. Ήδη μετράω ένα δεματακι μούσκεμα κι ένα με μισοσβησμενα γράμματα που ήρθαν σχεδόν στο 3 μηνο.
      Καλές γιορτές σε όλους καλή χρονιά και καλές στεγνές παραλαβές το 18!
    • Ο/H billfot έγραψε:

      Καλημερα.Τι εννοειτε ρε παιδια με το δειξτε κατανοηση?3 μηνες για ενα τζαμακι κι αλλα μικροπραγματα χαμενα απο 2+ μηνες?Δηλαδη για να καταλαβω , ενας ΔΥ μπορει να καθυστερει το εργο του οσο θελει , κι ενας ελευθερος επαγγελματιας αν δεν εκτελεσει ΑΜΕΣΑ το εργο του το χανει και γινεται κακος στη δουλεια του?
      Θελεις εσοδα απ το τελωνειο ? Οργανωσε το!Δε μπορεις να κοβεις χρημα ΧΩΡΙΣ δυναμικο.Και μιλαμε για δυναμικο που ουδεποτε διοριστηκε με ΑΣΕΠ...(σοι το βασιλειο)
      Στην αρχη της κρισης , ημουν κατα του κοινωνικου αυτοματισμου.Ισως να ημουν ο μονος ΕΛ.ΕΠ. που επαιρνε ανοιχτα θεση υπερ των ΔΥ.Τωρα κυριοι η αγορα πεθανει και καποιοι ακομα χτενιζονται.Απο τον τελευταιο τελωνιακο που νομιζει οτι δουλεει σκληρα (κοπιαστε μια μερα στην ελευθερη αγορα) ως τον τελευταιο κηφηνα που διοικει.
      ναι ρε φιλε αλλα τι τζαμακι ειναι αυτο; Άσε που στις άκρες ειναι στρογγυλό και δε μπορούν να βρουν γωνιά για να το μετρήσουν...
      και για να σοβαρολογουμε. Καταγγελία έκανες, αποζημιώση ζητησες; Για αθέτηση του ΧΥΚ στην ΕΕΤΤ. Προσωπικά τους περιμένω στη γωνιά.....

      Ο/H derveni έγραψε:

      @billfot Βασίλη από Ισπανία μου έστειλε ένας φίλος μου Ισπανός ευχετήρια κάρτα και μερικά κεντήματα διακριτικά της Ισπανικής Αστυνομίας κάνανε 25 μέρες, από το Παλέρμο της Ιταλίας μια φίλη που είναι Καραμπινερα Αστυνομικός μου έστειλε κάρτα και κάποια δωράκια και ακόμα δεν παρέλαβα και όλα αυτά από Ευρώπη αντε να δούμε πότε θα έρθουν ελπίζω να μην παραλάβω το Πάσχα, τι να πω τα λόγια έχουν χάσει την σημασία τους.
      Το κανουν επίτηδες για να μη ξοδεύονται οι ξένοι που μας στέλνουν καρτες. Σου λεει στειλτου καρτα τα Χριστούγεννα και γραψε και για Πασχα μεσα μια και τοτε θα παραλαβει...... Είδες τι οικονόμοι που ειναι τα παιδια?

      Ο/H billfot έγραψε:

      Νομίζω όλα έχουν σχέση. Ψωνιζω 4ο χρονο πριν από τις γιορτές των Χριστουγέννων αλλά αυτό το χάλι ποτέ. Να σημειώσω ότι 3 παραγγελιες ήρθαν από ευρωπαϊκές αποθήκες σε 8 μέρες όλες, φυσικά με κουριερ και φυσικά δεν κόλλησαν εδώ αφού δεν υπήρχε θέμα τελωνειου.
      Αρα εκτός απ τις φυσιολογικές καθυστερήσεις εντός Ευρώπης, η δική μας αναμονή σπάει ρεκόρ. Ήδη μετράω ένα δεματακι μούσκεμα κι ένα με μισοσβησμενα γράμματα που ήρθαν σχεδόν στο 3 μηνο.
      Καλές γιορτές σε όλους καλή χρονιά και καλές στεγνές παραλαβές το 18!
      Εμενα ρε παιδια μου εκανε εντυπωση το αντιθετο!! σε 15 μερες ηρθε τουλαχιστον Ελλαδα. Πιστευω σε μια βδομαδα με 10 μερες μετα να το εχω. Συνηθως ετσι γίνεται. Αν σας δειξω τα προιγουμενα εκαναν 40 μερες μεχρι να τα πιασουν στα χερια τους στα Ελτα. Εκτος αν αλλαξε το παραμυθι και για να ριξουν τις ευθύνες στο τελωνειο τα κανουν εισαγωγή και μετά του αγίου.....Βασιλη ανημερα, η διαλογή, για εκτελωνισμο ή παραδοση. Δε ξερω θα δειξει.
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Βάλε 15 αφού πάτησε Ελλάδα για να είσαι μέσα.

      Sent from my 2013023 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H linuxilakis έγραψε:

      Βάλε 15 αφού πάτησε Ελλάδα για να είσαι μέσα.

