Διαφήμιση

Piston 3 Earphone Black

    • Review

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Piston 3 Earphone Black

      Από το Μάρτιο του 2015 που πρωτοεμφανίστηκαν τα "Xiaomi Piston 3 Earphone Black", όπως είναι η πλήρης ονομασία τους, μέχρι σήμερα έχουν γραφτεί πολλά reviews, από ειδικούς και μη και το σίγουρο είναι ότι όποιος θέλει μπορεί εύκολα βρει τα πάντα οnline γύρω απο αυτά τα ακουστικά.

      Εγώ, αφού τα παρέλαβα απο τον Yeso521 (πολύ τον συζητάμε τον "γλυκούλη" τελευταία, αλλά μέχρι τώρα το αξίζει... δεν έχω παράπονο! Όπως πάντα μέχρι τώρα, ο "γλυκούλης" μου έστειλε 100% γνήσιο κινέζικο προϊόν), ήθελα πραγματικά να τα βγάλω απο το κουτί τους και να τα κρατήσω στα χέρια μου να τα περιεργαστώ και να τα βάλω στα αυτιά μου να ακούσω, και γενικώς να τα τσεκάρω, με κάποια δυσπιστία είναι η αλήθεια, αφού μου ήταν δύσκολο να πιστέψω ότι ακουστικά που κοστίζουν όσο περίπου κάτι "πανηγυριώτικα" (14,00€) ήταν πράγματι τόσο αξιόλογα και είχαν γίνει τόσο διάσημα για την ποιότητά τους και την απόδοσή τους...

      Η συσκευασία, είναι λιτή, όπως όλα τα προϊόντα της Xiaomi με το γνωστό διακριτικό λογότυπο "ΜΙ" να κυριαρχεί, στην εμπρός πλευρά και όλα τα S/N του προϊόντος στην πίσω πλευρά...









      Η αίσθηση πολυτέλειας και καλής ποιότητας ξεκινάει όσο ακόμα είναι μέσα στο κουτί τους...




      Στο κάτω μέρος του κουτιού συσκευασίας περιλαμβάνονται και 3 ζευγάρια "eartips" για όλα τα μεγέθη αυτιών... (συν ένα ακόμα που φοράνε τα ακουστικά όταν έρχονται) ...XS/S/M/L






      Το καλώδιο που συνδέει τα ακουστικά με μπρίζα τους είναι στρογγυλό με μαλακή ευέλικτη πλαστική επίστρωση και έχει την εμφάνιση "κορδονιού".












      Είναι σχεδιασμένα να μπαίνουν με το καλώδιο προς τα κάτω, αλλά εάν κάποιος γυρίσει το αριστερά/δεξιά μπορούν να φορεθούν και με το καλώδιο προς τα επάνω, εάν κάποιον τον βολεύει έτσι. Επίσης μπαίνουν τόσο μέσα στα αυτιά, όσο να μην ενοχλούν όταν κάποιος είναι ξαπλωμένος...




      Οι ρυθμίσεις στη Miui 7 είναι πολλές που μπορεί κάποιος να σετάρει τα ακουστικά και αν και δεν αναφέρονται ξεχωριστά ως "pistons 3", υπάρχουν με διάφορες ονομασίες, όπου σετάροντάς τα ο χρήστης θα ανακαλύψει πολλές και σημαντικές διαφορές στο ήχο, σε συνδυασμό με τον ισοσταθμιστή...










      Πραγματικά, για την αξία που έχουν, νομίζω ότι αξίζει να τα προτιμήσει κάποιος επειδή η αποδοσή τους, η ποιότητά τους, η ακουστική τους, η εφαρμογή τους στο αυτί και γενικά η άψογη συνεργασία τους με τις συσκευές Xiaomi (τα δοκίμασα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα σε Redmi 1S, σε Redmi Note 2 και σε Mi Note Pro). Επίσης θεωρώ ότι είναι ένα σοβαρό, χρήσιμο και αξιοπρεπέστατο δώρο για οποιονδήποτε κατέχει μια συσκευή Xiaomi ...και όχι μόνο!



      Υ.Γ. Δυστυχώς εγώ πρέπει να ξαναπαραγγείλω, επειδή αυτά του review ήδη "κατασχέθηκαν" απο μέλος της οικογένειας.... :D





    • Δεν φαίνονται όλες οι φωτογραφίες... Κάτι δεν πηγε καλά στο upload σου.
      π'ΑΝΤΩς πολυ ομορφο review. μπραβο σου!
      “The only freedom you truly have is in your mind, so use it.”
    • Ο/H anorman08 έγραψε:

      Δεν φαίνονται όλες οι φωτογραφίες... Κάτι δεν πηγε καλά στο upload σου.
      π'ΑΝΤΩς πολυ ομορφο review. μπραβο σου!

      Ναι, όντως είχα ένα θεματάκι με το upload, αλλά ελπίζω τώρα να είναι οκαυ οι φωτογραφίες... Αν δείτε κάτι περίεργο πες τε μου...
    • Διαφήμιση
    • Άψογος !!! :thumbsup:

      Να φανταστώ πως το μέλος που τα έχει "κατασχέσει" συμμετείχε στην φωτογράφιση ? :lol:
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Άψογος !!! :thumbsup:

      Να φανταστώ πως το μέλος που τα έχει "κατασχέσει" συμμετείχε στην φωτογράφιση ? :lol:

      Τελικά ήταν περισσότερο από εμφανές ...ε?
      Άσε που θέλει, λέει, να τα συνοδέψει τα Pistons3 με ένα πιο σύγχρονο τηλέφωνο... (ζαχαρώνει το Mi4c...) 8o
    • Έχω τα 2, που έχουν ελάχιστες διαφορές με τα 3. Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ φοβερά, με φοβερή απόδωση ήχου και ενεργοποιόντας την επιλογή που έχουν τα Xiaomi για αυτά τα ακουστικά, η απόδωση απογειώνεται! Το μόνο κακό είναι ότι μπερδεύεται το καλώδιο (νομίζω μόνο στα πλακέ δεν γίνεται), πράγμα που σημαίνει ότι χρειάζεσαι άλλο ένα gadget της Xiaomi ->
      banggood.com/Original-Xiaomi-N…bbin-Winder-p-948237.html
    • Ο/H maddoctor έγραψε:

      Έχω τα 2, που έχουν ελάχιστες διαφορές με τα 3. Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ φοβερά, με φοβερή απόδωση ήχου και ενεργοποιόντας την επιλογή που έχουν τα Xiaomi για αυτά τα ακουστικά, η απόδωση απογειώνεται! Το μόνο κακό είναι ότι μπερδεύεται το καλώδιο (νομίζω μόνο στα πλακέ δεν γίνεται), πράγμα που σημαίνει ότι χρειάζεσαι άλλο ένα gadget της Xiaomi ->
      banggood.com/Original-Xiaomi-N…bbin-Winder-p-948237.html
      Έχω την εντύπωση ότι όποιος έχει την υπομονή να τα τυλίγει σε αυτό το γκατζετάκι, θα έχει και την υπομονή να τα ξεμπερδεύει... Άλλωστε είπαμε... τα δικά μου "κατασχέθηκαν"...οπότε δεν με ενδιαφέρει...! Χαχαχα!
      Ως εναλλακτική έχω παραγγείλει από το GearBest αυτό ΕΔΩ από τις 12 Σεπτεμβρίου και ακόμα έρχεται... Να κάνω υπομονή μου λένε οι Κινέζοι...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H maddoctor έγραψε:

