Διαφήμιση

Αγορά redmi note 3 pro 3gb και rom

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αγορά redmi note 3 pro 3gb και rom

      Καλησπέρα σε ολους και καλώς σας βρίσκω στο forum αρχικά έχω να πώ οτι ειναι απίστευτο και πραγματικά μπράβο για το community που έχετε φτιάξει , κατι το οποίο έπαιξε μεγάλο ρόλο στο να αγορασω το redmi note 3 pro . Θέλω ομως να ρωτήσω κάποια πράγματα.Εχω ρωτήσει παντού σε όλα τα γνωστά site με ευρωπαικες αποθηκες και κανεις δεν εχει το τηλεφωνο με την official rom, ολοι εχουν την multilanguage.Το πρόβλημα μου ειναι πως δεν θα ήθελα να φλασαρω εγω το τηλεφωνο διοτι το εχω κανει στο παρελθον και κατεληξα να εχω ενα bricked τηλεφωνο και γενικα ηταν ασχημη εμπειρία.Υπάρχει περιπτωση να βρω απο καποιο site που να εχει το τηλεφωνο σε ευρωπαική αποθήκη και να ειναι με την γνησια rom? Θελω απλος να κανει updates και να λειτουργει σωστα τιποτε περισσοτερο!

      Υ.Γ Δεν ζηταω διαφημιση απλος αν καποιος εχει ηδη αγορασει απο καπου ας μου πει την γνωμη του

      Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    • Προσωπικά αγοράζω από etotalk.com με την διαδικασία "tax fee-custom free" με χρέωση 15$. 15μερες για να έρθει το πολύ 20, και έχει επιλογή εάν θες official ή multi.

      Υ.Γ. Πάντως φίλε μου και multi να πάρεις πλέον ξεκελειδώνετε ο bootloader ότι και να έχεις μέσα μπορείς να βάλεις όποια ρομ θέλεις.
      ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς

      ἄνδρες γὰρ πόλεις, καὶ οὐ τείχη οὐδὲ νῆες ἀνδρῶν

      Η Μεγαλοσύνη των λαών δεν μετριέται με το στρέμμα. Με της καρδιάς το πύρωμα μετριέται και με το αίμα

      ~~~ ἒσσεται ἦμαρ ~~~
    • Ο/H GeorgeMD έγραψε:

      Καλησπέρα σε ολους και καλώς σας βρίσκω στο forum αρχικά έχω να πώ οτι ειναι απίστευτο και πραγματικά μπράβο για το community που έχετε φτιάξει , κατι το οποίο έπαιξε μεγάλο ρόλο στο να αγορασω το redmi note 3 pro . Θέλω ομως να ρωτήσω κάποια πράγματα.Εχω ρωτήσει παντού σε όλα τα γνωστά site με ευρωπαικες αποθηκες και κανεις δεν εχει το τηλεφωνο με την official rom, ολοι εχουν την multilanguage.Το πρόβλημα μου ειναι πως δεν θα ήθελα να φλασαρω εγω το τηλεφωνο διοτι το εχω κανει στο παρελθον και κατεληξα να εχω ενα bricked τηλεφωνο και γενικα ηταν ασχημη εμπειρία.Υπάρχει περιπτωση να βρω απο καποιο site που να εχει το τηλεφωνο σε ευρωπαική αποθήκη και να ειναι με την γνησια rom? Θελω απλος να κανει updates και να λειτουργει σωστα τιποτε περισσοτερο!
      Υ.Γ Δεν ζηταω διαφημιση απλος αν καποιος εχει ηδη αγορασει απο καπου ας μου πει την γνωμη του
      Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Καλώς ήρθες στο φόρουμ. Ρίξε μια ματιά στις τελευταίες σελίδες αυτού του ποστ και θα ενημερωθείς για τα καταστήματα που ψάχνεις...
      Αξιολόγηση των διαφόρων e-shops (για να μην πέσετε σε παγίδες)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Souits έγραψε:

      Προσωπικά αγοράζω από etotalk.com με την διαδικασία "tax fee-custom free" με χρέωση 15$. 15μερες για να έρθει το πολύ 20, και έχει επιλογή εάν θες official ή multi.

