Διαφήμιση

Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H Stelios Stelaras έγραψε:

      mi note 3 μετά από 16 μέρες έφτασε αεροδρομειο.

      28/12/17 06:26 - ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ, ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

      Του χρόνου τώρα παραλαβή.. ...
      Απο banggood?

      Αποστολή απο Ολλανδία πότε έγινε; :)
      You may think you can fly - but you better not try
    • Ένας φίλος θέλει να πάρει το Note 4 και με ρώτησε από που. Δεν τον πειράζει να περιμένει.
      Τι να του προτείνω, banggood/gearbest/vickmall/κάποιο άλλο;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Aurumnus έγραψε:

      Ένας φίλος θέλει να πάρει το Note 4 και με ρώτησε από που. Δεν τον πειράζει να περιμένει.
      Τι να του προτείνω, banggood/gearbest/vickmall/κάποιο άλλο;
      Για μένα banngood αν και τώρα το gear έχει το 4/64 global έκδοση στα 128 που είναι τσάμπα πράμα, η τιμή ίσχυε μέχρι χθες με κουπόνι, δεν ξερω αν είναι ακόμη. Όσο για τρόπο αποστολής ανακοίνωσαν ότι θα καλύψουν τυχόν δασμούς και φόρους από τελωνείο.

      Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Για το τελωνείο ρωτάω περισσότερο, ποιο site είναι πιο ασφαλές.


      Τώρα που βλέπω στο Banggood, το Priority Direct Mail έχει κόστος 1.95 €, ενώ στο Gearbest το αντίστοιχο για αποφυγή τελωνείου έχει 20+.

      Τα Priority Air Mail, Priority Direct Mail, Priority Line στο Banggood είναι όλα το ίδιο πράγμα;
      Έχω δει όλες αυτές τις ονομασίες να γράφονται και φοβάμαι μην τυχόν υπάρχει διαφορά και πάρω τον άλλο στο λαιμό μου.

      =============== Δεκ 28th 2017, 10:05pm ===============

      Ο/H miltoskartalas έγραψε:

      Για μένα banngood αν και τώρα το gear έχει το 4/64 global έκδοση στα 128 που είναι τσάμπα πράμα, η τιμή ίσχυε μέχρι χθες με κουπόνι, δεν ξερω αν είναι ακόμη. Όσο για τρόπο αποστολής ανακοίνωσαν ότι θα καλύψουν τυχόν δασμούς και φόρους από τελωνείο.
      Τελικά το Gearbest έχει και αυτό πρόβλημα με το τελωνείο;
    • Γενική συζήτηση περί καταστημάτων και παραγγελιών από εξωτερικό

      Θα επιλέξεις priority's direct mail ΜΟΝΟ από το banggood και μιας και είναι για άλλον καλύτερα να το πάρεις από εκεί να μην τον βάζει σε διαδικασίες. Το gearbest είπε πως θα αναλάβει τα έξοδα αν κάτσει τελωνείο απλά είναι μεγάλη καθυστέρηση. Επίσης η αποστολή που λες το gearbest δεν την διαθέτει προσωρινά για κινητά λόγω όγκου παραγγελιών. Και για αυτό ανακοίνωσε κιόλας ότι θα καλύψει πόσα από εκτελωνισμους σε παραγγελίες με belgium κτλ κτλ. Απλά σε περίπτωση που κάτσει τελωνείο θα έχει πάρα πολύ καθυστέρηση

      Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Καλησπερα.Μια βοηθεια θα ηθελα.Θελω να αγορασω 2 android tv box που βρηκα σε προσφορα. Θα τα επαιρνα απο το banggood με priority αλλα λέω απο gearbest μονο λογο τιμης... :/
      Το θεμα ειναι στο τελος οτι δεν εχει priority και για τα μεταφορικα μου εχει 3 επιλογες :

      1) Registered Air Mail 18 - 28 business days €0.00 Α) Sweden Registered 15 - 28 business days €0.00 Β) Belgium Registered 18 - 28 business days €0.00 Η

      2) Expedited Shipping 5 - 10 business days €6.24 DHL 5 - 10 business days €6.24
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Ο/H geozn8 έγραψε:

      Καλησπερα.Μια βοηθεια θα ηθελα.Θελω να αγορασω 2 android tv box που βρηκα σε προσφορα. Θα τα επαιρνα απο το banggood με priority αλλα λέω απο gearbest μονο λογο τιμης... :/
      Το θεμα ειναι στο τελος οτι δεν εχει priority και για τα μεταφορικα μου εχει 3 επιλογες :

      1) Registered Air Mail 18 - 28 business days €0.00 Α) Sweden Registered 15 - 28 business days €0.00 Β) Belgium Registered 18 - 28 business days €0.00 Η

      2) Expedited Shipping 5 - 10 business days €6.24 DHL 5 - 10 business days €6.24
      Το gearbest ανακοίνωσε ότι καλύπτει για ένα μικρό χρονικό διάστημα τα έξοδα σε περίπτωση τελωνείου. Ειναξ αλήθεια ότι πολλά δέματα με απλά ταχυδρομεία Βελγίου, Σουηδίας έχουν φτάσει Ελλάδα σχετικά γρήγορα και χωρίς να κάτσουν τελωνείο. Αν κάτσει βέβαια η καθυστέρηση θα είναι μεγάλη μέχρι να εκτελωνιστει. Αν τελικά αποφασίσεις να ρισκάρεις καταρχάς σπαστο σε δύο παραγγελίες για λιγότερες πιθανότητες και άνοιξε κατευθείαν τικετ και πες τους να τις στείλουν μονο εάν επρόκειτο να σου καλύψουν τα έσοδα. Το έχουν ανακοίνωση μεν αλλά καλύτερα να έχεις μια ακόμη κάλυψη. Επίσης παίζουν πολλά κουπόνια τώρα τελευταία για TV box ρίξε μια ματιά πρώτα, ελπίζω να βοήθησα

      Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • εχω χασει το μπουσουλα με τα Ελτα..
      Χτες μου ηρθε δεμα απο παραγγελεια 20/9 χωρις tracking number. και ξαφνικα 6 δεματα που περιμενα εμφανιστικαν να ειναι Ελλαδα.


      23/12/2017, 07:16:43ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ
      23/12/2017, 06:38:46ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
      5/12/2017, 20:30:00ΟΛΛΑΝΔΙΑΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

      Ημερομηνία & ΏραΠεριοχήΚατάσταση
      23/12/2017, 07:21:45ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ
      23/12/2017, 06:38:51ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
      12/12/2017, 05:40:00ΟΛΛΑΝΔΙΑΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

      Ημερομηνία & ΏραΠεριοχήΚατάσταση
      23/12/2017, 07:19:26ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ
      23/12/2017, 06:38:54ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
      12/12/2017, 05:45:00ΟΛΛΑΝΔΙΑΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ


      Κωδικός Αντικειμένου: RU**********NL
      Ημερομηνία & ΏραΠεριοχήΚατάσταση
      23/12/2017, 08:28:31ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ
      23/12/2017, 06:43:32ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
      11/12/2017, 13:57:00ΟΛΛΑΝΔΙΑΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ
    • Ο άγιος Βασίλης τα έφερε. Δείξε λίγη κατανόηση τόσο φόρτο έχει.

      Ερώτημα: αναφέρετε συχνά για κουπόνια. Τα λαμβάνετε από τα καταστήματα μέσω email? Τα βρίσκετε σε κανένα promo site?
      Εγώ που έχω αφήσει ένα κάρο λεφτά στο vickmall δεν έχω λάβει κουπονακι.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H annonnaki έγραψε:

      Ο άγιος Βασίλης τα έφερε. Δείξε λίγη κατανόηση τόσο φόρτο έχει.

      Ερώτημα: αναφέρετε συχνά για κουπόνια. Τα λαμβάνετε από τα καταστήματα μέσω email? Τα βρίσκετε σε κανένα promo site?
      Εγώ που έχω αφήσει ένα κάρο λεφτά στο vickmall δεν έχω λάβει κουπονακι.
      Υπάρχουν σελίδες στο Facebook που τα ανακοινώνουν, δεν ξέρω αν θεωρηθεί διαφήμιση, στείλε μου προσωπικό μήνυμα αν θες να σου πω ποιες ακολουθω

      Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk