Διαφήμιση

[GTV-6.3.24/25] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI ROM. (τελευτ. ενημέρωση 29/3 18:31)

  • Ολοκληρώθηκε
  • ROM
  • Poll

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Ο/H papados έγραψε:

    OffTopic
    Μια γενική απορία. Τα SMS δεν γίνετε να τα έχουμε π.χ εισερχόμενα / εξερχόμενα. Μπαίνουν όλα σε ένα κουβα?

    Είναι σαν συνομιλία δε γίνεται έτσι όπως λες εκτός αν βάλεις κάποια άλλη εφαρμογή που το υποστηρίζει..
  • επαναληψη μητηρ updater μαθησεως,
    σημερα πηρε την 5,1, αλλα το mikey το καταλαβαινει σαν ακουστικα μονο, δεν ειδα γρηγοραδα , σα να ειδα λιγα σκαλωματα.. μενει η μπαταρια..
  • Καλησπέρα στη κοινότητα,
    Εγώ παιδιά στο mi3w που έβαλα τη νέα ρομ εχω πρόβλημα με τις συνδέσεις wifi & 3g που δεν είχα με την προηγούμενη ρομ. Για παράδειγμα, ενώ φαίνεται ότι είμαι συνδεδεμένος σε ενα wifi δίκτυο, μου βγάζει ότι δεν υπάρχει σύνδεση ούτε σε browser ούτε πουθενά. Εάν κλείσω το wifi και ανοιξω 3g συμβαίνει το ίδιο κι εκεί! Εαν κάνω reset το τηλέφωνο και μπω εκείνη τη στιγμή θα έχω ίντερνετ, τι λέτε να παίζει; Έκανα update τη ρομ από τον updater όπως κάθε φορά άλλωστε.
    xiaomi και ξερό ψωmi!!! :D
  • Διαφήμιση
  • Ο/H Nikos_mi3 έγραψε:

    Καλησπέρα στη κοινότητα,
    Εγώ παιδιά στο mi3w που έβαλα τη νέα ρομ εχω πρόβλημα με τις συνδέσεις wifi & 3g που δεν είχα με την προηγούμενη ρομ. Για παράδειγμα, ενώ φαίνεται ότι είμαι συνδεδεμένος σε ενα wifi δίκτυο, μου βγάζει ότι δεν υπάρχει σύνδεση ούτε σε browser ούτε πουθενά. Εάν κλείσω το wifi και ανοιξω 3g συμβαίνει το ίδιο κι εκεί! Εαν κάνω reset το τηλέφωνο και μπω εκείνη τη στιγμή θα έχω ίντερνετ, τι λέτε να παίζει; Έκανα update τη ρομ από τον updater όπως κάθε φορά άλλωστε.
    Το ίδιο γίνεται καί σέ μένα με το mi3
    Δεν έχω 3g δείχνει ότι έχει συνδεθεί αλά δεν φορτώνει
  • Ο/H kzr1967 έγραψε:

    Σ ευχαριστώ πολύ. Απλά για επιβεβαίωση ρωτάω. Το restore αρκεί και δεν χρειάζεται να περαστεί πάλι η 6.3.10
    Ναι αρκεί. Θα σε βάλει σε ένα χώρο που ήταν ΑΚΡΙΒΩΣ ο ίδιος με τη στιγμή που έκανες Backup. Με τα ίδια bags, τα ίδια προγράμματα, τις ίδιες κλήσεις, μηνύματα, φωτογραφίες, καταχωρημένα ίντερνετ, όλα.

    Θα επιστρέψει σε εκείνη τη μέρα.

    Γι`αυτό λέμε αν βρείτε καμιά καλή Ρομ, ρίξτε ένα Back up.
  • Ο/H m@devill έγραψε:

    Ο/H Nikos_mi3 έγραψε:

    Καλησπέρα στη κοινότητα,
    Εγώ παιδιά στο mi3w που έβαλα τη νέα ρομ εχω πρόβλημα με τις συνδέσεις wifi & 3g που δεν είχα με την προηγούμενη ρομ. Για παράδειγμα, ενώ φαίνεται ότι είμαι συνδεδεμένος σε ενα wifi δίκτυο, μου βγάζει ότι δεν υπάρχει σύνδεση ούτε σε browser ούτε πουθενά. Εάν κλείσω το wifi και ανοιξω 3g συμβαίνει το ίδιο κι εκεί! Εαν κάνω reset το τηλέφωνο και μπω εκείνη τη στιγμή θα έχω ίντερνετ, τι λέτε να παίζει; Έκανα update τη ρομ από τον updater όπως κάθε φορά άλλωστε.
    Το ίδιο γίνεται καί σέ μένα με το mi3Δεν έχω 3g δείχνει ότι έχει συνδεθεί αλά δεν φορτώνει
    Τα ίδια και σε μένα έκανε εχθές!
  • faklan, m@devill, Nikos_mi3 καλημέρα για δοκιμάστε να κάνετε wipe cache, dalvik cache μήπως φτιάξει. Αλλιώς ξανά περάστε την rom αφού πρώτα κάνετε την παραπάνω ενέργεια ξανά (wipe).
  • Διαφήμιση
  • Μετά από 5 μέρες χρήσης, μπορώ να πω πως η μπαταρία είναι σε πολύ καλά επίπεδα (βγάζω άνετα 5 ώρες SOT με άνω του μετρίου χρήση). Πιο άμεση και γρήγορη απόκριση συστήματος, το οποίο μεταφέρεται άμεσα στις εφαρμογές. Θεωρώ πως η ελεύθερη ram είναι ένα click πιο κάτω από την προηγούμενη έκδοση.

    Well done and thanks to all.
    There is no place like 127.0.0.1
  • εγω παιδια με το μι 3 αν και περασα πρωτα μια ασχετη ξενη ρομ και απο επανω την τρεχουσα ολα δουλευουν κανονικα μεχρι τωρα.
    μολις του αλλαξα και οθόνη - digitizer και πισω καλυμα αλλαζοντας χρωμα και ειναι αψογο. ...μονο που δεν μπορω να εγκαταστισω το here maps..
  • Διαφήμιση
  • Ο/H nitrox έγραψε:

    επιδη εχω μπερδευτει λιγο ποια ακριβως ρομ πρεπει να κτεβασω για το HM note 1 LTE?

    Καμια βοηθεια καποιος γιατι εχω κατεβασει μια αλλα μολις την επιλεγω δεν με βγαζει να κανει αναβαθμιση απλα σβηνει το τηλεφωνο βγαζει ενα ανδροιτ ξαπλα και μετα κανει επανεκκινηση

    Sent from my m2 note using Tapatalk