      Έχω τα 2, που έχουν ελάχιστες διαφορές με τα 3. Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ φοβερά, με φοβερή απόδωση ήχου και ενεργοποιόντας την επιλογή που έχουν τα Xiaomi για αυτά τα ακουστικά, η απόδωση απογειώνεται! Το μόνο κακό είναι ότι μπερδεύεται το καλώδιο (νομίζω μόνο στα πλακέ δεν γίνεται), πράγμα που σημαίνει ότι χρειάζεσαι άλλο ένα gadget της Xiaomi ->
      banggood.com/Original-Xiaomi-N…bbin-Winder-p-948237.html
      Έχω την εντύπωση ότι όποιος έχει την υπομονή να τα τυλίγει σε αυτό το γκατζετάκι, θα έχει και την υπομονή να τα ξεμπερδεύει... Άλλωστε είπαμε... τα δικά μου "κατασχέθηκαν"...οπότε δεν με ενδιαφέρει...! Χαχαχα!Ως εναλλακτική έχω παραγγείλει από το GearBest αυτό ΕΔΩ από τις 12 Σεπτεμβρίου και ακόμα έρχεται... Να κάνω υπομονή μου λένε οι Κινέζοι...

      Από το gearbest λυπάμαι που το λέω αλλά ολο τα ίδια με σένα ακούω στα διάφορα φόρουμ.
    • Πολύ ωραίο review. Να ρωτήσω κάτι; Στα πλήκτρα έχει και για φωνή και για αλλαγή κομματιού ή πάλι είναι ένα από τα 2;; Προσωπικά αγαπάω τα 2 αν και μερικες φορές μου φεύγουν από τα αυτιά και νευριάζω..
    • Ο/H martzicadespell έγραψε:

      Πολύ ωραίο review. Να ρωτήσω κάτι; Στα πλήκτρα έχει και για φωνή και για αλλαγή κομματιού ή πάλι είναι ένα από τα 2;; Προσωπικά αγαπάω τα 2 αν και μερικες φορές μου φεύγουν από τα αυτιά και νευριάζω..

      Λοιπόν, παρατήρησε λίγο τη φώτο από κάτω. Θα δεις ότι τα eartips που μπαίνουν μέσα στα αυτιά, είναι λίγο "στραβά". Κάνουν δηλαδή μια σκόπιμη "στροφή". Αυτό ακριβώς είναι που βοηθάει πλέον τα Pistons 3 να ΜΗΝ πέφτουν από τα αυτιά! Επιπλέον είναι κατά πολύ ελαφρύτερα από τα pistons 2...
      Και, ΝΑΙ φυσικά έχει volume up and down για τη φωνή, και ΝΑΙ, αλλάζει κομμάτι με διπλό κλικ στο μεσαίο πλήκτρο...



    • Πωωωωωωωωωωωω νταξει με σκλάβωσες... Θα τα βάλω στο μάτι (στο δεξί για να βλέπω καλύτερα :Ρ)

      ps δεν μπορω να αποχωριστώ τα χρυσά μου πίστον :cry: :cry: :cry: ;( ;(
    • Διαφήμιση
    • Τα έχω εδω και 1 μήνα περίπου(τα πήρα μαζί με το κινητό) και είμαι πολύ ευχαριστημένος! Δεν μου φεύγουν απο τα αυτιά ενώ τα περισσότερα που είχα χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα μου φεύγαν και έχουν και πολύ καλή ποιότητα ήχου. Καμια φορά μπορεί να μην με ακούν καθαρά αλλά μάλλον φταίει η φωνή μου γιατί μου συμβαίνει με όλα τα hands free-bluetooth που έχω δοκιμάσει... ?( .

      Επίσης εκπληκτική και η τιμή τους "πανηγυριώτικη" όπως είπε και ο ceaser. Τα πήρα απο vickmall.
      Stay away from dx.com


      Redmi Note 2 2/32 | Xiaomi Piston 3 Redot | MiKey | MiBand 1.1 | Xiaomi Router Mini | Mi Power Strip | Xiaomi Touch Gloves | Xiaomi PowerBank 10000mAh | Xiaomi Yi | MiBand 1s | Mi WiFi Amplifier | Roidmi | Xiaomi Yi | Mi Capsule | Mi Rabbit 16GB