      Υ.Γ. Πάντως φίλε μου και multi να πάρεις πλέον ξεκελειδώνετε ο bootloader ότι και να έχεις μέσα μπορείς να βάλεις όποια ρομ θέλεις.
      Μπήκα στο etotalk αλλα δεν ειδα ουτε επιλογη rom ουτε γραφει καπου κατι για την διαδικασια που αναφερεις.Με τον bootloader που εχει ξεκλειδωσει δεν γινεται να γινει bricked η συσκευη αν παει κατι στραβα;

      Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις και στους 2 σας
    • Ο/H GeorgeMD έγραψε:

      Ο/H Souits έγραψε:

      Προσωπικά αγοράζω από etotalk.com με την διαδικασία "tax fee-custom free" με χρέωση 15$. 15μερες για να έρθει το πολύ 20, και έχει επιλογή εάν θες official ή multi.

      Υ.Γ. Πάντως φίλε μου και multi να πάρεις πλέον ξεκελειδώνετε ο bootloader ότι και να έχεις μέσα μπορείς να βάλεις όποια ρομ θέλεις.
      Μπήκα στο etotalk αλλα δεν ειδα ουτε επιλογη rom ουτε γραφει καπου κατι για την διαδικασια που αναφερεις.Με τον bootloader που εχει ξεκλειδωσει δεν γινεται να γινει bricked η συσκευη αν παει κατι στραβα;
      Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις και στους 2 σας
      Screenshot by Lightshot

      Screenshot by Lightshot

      Δεν είναι κακό να ψάχνουμε λίγο καλύτερα.

      Όσο αφορά το άλλο θέμα ναι είναι ποιο δύσκολο να μπρικάρης κινητό με ξεκλείδωτο bootloader αλλά όχι για τον λόγο που φαντάζεσαι. Απλά εάν μπικάρι μπορείς να το ξεμπρικάρης στις περισσότερες των περιπτώσεων.
      ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς

      ἄνδρες γὰρ πόλεις, καὶ οὐ τείχη οὐδὲ νῆες ἀνδρῶν

      Η Μεγαλοσύνη των λαών δεν μετριέται με το στρέμμα. Με της καρδιάς το πύρωμα μετριέται και με το αίμα

      ~~~ ἒσσεται ἦμαρ ~~~
    • Σε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση για καποιο λογο δεν μπορω να δω καμια επιλογη απο τις παραπανω που μου δειχνεις στα screenshots και στο cart προσπαθησα να το βαλω και να κανω checkout αλλα το ιδιο.Δεν ξερω αν χρειαζεται να κανω register για να φανουν ολες αυτες οι επιλογες.Σου παραθετω και screenshots

      Screenshot by Lightshot
      Screenshot by Lightshot
      Screenshot by Lightshot

      Σε ευχαριστω πολυ και παλι
    • Στο note 3 pro όντως δεν υπάρχει επιλογή για την ρομ, όμως πιστεύω εάν γράψεις σχόλιο το τι θέλεις θα το πράξουν γιατί ποιο κάτω στις πληροφορίες το γράφουν...Φυσικά μπορείς να τους στείλεις και mail για να το επιβεβαιώσεις προτού αγοράσεις. Για να δεις την επιλογή της αποστολείς πρέπει να εγγραφείς και να κάνεις proceed για να σου εμφανιστεί στην τελική φάση της παραγγελίας.
      ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς

      ἄνδρες γὰρ πόλεις, καὶ οὐ τείχη οὐδὲ νῆες ἀνδρῶν

      Η Μεγαλοσύνη των λαών δεν μετριέται με το στρέμμα. Με της καρδιάς το πύρωμα μετριέται και με το αίμα

      ~~~ ἒσσεται ἦμαρ ~~~
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Souits έγραψε:

      Στο note 3 pro όντως δεν υπάρχει επιλογή για την ρομ, όμως πιστεύω εάν γράψεις σχόλιο το τι θέλεις θα το πράξουν γιατί ποιο κάτω στις πληροφορίες το γράφουν...Φυσικά μπορείς να τους στείλεις και mail για να το επιβεβαιώσεις προτού αγοράσεις. Για να δεις την επιλογή της αποστολείς πρέπει να εγγραφείς και να κάνεις proceed για να σου εμφανιστεί στην τελική φάση της παραγγελίας.
      Ευχαριστω παρα πολυ να εισαι καλα .Θα ψαξω για τον bootloader γιατι ετσι οπως το βλεπω θα καταληξω να παρω τη multilang rom εφοσον δεν γινεται διαφορετικα απο ευρωπαικη αποθηκη.
    • Ο/H GeorgeMD έγραψε:

      Ο/H Souits έγραψε:

      Στο note 3 pro όντως δεν υπάρχει επιλογή για την ρομ, όμως πιστεύω εάν γράψεις σχόλιο το τι θέλεις θα το πράξουν γιατί ποιο κάτω στις πληροφορίες το γράφουν...Φυσικά μπορείς να τους στείλεις και mail για να το επιβεβαιώσεις προτού αγοράσεις. Για να δεις την επιλογή της αποστολείς πρέπει να εγγραφείς και να κάνεις proceed για να σου εμφανιστεί στην τελική φάση της παραγγελίας.
      Ευχαριστω παρα πολυ να εισαι καλα .Θα ψαξω για τον bootloader γιατι ετσι οπως το βλεπω θα καταληξω να παρω τη multilang rom εφοσον δεν γινεται διαφορετικα απο ευρωπαικη αποθηκη.
      Τπτ, εάν όμως επιμένεις για multi να ξέρεις ότι μπορεί να σου έρθει με την παλιά έκδοση που καθυστερεί να αναγνωρίσει τις SIM(αναφορές χρηστών λένε περί 10λέπτου), ενώ εάν το πάρεις με την official θα μπορείς να παίρνεις OTA update(άρα θα φτιαχτεί και το πρόβλημα με τις SIM γιατι περί προβλήματος software πρόκειται) αλλά δεν θα έχεις Ελληνικά.
      ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς

      ἄνδρες γὰρ πόλεις, καὶ οὐ τείχη οὐδὲ νῆες ἀνδρῶν

      Η Μεγαλοσύνη των λαών δεν μετριέται με το στρέμμα. Με της καρδιάς το πύρωμα μετριέται και με το αίμα

      ~~~ ἒσσεται ἦμαρ ~~~
    • Ο/H Souits έγραψε:

      Ο/H GeorgeMD έγραψε:

      Ο/H Souits έγραψε:

      Στο note 3 pro όντως δεν υπάρχει επιλογή για την ρομ, όμως πιστεύω εάν γράψεις σχόλιο το τι θέλεις θα το πράξουν γιατί ποιο κάτω στις πληροφορίες το γράφουν...Φυσικά μπορείς να τους στείλεις και mail για να το επιβεβαιώσεις προτού αγοράσεις. Για να δεις την επιλογή της αποστολείς πρέπει να εγγραφείς και να κάνεις proceed για να σου εμφανιστεί στην τελική φάση της παραγγελίας.
      Ευχαριστω παρα πολυ να εισαι καλα .Θα ψαξω για τον bootloader γιατι ετσι οπως το βλεπω θα καταληξω να παρω τη multilang rom εφοσον δεν γινεται διαφορετικα απο ευρωπαικη αποθηκη.
      Τπτ, εάν όμως επιμένεις για multi να ξέρεις ότι μπορεί να σου έρθει με την παλιά έκδοση που καθυστερεί να αναγνωρίσει τις SIM(αναφορές χρηστών λένε περί 10λέπτου), ενώ εάν το πάρεις με την official θα μπορείς να παίρνεις OTA update(άρα θα φτιαχτεί και το πρόβλημα με τις SIM γιατι περί προβλήματος software πρόκειται) αλλά δεν θα έχεις Ελληνικά.
      Καταλαβα, δεν με ενδιαφερουν τα ελληνικα στα αγγλικα θα το χρησιμοποιω ετσι κ αλλιως αλλα δεν μπορω να το βρω απο πουθενα (σε ευρωπαικη αποθηκη) με την official rom και ετσι μαλλον θα χρειαστει εγω να βγαλω τη multilang και να βαλω την official (κατι που δεν θελω)
    • Μα σου λέω εγώ το παρήγγειλα πριν 10 μέρες από εκεί με official rom.
      ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς

      ἄνδρες γὰρ πόλεις, καὶ οὐ τείχη οὐδὲ νῆες ἀνδρῶν

      Η Μεγαλοσύνη των λαών δεν μετριέται με το στρέμμα. Με της καρδιάς το πύρωμα μετριέται και με το αίμα

      ~~~ ἒσσεται ἦμαρ ~~~
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Souits έγραψε:

      Μα σου λέω εγώ το παρήγγειλα πριν 10 μέρες από εκεί με official rom.
      Δεν το βλεπω να βγαζω ακρη με το etotalk μαλλον για vickmall ή minideal το βλεπω.Θελω να σε ευχαριστησω πραγματικα για ολες τις απαντησεις ξανα φιλε και ελπιζω οτι με το ξεκλειδωμα του bootloader ακομα και με την πειραγμενη multilang rom να μην υπαρχει προβλημα στο να βαλω την official stable στα αγγλικα οπως τη θελω!Ελπιζω να ξεκλειδωνεται ο bootloader εχοντας την πειραγμενη multilang