Διαφήμιση

Xiaomi Yi Action camera - Photos, Videos, Infos, Tips&Tricks

    • Tips&Tricks
    • Tool
    • Review

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Το product id είναι ο μοναδικός κωδικός προιόντος των καταστημάτων. Ψάξε να βρεις το mail της παραγγελίας σου και θα τον βρείς. θα είναι περίπου 6-8 ψηφία με ένα # στην αρχή.
      Όσον αφορά το waybill λογικά εννοεί την απόδειξη πληρωμής απο τα ΕΛΤΑ. Την βγάζεις μια φωτό και είσαι έτοιμος.
      Γενικά να τους υπενθυμίζεις για τα χρήματα που σου χρωστάνε (όπως για τα μεταφορικά του redmi 3) και να μην το αφήνεις να περνάει έτσι. ;)
    • λοιπον παιδια έχω εδώ και ένα μήνα πλέον την Xiaomi yi 2 4k μιας και ή yi που είχα πριν πήρε νερά... Αφού την χρησιμοποίησα σε κίνηση με μηχανή μέρα βράδυ έβγαλαν πολλές φωτό επίσης μέρα και βράδυ μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι είναι ίσως ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή την στιγμη στα λεφτά της αλλά είναι και ίδια θα ελεγα με την go pro hero 4. Η μόνη ένσταση μου είναι όταν θέλετε να φωτογραφισετε κάτι κινούμενο και το βαζετε σε burst mode βγαίνουν πολλές φωτό κουνημενες. Ίσως βέβαια για αυτό να ευθύνεται κάποια λάθος ρύθμιση που έχω οπότε οποίος το σκέφτεται ας προχωρήσει άφοβα
    • η καμερουλα τα αξιζει 100% τα λεφτα της εχω μεινει παρα πολυ ικανοποιημενος εχω κανει και το unboxing youtube.com/watch?v=zOYnKCosuHc
    • Διαφήμιση
    • Ο/H c2byalex έγραψε:

      η καμερουλα τα αξιζει 100% τα λεφτα της εχω μεινει παρα πολυ ικανοποιημενος εχω κανει και το unboxing youtube.com/watch?v=zOYnKCosuHc
      σοβαρα?? απο που προτεινεις να τη παραγγειλουμε?
    • παιδια την είχα και εγώ και εγκρινω επίσης μία λεπτομέρεια είναι να ζητατε το μοντέλο z23 και όχι το 22 γιατί έχει θεματακια με την εστίαση στον φακό το 22
    • απο τα geekbuying την πηρα στα 70ε και απο banggood το σελφοστικο π ειναι must στα 19ε αν θυμαμαι καλα. Προσοχη πλεον τα τελειωνεια αγριεψαν και μπορει να μας βαλουν καπελο το φπα + τα εξοδα του ελτα
    • Καλησπερα στην παρεα και Χρονια Πολλα.

      Απεκτησα και εγω πριν λιγες μερες την xiaomi yi απο ελληνικο σκρουτζομαγαζο γυρω στα 100 ευρω.
      Εχω μερικες απορειες ομως σχετικα με την ποιοτητα των φωτογραφιων και του βιντεο.Πηρα μερικα πλανα και η ποιοτητα του βιντεο ειναι πολυ κακη αλλα και αυτη της φωτογραφιας.Επισης η μπαταρια εξαντλειτε πολυ γρηγορα.Το μοντελο μου ειναι z25L και το firmware το 1.4.8.Χρειαζεται να κανω καποια αναβαθμιση για να βελτιωσω τα παραπανω θεματα;
      Η καρτα μνημης που φοραω ειναι μια sandisk 16gb class10.

      Εχω δει οτι κανουν διορθωση στο φακο σε βιντεο στο youtube αλλα φοβαμαι να την ανοιξω ακομα καθως την εχω 5 μερες.Τι λετε να κανω;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H billone έγραψε:

      Καλησπερα στην παρεα και Χρονια Πολλα.

      Απεκτησα και εγω πριν λιγες μερες την xiaomi yi απο ελληνικο σκρουτζομαγαζο γυρω στα 100 ευρω.
      Εχω μερικες απορειες ομως σχετικα με την ποιοτητα των φωτογραφιων και του βιντεο.Πηρα μερικα πλανα και η ποιοτητα του βιντεο ειναι πολυ κακη αλλα και αυτη της φωτογραφιας.Επισης η μπαταρια εξαντλειτε πολυ γρηγορα.Το μοντελο μου ειναι z25L και το firmware το 1.4.8.Χρειαζεται να κανω καποια αναβαθμιση για να βελτιωσω τα παραπανω θεματα;
      Η καρτα μνημης που φοραω ειναι μια sandisk 16gb class10.

      Εχω δει οτι κανουν διορθωση στο φακο σε βιντεο στο youtube αλλα φοβαμαι να την ανοιξω ακομα καθως την εχω 5 μερες.Τι λετε να κανω;
      καλησπερα και χρόνια πολλά, την συνδέσες με την εφαρμογή του κινητού? Εκεί με το update ανεβαίνει η ποιότητα και σε αφήνει τραβήξεις και 2κ
    • Ο/H billone έγραψε:

      Καλησπερα στην παρεα και Χρονια Πολλα.

      Απεκτησα και εγω πριν λιγες μερες την xiaomi yi απο ελληνικο σκρουτζομαγαζο γυρω στα 100 ευρω.
      Εχω μερικες απορειες ομως σχετικα με την ποιοτητα των φωτογραφιων και του βιντεο.Πηρα μερικα πλανα και η ποιοτητα του βιντεο ειναι πολυ κακη αλλα και αυτη της φωτογραφιας.Επισης η μπαταρια εξαντλειτε πολυ γρηγορα.Το μοντελο μου ειναι z25L και το firmware το 1.4.8.Χρειαζεται να κανω καποια αναβαθμιση για να βελτιωσω τα παραπανω θεματα;
      Η καρτα μνημης που φοραω ειναι μια sandisk 16gb class10.

      Εχω δει οτι κανουν διορθωση στο φακο σε βιντεο στο youtube αλλα φοβαμαι να την ανοιξω ακομα καθως την εχω 5 μερες.Τι λετε να κανω;

      Μήπως τις φώτο τις βλέπεις από την κάμερα? Αν ναι, δεν φαίνονται με καλή ποιότητα. Δες τις φώτο και τα βίντεο από τον υπολογιστή.

      Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk
      The day is my enemy, the night is my friend
    • Ο/H zananiro έγραψε:

      Ο/H billone έγραψε:

      Καλησπερα στην παρεα και Χρονια Πολλα.

      Απεκτησα και εγω πριν λιγες μερες την xiaomi yi απο ελληνικο σκρουτζομαγαζο γυρω στα 100 ευρω.
      Εχω μερικες απορειες ομως σχετικα με την ποιοτητα των φωτογραφιων και του βιντεο.Πηρα μερικα πλανα και η ποιοτητα του βιντεο ειναι πολυ κακη αλλα και αυτη της φωτογραφιας.Επισης η μπαταρια εξαντλειτε πολυ γρηγορα.Το μοντελο μου ειναι z25L και το firmware το 1.4.8.Χρειαζεται να κανω καποια αναβαθμιση για να βελτιωσω τα παραπανω θεματα;
      Η καρτα μνημης που φοραω ειναι μια sandisk 16gb class10.

      Εχω δει οτι κανουν διορθωση στο φακο σε βιντεο στο youtube αλλα φοβαμαι να την ανοιξω ακομα καθως την εχω 5 μερες.Τι λετε να κανω;
      Μήπως τις φώτο τις βλέπεις από την κάμερα? Αν ναι, δεν φαίνονται με καλή ποιότητα. Δες τις φώτο και τα βίντεο από τον υπολογιστή.

      Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk
      Τα βιντεο και τις φωτογραφιες τις βλεπω στον υπολογιστη, εχω συνδεσει και την καμερα με την εφαρμογη στο κινητο.
      Τελικα χθες καταφερα να βγαλω την κολα απο τον φακο και να τον στριψω ωστε να διορθωσω λιγο το focus.Το θεμα ειναι οτι τωρα εχω μπερδευτει και μετα απο πολλες δοκιμες δεν εχω καταληξει ακομα που θα πρεπει να στριψω τον φακο για να πετυχαινω την καλυτερη εστιαση.
      Εστω οτι επιλεγω μια συγκεκριμενη θεση στον φακο, θα πρεπει να εχω καλη εστιαση και σε κοντινες φωτογραφιες και σε μακρινες;
      Αυτο αναρωτιεμαι και δεν μπορω να καταληξω.Θελω να ακουσω τις γνωμες σας!
    • Διαφήμιση
    • @billone Εγώ θα έλεγα να μιλήσεις με το μαγαζί που το πήρες να δεις τι θα σου πουν. εννοείται δεν αναφέρεις ότι την άνοιξες κλπ.

      Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk
      The day is my enemy, the night is my friend