Διαφήμιση

Αναζήτηση Smartphone για επόμενο Review

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αναζήτηση Smartphone για επόμενο Review

      Ψάχνωντας για επόμενο Review ,έπεσε το μάτι μου στο THL T7 ,ένα phablet 5.5 ιντσών οκταπύρηνο με 3GB RAM ,
      με μπαταρία 4800mAh (οχι άσχημα) για 136ευρώ...

      Το THL Τ7 φοράει τον MTK6753 ένα 64bit επεξεργαστή 8 πυρήνων χρονισμένο στα 1.3GHz παράλληλα με επεξεργαστή γραφικών Mali T720

      Με 3GB RAM και 16GB Rom
      Η οπίσθια κάμερα είναι 13 MP και η εμπρόσθια 5MP
      Επίσης φέρει αισθητήρα δαχτυλικού αποτυπώματος
      Bluetooth : 4.0
      Αισθητήρες : Gravity sensor, Proximity sensor, Ambient light sensor
      Μπαταρία : 4800mAh
      SIM Κάρτα : είτε ταυτόχρονα 2 SIM είτε μια SIM μαζί με την κάρτα SD


      Συχνότητες Δικτύου:

      2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
      3G: WCDMA 850/900/2100MHz
      4G: FDD-LTE 800/1800/2100/2600MHz
      Αξίζει σαν εταιρία? Την έχει χρησιμοποιήσει κάποιος να μας πει εντυπώσεις?
      Προτάσεις για κάτι άλλο αντίστοιχο δεκτές!!!
    • Ενδιαφέρουσες συσκευές φαίνονται και της Oukitel που έχουν γίνει περισσότερο δημοφιλείς λόγω των μεγάλων σε χωρήτικότητα μπαταριών τους σε αντίστοιχα καλές τιμές. Ακούω ότι παίρνουν και ota updates και στα reviews βλέπω καθαρό android χωρίς bloatware. Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά με αυτές τις τιμές ίσως το ρισκάρω κάποια στιγμή για συγγενικά πρόσωπα που θέλουν κάτι οικονομικό..
    • Ο/H antonius έγραψε:

      Ενδιαφέρουσες συσκευές φαίνονται και της Oukitel που έχουν γίνει περισσότερο δημοφιλείς λόγω των μεγάλων σε χωρήτικότητα μπαταριών τους σε αντίστοιχα καλές τιμές. Ακούω ότι παίρνουν και ota updates και στα reviews βλέπω καθαρό android χωρίς bloatware. Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά με αυτές τις τιμές ίσως το ρισκάρω κάποια στιγμή για συγγενικά πρόσωπα που θέλουν κάτι οικονομικό..
      Ναι πολύ σωστός ,έχω εγώ εμπειρία με το Oukitel U8 (μπορώ να πώ φοβερή συσκευή, την είχα πάρει δώρο στην κοπέλα μου,1μιση χρόνο απροβλημάτιστο) να αναφέρω λοιπόν σαν πρόταση σου @antonius το Oukitel K6000 ???
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Sam έγραψε:

      Ο/H antonius έγραψε:

      Ενδιαφέρουσες συσκευές φαίνονται και της Oukitel που έχουν γίνει περισσότερο δημοφιλείς λόγω των μεγάλων σε χωρήτικότητα μπαταριών τους σε αντίστοιχα καλές τιμές. Ακούω ότι παίρνουν και ota updates και στα reviews βλέπω καθαρό android χωρίς bloatware. Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά με αυτές τις τιμές ίσως το ρισκάρω κάποια στιγμή για συγγενικά πρόσωπα που θέλουν κάτι οικονομικό..
      Ναι πολύ σωστός ,έχω εγώ εμπειρία με το Oukitel U8 (μπορώ να πώ φοβερή συσκευή, την είχα πάρει δώρο στην κοπέλα μου,1μιση χρόνο απροβλημάτιστο) να αναφέρω λοιπόν σαν πρόταση σου @antonius το Oukitel K6000 ???
      Ναι..ουσιαστικά οι συσκευές της Oukitel που έχουν ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά (και έχουν τραβήξει και την προσοχή των reviewers) είναι αυτό το k6000 και το μεγαλύτερο k10000 αν και η αλήθεια είναι ότι το k10000 απευθύνεται σε πιο συγκεκριμένο κοινό και λόγω της πολύ ανθεκτικής κατασκευής του (θυμίζει κινητό caterpillar) αλλά και λόγω της ογκώδους κατασκευής..δεν είναι ίσως βολικό για εναν καθημερινό χρήστη αλλά μάλλον για μηχανικό εργοταξίου :P. Το k6000 είναι μια μέση λύση (μεταξύ όγκου - βάρους - αυτονομίας και ευκολίας), πιο ρεαλιστική για εναν μέσο χρήστη...οπότε ναι..θα πρότεινα το k6000.

      Το άλλο καλό με τα oukitel είναι ότι διαβάζοντας απόψεις χρηστών στο internet δεν είδα κάποιο σοβαρό παράπονο για την ποιότητα τους και παρόλο που δεν βάζουν φωτιά από θέμα επιδόσεων δεν είναι σκουπιδαριό τύπου teclast. Αυτό που δεν βλέπουμε όμως εύκολα σε reviews είναι η καθημερινή εμπειρία χρήσης με λεπτομέρειες όπως..
      -Το gps λειτουργεί καλά;..κλειδώνει γρήγορα;..θα μπορεί να το χρησιμοποιήσει κάποιος αξιοπρεπώς αν θέλει να πάει κάπου; (π.χ. σε κάποια κινητά elephone έχω διαβάσει παράπονα σε αυτό το θέμα)
      -Θα έχει updates για διορθώσεις προβλημάτων;
      -Έχει καλό σήμα εντός κτιρίων..; Η ποιότητα ομιλίας θα είναι καλή; (θέμα που απασχολεί ιδιαίτερα μετα την υιοθέτηση τεχνολογιών όπως το noise cancelation)
      ...και άλλα πολλά...
      Αυτά συνήθως δεν αναφέρονται στα reviews τα οποία περιορίζονται σε μια πλοήγηση στο menu, λήψη φωτογραφιών, antutu ( :P ), κανενα game.. οπότε και δεν έχουν οι υποψήφιοι αγοραστές μια πλήρη εικόνα του τι αγοράζουν στην πράξη. Με την τιμή βέβαια που έχει το k6000 (110-130 ευρώ) πόσο μπορεί να πέσει κάποιος έξω;..

      Σε γενικές γραμμές το θεωρώ καλή επιλογή για review δεδομένου ότι υπάρχει αρκετό κοινό στην Ελλάδα που αναζητά κινητά σε αυτή την κατηγορία τιμής. Φαντάζομαι το target group σαν κάποιον που τον ενδιαφέρει η αυτονομία περισσότερο, αλλιώς θα έπαιρνε το redmi note 2 που είναι στην ίδια τιμή αλλά δεν θέλει να πληρώσει τα παραπάνω χρήματα ούτε του redmi note 3 με τη μεγαλύτερη μπαταρία..(η οποία και πάλι είναι μικρότερη), ούτε του ulefone power το οποίο έχει αντίστοιχα μεγάλη μπαταρία στα 6000mah με τιμή στα ίδια επίπεδα με το redmi note 3.

      υ.γ στο link που έβαλες πρίν στο silver χρώμα η τιμή είναι ακόμα χαμηλότερη ($139,99)
    • @antonius
      Πολύ σωστά τα όσα έγραψες...
      Ίσως κάνω ένα συγκριτικό μεταξύ Oukitel K6000 και Ulefone Power(μιας και το έχω στην κατοχή μου)...
    • Το είδα πριν από λίγο το review που είχες κάνει για το Ulefone.. :thumbup:
      Το Oukitel το πρότεινα βέβαια σκεπτόμενος την τιμή του THL που ανέφερες αρχικά για να μην ξεφύγω από το συγκεκριμένο πεδίο τιμών. Αν βέβαια αποφασίσεις να "παίξεις" review σε ακριβότερη κατηγορία πιστεύω μετά ότι Meizu και Oneplus θα πρέπει να είναι σίγουρα στη λίστα σου (είναι και πιο άμεσοι ανταγωνιστές της Xiaomi και έχουν και αυτοί το δικό τους κοινό (fans) στην Ελλάδα).

      υ.γ. παρατήρησα ότι το εικονίδιο youtube που έχεις κάτω από την εικόνα προφίλ σου δεν λειτουργεί. Βγαίνει στο youtube μεν αλλά όχι στο κανάλι σου και γράφει "This channel does not exist."
    • Ο/H Sam έγραψε:

      FDD-LTE 800/1800/2100/2600MHz
      εχει την β20 !!!




      Ουδείς αχαριστότερος του ευεργετηθέντος!!!!!!!!!!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H antonius έγραψε:

      Το είδα πριν από λίγο το review που είχες κάνει για το Ulefone.. :thumbup:
      Το Oukitel το πρότεινα βέβαια σκεπτόμενος την τιμή του THL που ανέφερες αρχικά για να μην ξεφύγω από το συγκεκριμένο πεδίο τιμών. Αν βέβαια αποφασίσεις να "παίξεις" review σε ακριβότερη κατηγορία πιστεύω μετά ότι Meizu και Oneplus θα πρέπει να είναι σίγουρα στη λίστα σου (είναι και πιο άμεσοι ανταγωνιστές της Xiaomi και έχουν και αυτοί το δικό τους κοινό (fans) στην Ελλάδα).

      υ.γ. παρατήρησα ότι το εικονίδιο youtube που έχεις κάτω από την εικόνα προφίλ σου δεν λειτουργεί. Βγαίνει στο youtube μεν αλλά όχι στο κανάλι σου και γράφει "This channel does not exist."
      Και το LeTv 1s φαίνεται καλό...
      Ναι ευχαριστώ δεν το είχα προσέξει , ήταν λάθος το λίνκ...
    • Ο/H Sam έγραψε:

      Προτάσεις για κάτι άλλο αντίστοιχο δεκτές!!!
      Πολύ παρόμοιο του είναι και το elephone p8000 αλλά και το doogee F3 Pro και το Jiayu s3
    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Πολύ παρόμοιο του είναι και το elephone p8000 αλλά και το doogee F3 Pro και το Jiayu s3
      Χμμμμ ναι ναι στα ίδια χνάρια βαδίζουν!!! :thumbsup:
    • Έχοντας στα χέρια μου μόλις μια βδομάδα το xiaomi redmi 3(ετοιμάζω και το Deep Review του) εκτίμησα τα κινητά με 5ίντσες οθόνη,

      Έτσι λοιπόν έπεσε στα μάτια μου ένα άλλο 5ιντσο όχι τόσο δυνατό hardware αλλα αρκετά ''δυνατό'' design,
      ο λόγος για το DOOGEE Υ300



      Ένα 4πύρηνο με 64bit επεξεργαστή με μόλις 2 GB Ram αλλα 32GB Rom,όχι κατι ιδιαίτερο στα χαρακτηριστηκά του ,εξωτερικά όμως φέρει 2.5D Glass Screen Arc Frame...



      Επίσης φαίνεται να έρχεται με προεγκατεστημένα ANDROID 6 !!!



      Μερικά Συγκεντρωτικά Χαρακτηριστηκά του :

      Οθόνη: 5.0 ιντσών In-cell screen, 2.5D
      Επεξεργαστής: MTK6735 Quad Core 64bit
      Γραφικών: Mali-T720
      Λογισμικό: Android 6.0
      RAM + ROM: 2GB RAM + 32GB ROM with 32GB TF card
      Κάμερα: SONY IMX219 8.0MP AF with True Flash LED + PIP mode (SW13.0MP) οπίσθια ,
      5.0MP (OV8.0MP) εμπρόσθια
      αισθητήρες: Gravity Sensor, Accelerometer Sensor, Proximity Sensor, Ambient Light Sensor
      Bluetooth: 4.0
      GPS: GPS, AGPS
      OTG: Yes
      Κάρτα SIM : Dual SIM dual standby, dual micro SIM cards
      Δίκτυο:
      2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
      3G: WCDMA 900/2100MHz
      4G: FDD-LTE 800/1800/2100/2600MHz

      Σε τιμή 116 ευρώ απο Gearbest,σε τρείς χρωματισμούς(Λευκό,χρυσό και μαύρο)

      Τι λέτε αξίζει?Γνώμες για την Doogee σαν εταιρία???
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Sam έγραψε:

      Γνώμες για την Doogee σαν εταιρία???
      Άκουσα ότι είναι καλή

      Δεν έχω υπόψη μου όμως κάποιον που αγόρασε