Διαφήμιση

Καλύτερη "GPS" εφαρμογή για το κινητό ... Ψηφίστε κόσμε ...

    • Ολοκληρώθηκε
    • Poll
    • Θετική απάντηση
      Λοιπόν, στη δημοσκόπηση έλαβαν μέρος:

      - Διακόσια πενήντα (250) εγγεγραμμένα μέλη της κοινότητάς μας.
      - Από αυτά διακόσια σαράντα τρία (243) ήταν άντρες και επτά (7) γυναίκες.
      - Το 55,20 % επί του συνολικού συνόλου επέλεξαν ‘’ Εφαρμογή GPS ’’ δωρεάν, και το 44,80 % επέλεξαν ‘’Εφαρμογή Επί Πληρωμή’’.
      - Τον μεγαλύτερο μέσο όρο ηλικίας (τα στοιχεία είναι μόνο από αυτούς που έχουν βάλει ηλικία στο Profile τους) είχε το IGo,
      - Τους περισσότερους πόντους στην κοινότητάς μας συγκέντρωσε η εφαρμογή Sygic (εννοώντας πόντους λέμε το συνολικό ποσό που συγκεντρώνει το κάθε μέλος στην κοινότητάς μας και αυτό και αυτό εξαρτάται από τα κάτωθι: Likes Received, Posts, Threads,Article, Entries, News entries, Gallery Images, Events, Χρήσιμες απαντήσεις,Videos, Lexicon Articles και Daily Online)

      Αυτά ήταν μερικά από τα στατιστικά που μπόρεσα να εξάγω.

      Τέλος πρέπει να σημειώσουμε (όπως καλώς ανέφερε ο GR_Macedon)η κυρίαρχη εφαρμογή GPS είναι μεν η Google Maps, αλλά δεν είναι τελείως αυτόνομη και δωρεάν, μιας και χρησιμοποιεί δεδομένα από το κινητό μας για να λειτουργήσει. Οπότε καλό είναι για παν ενδεχόμενο και εφόσον χρειάζεστε οπωσδήποτε μία εφαρμογή GPS για κάθε μέρα, να έχετε και μία που να μην χρειάζεται δεδομένα από το κινητό σας, ώστε να είστε και κάπως ανεξάρτητοι (π.χ. σας έκοψαν το τηλέφωνο, δεν έχετε σήμα, κ.α.)
      Αυτά είναι μερικά πραγματάκια που μπόρεσα να καταλάβω από την δημοσκόπηση και τα υπόλοιπα συμπεράσματαδικά σας. Εγώ πάντως από δω και πέρα ξέρω ποια εφαρμογή GPS θα έχω στο κινητό μου.
      Ευχαριστώ, και σε περίπτωση που πιστεύετε ότι μπορούμε ή πρέπει να διορθώσουμε κάτι από τα ανωτέρω στοιχεία μου λέτε.

      Σημείωση: Κάποια στοιχεία (μετρημένα στα δάχτυλα, όπως φύλο και ηλικία ορισμένων μελών), πάρθηκαν από την φωτογραφία του Profile τους ή από το όνομα τους. Τα μέλη που δεν είχαν ηλικία στο Profile τους αλλά ούτε φωτογραφία δεν υπολογίστηκε στο γενικό σύνολο.
      Τα στοιχεία που είναι ακέραια από την δημοσκόπηση και δεν αμφισβητούνται είναι: α) Τα άτομα που έλαβαν μέρος, β) Τα ποσοστά που συγκέντρωσε η κάθε εφαρμογή και γ) οι συνολικοί πόντοι κάθετων μελών.
      Ο ιδανικός χρόνος για να αρχίσει η διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός παιδιού είναι εκατό χρόνια πριν τη γέννησή του.
      Είπε ο William Ralph Inge.

      Κάθε κέρδος είναι μια αδικία σε κάποιον και οι κρίσεις γεννάνε Κροίσους.
      Είπε ο Αριστοτέλης Ωνάσης.

      Αυτό το μήνυμα σημειώθηκε ως θετικό από τον/ην caeser ()
      Αιτία: Πολύ καλή και επισταμένη δουλειά!

    • Και να προσθέσω γενικεύοντας και αστειευόμενος ότι οι άνω των 40 προτιμούν να πληρώνουν χαχαχα!!!

      Με τον παρά μου και το GPS μου!!!

      Και τελευταίο στη σειρά αλλά πρώτο σε σημασία: ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στον @Sakoumidis για την ιδέα και την εκτέλεση της ψηφοφορίας!!!
    • Ο/H spoulk έγραψε:

      Και να προσθέσω γενικεύοντας και αστειευόμενος ότι οι άνω των 40 προτιμούν να πληρώνουν χαχαχα!!!

      Με τον παρά μου και το GPS μου!!!

      Και τελευταίο στη σειρά αλλά πρώτο σε σημασία: ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στον @Sakoumidis για την ιδέα και την εκτέλεση της ψηφοφορίας!!!
      Το σκέφτηκα να το βάλω και αυτό το στατιστικό αλλά φοβόμουν μη με κάνουν ban, χαχαχαχαχα.

      Ευχαριστώ φίλος ...
      Ο ιδανικός χρόνος για να αρχίσει η διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός παιδιού είναι εκατό χρόνια πριν τη γέννησή του.
      Είπε ο William Ralph Inge.

      Κάθε κέρδος είναι μια αδικία σε κάποιον και οι κρίσεις γεννάνε Κροίσους.
      Είπε ο Αριστοτέλης Ωνάσης.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Sakoumidis έγραψε:

      Ο/H spoulk έγραψε:

      Και να προσθέσω γενικεύοντας και αστειευόμενος ότι οι άνω των 40 προτιμούν να πληρώνουν χαχαχα!!!

      Με τον παρά μου και το GPS μου!!!

      Και τελευταίο στη σειρά αλλά πρώτο σε σημασία: ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στον @Sakoumidis για την ιδέα και την εκτέλεση της ψηφοφορίας!!!
      Το σκέφτηκα να το βάλω και αυτό το στατιστικό αλλά φοβόμουν μη με κάνουν ban, χαχαχαχαχα.
      Ευχαριστώ φίλος ...
      Τίποτα ... νάσαι καλά !!!

      Αλλά πολύ γέλασα όταν το παρατήρησα χαχαχαχα!!!
    • Εντάξει το πληρώνουν είναι σχετικό, γιατί στους υπολογιστές και γενικά αφού κάτι κλειδώνει σημαίνει οτι μπορεί και ξεκλειδώνει. ;)
      Η MIUI είναι η Χαλκιδική των ROMs...
      ...και σαν την Χαλκιδική....ΔΕΝ ΕΧΕΙ!! ;)
    • Ο/H GR_Macedon έγραψε:

      Εντάξει το πληρώνουν είναι σχετικό, γιατί στους υπολογιστές και γενικά αφού κάτι κλειδώνει σημαίνει οτι μπορεί και ξεκλειδώνει. ;)
      Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να υπήρχε και αυτή η διαφοροποίηση
    • Ο/H spoulk έγραψε:

      Ο/H GR_Macedon έγραψε:

      Εντάξει το πληρώνουν είναι σχετικό, γιατί στους υπολογιστές και γενικά αφού κάτι κλειδώνει σημαίνει οτι μπορεί και ξεκλειδώνει. ;)
      Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να υπήρχε και αυτή η διαφοροποίηση
      @spoulk o Προσωπικός σου τίτλος χρήστη είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!! :hail:

      :rofl:
    • Διαφήμιση
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H spoulk έγραψε:

      Ο/H GR_Macedon έγραψε:

      Εντάξει το πληρώνουν είναι σχετικό, γιατί στους υπολογιστές και γενικά αφού κάτι κλειδώνει σημαίνει οτι μπορεί και ξεκλειδώνει. ;)
      Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να υπήρχε και αυτή η διαφοροποίηση
      @spoulk o Προσωπικός σου τίτλος χρήστη είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!! :hail:
      :rofl:
      Θα το λάβω υπ' όψιν μου στην επόμενη αλλαγή προσωπικού τίτλου χαχαχαχα!!!!!!!!! :lol: (και το πρώτο μου smilie)
    • Όντως θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να μπορούσαμε να είχαμε και κάποια άλλα δεδομένα. 1. Κατ αρχήν να είχαν συμμετάσχει κανά 800 άτομα, 2. Πριν την συμμετοχή τους να απαντούσαν και ένα ερωτηματολόγιο του τεστιν, πόσο χρονών είσαι, εάν έχεις πληρώσει και πόσο για GPS, που χρησιμοποιείς το GPS (παίζει ρόλο εάν το GPS το χρησιμοποιεί ένας επαγγελματίας οδηγός, ταξιτζής ή ένας μαθητής), το φύλο του καθένα, πόσες φορές την ημέρα το χρησιμοποιεί, τί χρήστης κινητού είναι (pro, noob) και δυο τρεις άλλες ερωτήσεις. Που ξέρετε ίσως την επόμενη φορά γίνει κάτι πιο ολοκληρωμένο...
      Ο ιδανικός χρόνος για να αρχίσει η διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός παιδιού είναι εκατό χρόνια πριν τη γέννησή του.
      Είπε ο William Ralph Inge.

      Κάθε κέρδος είναι μια αδικία σε κάποιον και οι κρίσεις γεννάνε Κροίσους.
      Είπε ο Αριστοτέλης Ωνάσης.
    • Και το καλύτερο, την επόμενη ένας από τους συμμετέχοντες να κερδίζει και μια εφαρμογή GPS, μετά από κλήρωση, (αφού πρώτα έχει μιλήσει ο admin με κάποιες εταιρείες GPS).
      Ο ιδανικός χρόνος για να αρχίσει η διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός παιδιού είναι εκατό χρόνια πριν τη γέννησή του.
      Είπε ο William Ralph Inge.

      Κάθε κέρδος είναι μια αδικία σε κάποιον και οι κρίσεις γεννάνε Κροίσους.
      Είπε ο Αριστοτέλης Ωνάσης.
    • Καλησπέρα στο πιο δυνατό κ αλληλεγγύο forum.
      Έχει ασχοληθεί κανείς με πλοήγηση χωρίς χρηση ίντερνετ ? Αν ναι πια είναι κατά την γνώμη σας ή πιο καλή εφαρμογή ? Πάντα free μιλάμε όχι επί πληρωμή
    • Διαφήμιση