Διαφήμιση

Εμφάνιση ROM μέλους

    • Μη εφικτό

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Εμφάνιση ROM μέλους

      Καλησπερα σε όλους.

      Έχω μία ιδέα αλλα δεν ξέρω αν είναι εφικτή κι έχει ως εξής:
      Κάθε φορά που κάποιος κατεβάζει μία ROM στην ουσία στέλνει ένα αίτημα από την ip της συσκευής του (pc,κινητό ή tablet) στον server σας.
      Αν αυτό το αίτημα-πληροφορία θα μπορούσε να καταγραφεί τότε θα μπορούσε να μεταφραστεί στο ποια ROM κατέβασε και να τοποθετείται αυτόματα στο προφίλ.
      Δηλαδή αν έκανα download την 6.1.28, απευθείας αυτή η πληροφορία θα τοποθετείται αυτόματα στο προφίλ μου.
      Με αυτόν τον τρόπο δεν θα χρειάζεται κάθε φορά να γράφει κάποιος ποια ROM φοράει.

      Τώρα θα μου πείτε ότι επειδή την κατέβασε δεν σημαίνει ότι την έβαλε κι όλας. Σίγουρα αυτό δεν θα ισχύει απολυτα, γιατί μπορεί να το μετάνοιωσε.
      Αλλα σίγουρα ως πληροφορία θα καλύπτει το μεγαλύτερο μέρος του συνόλου.
      Παράλληλα αυτός που δεν έχει κατεβάσει καμία ROM ως τώρα, θα έχει ''κενή'' την πληροφορία στο προφίλ του.
      Redmi Note 8T (Willow)
      Official Global stable 11.0.7.0 (PCXEUXM)
    • Αν κατάλαβα καλά , εγώ που τις κατεβάζω όλες stable και Dev και γιά τις 2 συσκευές μου , θα πρέπει
      ή να έχω ένα προφίλ ολόκληρο κατεβατό που δεν θα χωράει σε μία σελίδα
      ή θα αναφέρεται η τελευταία που θα είναι λάθος αφού έχω μείνει σε μία Dev από τον περασμένο Νοέμβριο ?( ?(
    • Θα καταγράφει το τελευταίο αίτημα, όχι ιστορικό downloads ROMs.
      Αυτή η πρόταση μπορεί να βρει εφαρμογή σε μέλη που έχουν μονο μία συσκευή, ώστε να είναι όσο γίνεται αξιόπιστη η πληροφορία.

      geobas wrote:

      Ο/H geobas έγραψε:

      θα αναφέρεται η τελευταία που θα είναι λάθος αφού έχω μείνει σε μία Dev από τον περασμένο Νοέμβριο

      Ο/H pechr έγραψε:

      Τώρα θα μου πείτε ότι επειδή την κατέβασε δεν σημαίνει ότι την έβαλε κι όλας. Σίγουρα αυτό δεν θα ισχύει απολυτα, γιατί μπορεί να το μετάνοιωσε.
      Αλλα σίγουρα ως πληροφορία θα καλύπτει το μεγαλύτερο μέρος του συνόλου.
      Redmi Note 8T (Willow)
      Official Global stable 11.0.7.0 (PCXEUXM)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H pechr έγραψε:

      Θα καταγράφει το τελευταίο αίτημα, όχι ιστορικό downloads ROMs.
      Αυτή η πρόταση μπορεί να βρει εφαρμογή σε μέλη που έχουν μονο μία συσκευή, ώστε να είναι όσο γίνεται αξιόπιστη η πληροφορία.
      Πάλι δεν βγαίνουν τα κουκιά .
      Α . Θα με παρουσιάζει σαν να έχω την 6.2.4 ενώ στην πραγματικότητα έχω την 5.11.12
      Β . Και εκείνοι που έχουν πάνω από μία συσκευή στο πηγάδι κατουρήσανε ?
    • geobas τα κουκιά βγαίνουν και δεν βγαίνουν.
      Το εξετάζεις από την πλευρά σου που είσαι ένας έμπειρος χρήστης και αλλαζεις καθε τόσο rom που έχεις δοκιμασει όλες και έχει κατασταλάξει προσωρινά σε αυτή που θεωρείς καλύτερη.

      Υπάρχουν μέλη που περνάνε μία και επαναπαύονται εκεί.
      Α.Αυτη η πληροφορία στο προφίλ είναι αξιοποιησιμη, αλλα όπως προαναφερω δεν υφισταται στο απόλυτο και δεν είναι πάντα αξιοπιστη. Αλλά αρκεί ένα στιγμιαίο download (download και ακύρωση) ωστε να καταγραφεί η αξιόπιστη πληροφορία στο προφιλ
      Β.Για αυτούς που έχουν παραπανω απο μια συσκευή, δεν έχω καποια ιδεά ή λύση
      Αν έχεις ή σκεφτείς κατι γραψε το εδώ
      Redmi Note 8T (Willow)
      Official Global stable 11.0.7.0 (PCXEUXM)
    • Κουβέντα πιάσαμε Χρήστο . Λοιπόν....
      Το να με προσφωνείς εσύ geobas το βρήσκω αστείο :lol:

      Αυτό που γίνεται κάθε φορά , αν θέλεις να δώσεις χέρι βοηθείας σε κάποιον που αντιμετωπίζει πρόβλημα και τραβάς με το τσιγκέλι πληροφορίες ποιά Ρομ έχει , πάντα
      το θεωρούσα αν όχι τίποτε άλλο ενοχλητικό . Μου είχαν περάσει από το μυαλό κάποιες ιδέες σαν λύση , αλλά γιά κάποιο λόγο ξεφτίσανε .
      Τώρα από ανακίνησες το θέμα , αν θυμάμαι καλά .....
      1. Στο προφίλ , κάτω από τη "Συσκευή" θα μπορούσε να υπάρχει και "Ρομ" που θα συμπλήρωνε το κάθε μέλος την αντίστοιχη γιά την συσκευή του . Θα μου πεις εδώ δεν
      γράφουνε "τοποθεσία" τη Ρομ θα συμπληρώνανε , ή ακόμα καλύτερα ...
      2. Ενα αναδυόμενο παράθυρο με την είσοδο στο φορουμ όπου ο Admin θα έγραφε κάτι σαν " Αν έχετε κάποιο θέμα .... μπλα μπλα μπλα και για την ευκολία της επίλυσής
      του , μην ξεχάσετε να αναφέρετε ποιά Ρομ έχει η συσκευή σας ... μπλα μπλα μπλα "

      Λέμε τώρα .......
    • Ο/H geobas έγραψε:

      Το να με προσφωνείς εσύ geobas το βρήσκω αστείο
      Επειδή δεν έχεις συμπληρώσει στο προφίλ σου το ονομα σου όπως εγώ, θεώρησα ότι θέλεις να διατηρησεις την ανωνυμία σου στο forum.
      Εννοείται πως δεν ξεχνώ το ονοματα των φίλων. :)
      Απλά σεβαστηκα την ανωνυμία σου.
      Redmi Note 8T (Willow)
      Official Global stable 11.0.7.0 (PCXEUXM)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H geobas έγραψε:

      Στο προφίλ , κάτω από τη "Συσκευή" θα μπορούσε να υπάρχει και "Ρομ" που θα συμπλήρωνε το κάθε μέλος την αντίστοιχη γιά την συσκευή του . Θα μου πεις εδώ δεν
      γράφουνε "τοποθεσία" τη Ρομ θα συμπληρώνανε , ή ακόμα καλύτερα ...
      Θα έπρεπε όμως κάθε φορά να το συμπληρώνουν χειροκινητα.. Νομίζω ότι εδώ χρειαζεται πιο αυτοματοποιημενη μεθοδος.

      Ο/H geobas έγραψε:

      Ενα αναδυόμενο παράθυρο με την είσοδο στο φορουμ όπου ο Admin θα έγραφε κάτι σαν " Αν έχετε κάποιο θέμα .... μπλα μπλα μπλα και για την ευκολία της επίλυσής
      του , μην ξεχάσετε να αναφέρετε ποιά Ρομ έχει η συσκευή σας ... μπλα μπλα μπλα "
      Πολύ καλή ιδέα !!
      Αν είναι μόνιμο το αναδυομενο ίσως να γίνει κουραστικό.
      Αν όμως βγαίνει το αναδυομενο έως ότου το μέλος συμπληρώσει πχ 30 μηνυματα ακόμη καλυτερο.
      Δηλαδή μαζί με το ξεκλείδωμα του chat να αφαιρείται και το αναδυομενο παραθυρο.
      Redmi Note 8T (Willow)
      Official Global stable 11.0.7.0 (PCXEUXM)
    • Δεν ξέρω , δεν έχω σκεφθεί λεπτομέρειες .
      Αντ' αυτού μπορεί να είναι ένα κυλιόμενο αππλετάκι κάτω ας πούμε από την πράσινη λωρίδα που λέει γιά το
      "αν δεν μπορείτε να συνδεθειτε κλπ κλπ "
      Οπως και να το κάνουμε όμως δεν είνα δικό μας θέμα , νομίζω ????
    • Ωραία σαν σκέψη, αλλά νομίζω θα ήταν πιο εύκολο να συμπληρωνεται από το κάθε μέλος χειροκίνητα. (Συμφωνώ με τον @geobas)
      Δηλαδή να υπάρχει κάτω ακριβώς από την καθε συσκευή στο προφίλ μας επιλογή για το ποια rom έχουμε. (και δίπλα ακριβώς από την rom μια βαθμολογία για το πόσο ικανοποιμενοι είμαστε)
      Κάπως ετσι

      Xiaomi Redmi Note 2
      Rom: (5.12.31) - Rate: (7,6)

      Xiaomi Redmi Note 3
      Rom: (7.0.1) - Rate: (8,9)
      Ο ιδανικός χρόνος για να αρχίσει η διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός παιδιού είναι εκατό χρόνια πριν τη γέννησή του.
      Είπε ο William Ralph Inge.

      Κάθε κέρδος είναι μια αδικία σε κάποιον και οι κρίσεις γεννάνε Κροίσους.
      Είπε ο Αριστοτέλης Ωνάσης.