      Sent from my 2013023 using Tapatalk
      Μωρέ και 20 νανε μια χαρα ειναι απο εκει που ερχοτανε σε 2 μηνες. Αν τπολογισεις βεβεα και την καθυστεριση που θα ειχε λογο εορτων... αυτα ολα ειναι priority apo bangood


      28/12/2017, 10:46:26Κ.Μ.Δ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ
      28/12/2017, 08:23:54Κ.Μ.Δ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ
      28/12/2017, 06:48:29Κ.Μ.Δ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥΑΦΙΞΗ ΣΕ
      28/12/2017, 05:21:33Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Μ.Δ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ)
      27/12/2017, 17:43:57Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Μ.Δ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ)
      27/12/2017, 15:43:57Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣΑΦΙΞΗ ΣΕ
      22/12/2017, 01:23:18Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
      21/12/2017, 10:47:46Κ.Α.Τ.ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)
      21/12/2017, 08:25:36ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ
      20/12/2017, 20:28:11ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
      12/12/2017, 18:56:00ΟΛΛΑΝΔΙΑΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ
    • Χρονια πολλα σε ολους και καλη χρονια με υγεια πανω απο ολα!!

      Σε σχεση με το Gearbest η κατασταση με τις καθυστερησεις στα δεματα που σταλθηκαν με DPD UK ειναι δραματικη!!

      Λαμβανω μυνηματα απο παιδια που εχουν δεματα κολλημενα ακομα και απο τις 15 του Νοεμβρη!!

      Η απαντηση του Gearbest ειναι οτι τα δεματα εχουν κολλησει λογω μεγαλου ογκου, λογω τελωνειων στην Αγγλια που καθυστερουν και σε πολλες περιπτωσεις αναγκαζουν την μεταφορικη να στελνει και σε αλλες χωρες για εκτελωνισμο (περιλαμβανεται στα μεταφορικα που εχουμε πληρωσει) και λογω κακοκαιριας στην κεντρικη Ευρωπη που επηρεάζει μιας και απο Αγγλια ερχονται οδικως με φορτηγα Ελλαδα!!

      Απο εκει και περα λενε οτι δεν εχουν αυτοι τα δεματα και οτι επικοινωνουν και αυτοι με την DPD για να δουν που ειναι και οτι αν δεν ερθουν σε 60 μερες απο την αποστολη θα κανουν full refund η resend σε οσους το επιθυμουν μαζι με αποζημιωση για την ταλαιπωρια!!!

      Αυτες οι καθυστερησεις (οχι μονο για ελλαδα για ολη την ευρωπη) ειναι και ενας απο τους λογους που σταματησαν να στελνουν με DPD (οχι μονο για ελλαδα για ολη την ευρωπη) σε οτι ειναι κατω απο 2kg (ο μεγαλυτερος ογκος δεματων δηλαδη) για ενα διαστημα μεχρι να βρεθουν λυσεις και εδωσαν πριν λιγες μερες την δυνατοτητα αποζημιωσης για εξτρα χρεωσεις σε οσους παραγγελνουν με Registered Mail.

      Στο banggood τα παντα πανε πιο ομαλα εδω και καιρο εκτος απο καποιες μικρες καθυστερησεις που παρουσιαζονται αυτη την εποχη στο αεροδρομιο σε καποιες περιπτωσεις οπως παντα σε περιοδους αιχμης.

      Δεν εχουν τροπο βεβαια να στελνουν με ασφαλεια δεματα πανω απο 2kg (λενε οτι συντομα θα εχουν μιας και το ψαχνουν) και επισης εχουν αλλη στρατηγική εντελως και δεν δινουν τοσο καλα κουπονια.

      Γενικα το Banggood αποτελει σαφεστατα πιο ασφαλη επιλογη για μη ταλαιπωρια αλλα με τα μειον που περιγραφω παραπανω.

      Αυτα απλα για ενημερωση.
    • Εγώ 3 μικρές αγορές που είχα από τέλος Νοεμβρίου με priority από bg είναι στο κ.δ Αττικής.. Πάλι καλά Ότι ναναι βέβαια ότι θέλουν καθυστερούν ότι θέλουν το προχωράνε σφαίρα... Χαχαχα :D
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Ο/H Thracia έγραψε:

      Ο/H Stelios Stelaras έγραψε:

      mi note 3 μετά από 16 μέρες έφτασε αεροδρομειο.

      28/12/17 06:26 - ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ, ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

      Του χρόνου τώρα παραλαβή.. ...
      Απο banggood?
      Αποστολή απο Ολλανδία πότε έγινε; :)
      Και μένα αποστολή 14/12 priority banggood είναι κδ Αττικής.δεδομενων των ημερών καλά είναι. 2 του μήνα αν δουλέψουν τα κοπρόσκυλα στα ΕΛΤΑ λόγικα θα παραλαβουμε
    • Διαφήμιση
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά να χουμε με υγεία. Παραγγελία από BG στις 15/12 αποστολή 19/12 από Ολλανδία και σήμερα εμφανίζεται Ελλάδα στη σελίδα της NL

      Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk